Şimdi Ara

HDD pc görüyor ama bios da yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni hdd aldım taktım bilgisayara, ilk başta görmedi disk yönetiminden yeni birim oluştur deyinde oldu. Bir de bios ekranına bakayım dedim ama sata1 olarak sadece windows'un yüklü olduğu ssd görünüyor. Altındaki 6 slot boş ? Sorun nedir acaba ya da sorun varsa nasıl gösterebilirim.

• Çok ilginç genelde t tersi olur biosta görülür sistemde görülmez..

Beynj konusunda sorunları olabilir diskin bir HD tune slow scan ve error scan yapın SS lerini atın bakalım.

Sistem kurmakta da film arşivi gibi daha değersiz şeyleri depolamanizi öneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Çok ilginç genelde t tersi olur biosta görülür sistemde görülmez..

Beynj konusunda sorunları olabilir diskin bir HD tune slow scan ve error scan yapın SS lerini atın bakalım.

Sistem kurmakta da film arşivi gibi daha değersiz şeyleri depolamanizi öneririm

Beni bulur zaten böyle enteresan işler,

Hocam ben de 500gb 2.5" hdd de var şimdilik kablo gelmedi daha kargodan muhtemelen bayramdan sonraya kaldı o yüzden onun kablosuyla yeni aldığım hdd yi taktım. Kablo anakart ile gelen sata kablo üzerinde 6g yazıyor.

Sorun şu ki onu da görmüyormuş bios Ama çalışıyor. Farklı slotlara da taktım çıkartıp baştan da taktım ama yok. SS de atayım hatta buyrun.

HDD pc görüyor ama bios da yok HDD pc görüyor ama bios da yok
    HDD pc görüyor ama bios da yok HDD pc görüyor ama bios da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaapS -- 29 Ağustos 2017; 17:1:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayramda küslük olmaz biraz daha sabret
  • JoeyBane kullanıcısına yanıt
    Bayramdan sonra da görmezse ?

Ya anakart ile 2 sata kablo geldi, sorun kablolarda değildir. Çalışıyorlar neyse sorun yok herhalde format istiyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaapS -- 29 Ağustos 2017; 17:18:35 >
  • WaapS kullanıcısına yanıt
    Çok abartı bir şey geldi aklıma; önceden Windows yerine macos ya da linux kullanıldıysa bu iki sisteme sofistike dosya biçimleri var belki Windows görmüştür lakin biosta insan görülmemiştir. HDD nfts mi acaba?

Not: Bu çıkarsa saygı duyacagi kendime :p

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Hayır ilk defa windows 10 yükledim ssdye, evet NTFS hepsi.
  • UP

Kablom geldi , iki hdd yi de taktım. Bilgisayarıma girdiğimde görünüyor ve sorunsuz çalışıyor ama bios ayarlarında yukarıdaki ss'de olduğu gibi sadece 240gb ssd görünüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.