Şimdi Ara

Hdd Max Çalışma Saati?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2007 Eylül Ayında Kendime Bilgisayar Toplamıştım. Hdd Olarak Samsung 400Gb Lik Bir Sata Hdd Seçtim. 1 Ay Sonra Seagate Baracuda 500Gb Lik Bir Hdd Daha Aldım. Windows Samsungda Kurulu Bulundu Bunca Zaman İçerisinde. Samsun Defalarca Format Yedi. Ancak Seagate 1-2 Defa Formatlandı. Geçen Dönemde Bilgisayarım 10-15 Gün Sürekli Kapalıydı. Dün Bilgisayarımı Açtığımda Seagate Yi Görmüyordu. Kasayı Açıp Kablolarını Kontrol Ettim. Kablo Değişikliklerini Yaptım Ancak Hiçbirşekilde (bios-Kurulum Cdsi) Seagateyi Bilgisayar Görmedi. Hddyi Yuvasından Çıkardım Farklı Bir Kablo İle Bağlayıp Tekrar Denedim Ancak Hdd Çalışırken O Derece Sallanıyorduki Elimde Tutmakta Zorlandım. Zamanında Mavibilgisayardan Almıştım. Garantisi 2013 Yılına Kadar Devam Ediyormuş (www.seagate.com Adresinden Kontrol Ettim) Ancak Uğraşılmaz Deyip Hddyi Çöpe Yolladım. Ancak Aklıma Takıldı Durup Dururken Hddyi Bu Şekilde Bozabilecek Olan Nedir. Ve Seagate İle Hemen Hemen AYnı Dönemde ALmış Olduğum Sansung Hdd mi Birdizi test Yazılımlarına Soktum. Samsung 19000 Küsür Saat Açık Kalmış. Muhtemelen Seagate De Bu Civarda Bir Zaman Dilimi Süresince Çalışmıştır...

Sormak İstediğim Hdd lerde Max Çalışma Saati Diye Bir Mevzu Varmıdır? Ve Bilgisayarı O 15 Günlük Dönemde Sadece Kardeşim İnternette Gezmek İçin 2-3 Defa Açmış. Hddnin Bu Şekilde Bozulmasına Sebep Olabilecek Şey Nedir? Aşağıdaki Resimde Mevcut Hddnin Bilgileri Bulunmakta. Sıcaklık Bölümünde İse Çalışma Süresi Falan Belirtilmiş. Acaba Bu Sürenin Hddnin Bozulmasında Bir Etkisi Olabilirmi?

http://img28.imageshack.us/img28/3531/adszcld.jpg

Şimdiden Cevaplayan Herkese Teşekkürler...

Hdd Max Çalışma Saati?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colr -- 27 Mart 2011; 22:38:49 >

• disk yönetiminden kontrol etseydin keşke bazen harf ataman gerekebiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

disk yönetiminden kontrol etseydin keşke bazen harf ataman gerekebiliyor

Bios-Windows Kurulum CD si, Ubuntu Dahil Olmak Üzere Hiçbirşekilde Hddyi Göremedim. Sinirden Hddyi Parçaladım Ve Şimdi Forumda Seagatelerin Değişiminin Ne kadar Kolay Olduğunu Gördüm :) Sorum Kaybolan Hdd ile ilgili Değil. Sorum Samsungun 19000 Küsür Olan Çalışma zamanının. Çok Fazla Olup Onuda Ölüme GÖtürmesinin Olası Olup Olmadığı..
  • Amacım Konuyu Hortlatmak değil ama 3 Sene (Takribi 26.000 Saat) te 20.000 Saatlik çalışma süresi artışı Sağlayıp Hala Hayatta Kalabilmesi İle Sanırım Benim HDD Tarihe Geçmeye Aday Bir Konuma Gelmiş :)

3 Sene Önceki Mesajımın Ekinde Yer Alan Resim
     Hdd Max Çalışma Saati?

Anlık Hdd Resmi :)
     Hdd Max Çalışma Saati?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colr -- 19 Haziran 2014; 3:43:18 >

• hll knk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArchloweKilled

hll knk

bi 3 sene daha dayanırsa 2017 de görüşmek üzere başlığı terkediyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: volqan

quote:

Orijinalden alıntı: ArchloweKilled

hll knk

bi 3 sene daha dayanırsa 2017 de görüşmek üzere başlığı terkediyorum :D

Gorusurus knk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O senin kullanmana gore degisir sen iyi yada az kullanirsan 10 senede goturur darbeli kullanirsan 1 yil zor goturur

• Verdiğimiz Sözü Tutmuş Olalım :) Son paylaşım 19 Haziran 2014 de gelmiş. Sene olmuş 19 Haziran 2017 yine bir 3 sene geçmiş Paylaşım zamanı gelmiş :)

DN: Hdd hala ölmeden devam ediyor. bu gidişle nazar değdireceğim sanki :D

6 Sene öncesi
     Hdd Max Çalışma Saati?

3 Sene Öncesi..
     Hdd Max Çalışma Saati?

Güncel :)
     Hdd Max Çalışma Saati?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colr -- 19 Haziran 2017; 0:57:27 >

• Vay be
    3 sene sonra görüşürüz ama hedef 2023

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Vay be
    3 sene sonra görüşürüz ama hedef 2023

😂😂 once 2020 :))

• Son paylaşım 19 Haziran 2017 de gelmiş. Sene olmuş 19 Haziran 2019 Bu sefer 2 sene geçmiş Paylaşım zamanı gelmiş :)

DN: Hdd hala ölmeden devam ediyor. bu gidişle nazar değdireceğim sanki :D

8 Sene öncesi
     Hdd Max Çalışma Saati?

5 Sene Öncesi..
     Hdd Max Çalışma Saati?

2 Sene Öncesi..
     Hdd Max Çalışma Saati?

Güncel :)
     Hdd Max Çalışma Saati?

Bu İş Çığrından Çıkmaya Başladı :)

• Colr C kullanıcısına yanıt
     Hdd Max Çalışma Saati?

benimkisi ne zaman ölür diyordum bu samsunglarda bişi var bozulmuyor

diğer seagate 18k saatte çok öncesinden badsector verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowWyvern -- 19 Haziran 2019; 5:18:45 >

• Saygı duymamak elde değil, keşke yeni nesil disklerde böylesine çalışma süresi verseler

• Benim Samsung HD502HJ'de 23k saattir sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung HD401LJ çalışma süresi 61193 saat. Az sayıda tamir edilmiş bad sector var, transfer hızı 5-40MB civarlarına düştü ama çalışıyor. Eski olduğundan ve bozulma riskini göze aldığımdan en çok kullandığım disk bu fakat hala birşey olmadı. 2006'da aynı marka ve modeli satın aldıktan 3-4 ay sonra bozulmuş ve bozulan disk yerine bu verilmişti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.