Şimdi Ara

hdd im daha küçük kapasiteli görünüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. benim eski masaüstü bilgisayarımın ide hdd ini uzun süre önce sökmüştüm ve kullanmıyorfum. geçenlerde onu laptopumda kullanmak için bir hdd kutusu aldım ve ona bağladım. fakat önceden 80gb olan hdd imi 30gb gördü. formatladım olamdı, disk yöneticisine girdim, bölümü sildim yeni bölüm oluşturdum olamdı. bi masaüstü bulup ona içinden ide olarak bağladım ve disk yöneticisine girip aynı işelmleri denedim yine olmadı. ben bunun nasıl tekrar 80gb olmasını sağlarım? bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

• hiçkimsenin bi fikri yokmu
  • ne büyük bi sorunum varmış yaaaa
  • Diski masaüstü bilgisayara bağladığınızda bios ekranında boyutu ne kadar gözüküyor ?
  • biosda bakmadım ve ne yazıkki şu an biosdan bakma imkanımda yok :(
  • Anladım sizin bilgisayarınız da benimki gibi evde herhalde. Gidince şu adımları uygulayıp bi' deneyin:
    1. Diske masaüstü bilgisayarda bios ekranında bakın, boyut ne gözüküyor ?
    2. Normal gözükmezse disk üzerindeki jumper leri sökün ve aynı ide kablosuna başka bir aygıt bağlamayın.
    3. Sorun devam ederse ide kablosunu değiştirip deneyin.
    4. Bios ekranında diskin boyutu normal gözüküyorsa, bilgisayarı XP CD' si ile başlatıp, kur ekranında biçimlendirin.
    5. Disk boyutunu PC' de dahili olarak bağlıyken normal olarak görebildikten sonra harici kutuya bağlayıp tekrar deneyin. Yine boyutunda anormallik olursa disk yöneticisinde müdahele etmeden, ide kablosunu değiştirip deneyin (harici kutuda).
    6. Yine olmazsa, harici kutuya bağlamadan önce Jumper ayarlarını master / slave olarak değiştirip deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.