Şimdi Ara

Hdd Formatla silinmeyen virüs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ark. pc system32 deki doya eksikliğinden dolayı açılmıyordu. format atayım dedim hiç uğraşmayım, atıldı sistem açıldı ama bi anormallik vardi saçmalar gibiydi. yeniden başlat dedim "disk boot failure ..... " hatası aldım. Anakartın hafıza tutmadıgının farkına vardım onu hallettim hafızaı tutuyor artık. ama sorunum hala aynı. Hdd ye boot dosyasını atamıyoruz şimdi hiç kuramaz oldum windows u. "cd den ön yükleme için bir tuşa basın" ekranından bir adım ileri gidemiyorum..

• biosunuza bi reset atın ve tekrar biosdan boot ayarlarını yapın ardından tekrar başka bir cd ile format atmayı deneyin saygılar..
  • bazı virüsler (diskin mbr alanına sızanlar) formatla silinmez. ancak Low Lewel Format atmak lazım. Virüs olduğundan eminsen bu yöntemi deneyebilirsin. sorun farklı da olabilir tabi.
  • format atıp yeniden başlatıyorum sistemi asus yazısında kalıyor klavye kitleniyor. fişi çek tak kendisini boot ediyor hdd açılıyordu windows. bios tamamen sıfırlandı kararlı hale geldi ancak format atamıyorum bu seferde. hdd görüyor kesip biçiyorum win kurdan çıkıyor yeniden başlattıgında hdd devreye girmiyo. vortex Admin tools u indiriyorum şimdi oradan hard - low level format artık ne varsa deneyeceğim. 12 saat sürer diyorlar. Hdd 0 sectorde hata var diyor bazıları.

virüsden eminiz cd den çalışan bi program ile hdd c-d nin adını değiştiriyorum mesela x yapıyorum kaydet dediğimde xjkt?????? oluyor adı. ne yazarsan yaz karıştırıyor. birde hdd sağlam pc ye takıyoruz bakıyorum bilgisayarıma girip hddnin c sürüsü paylaşıma açılmış bi şekilde. duymuştum sectör aralarına saklanan virüsler olsugunu o yüzden bu kanaate vardım.
  • Low level format atcaksan hddguru nun llf aracını kullan.
    buradan indirebilirsin.
    http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/

windows yüklü bir bilgisayara kur ve elindeki diski ikinci olarak tak. 12 saat falanda sürmez. 1-2 saatte 500gb lik diski formatlar.
  • Senin anakarttta sorun olabilir. Modeli nedir?

Eğer 8i915plg ise bu problemi yaşadım galiba.

asus a8 e ve ise 64 bit desteklemiyor bu anakart.

32 bit yüklemeyi dene. MBr zarar görüyor durduk yerde.
  • Virus hard diskte değil artık. Maalesef işlemciye de bulaşmiş:( tek çare işlemciyi değistirmek, format sadece hard diski temizler çünkü
  • hiren boot cd ya da ultimate boot cd indirerek cd üzerinden low level format atarsan daha garantili olur işin windows üzerinden atarsan virüs hala çalışır durumda olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: DummySolver

Virus hard diskte değil artık. Maalesef işlemciye de bulaşmiş:( tek çare işlemciyi değistirmek, format sadece hard diski temizler çünkü

anakartın modelini yazar mısınız?

• Asus A8V-E SE modeli. AMD işlemci var. via chipset kullanıyor. yok 32 bit kuruyorum.
  • bizim teknik serviste başımıza gelmişti 6 normal, 2 fdisk format attık banamısın demedi üstüne low level attık ancak çare bulabildik
  • quote:

Orijinalden alıntı: johan_06

Asus A8V-E SE modeli. AMD işlemci var. via chipset kullanıyor. yok 32 bit kuruyorum.

xP YÜKLEYİP bir dene..

ben de win 7 64 bit çalışmadı. win 7 32 bit te sorun yoktu. aynı anakart.
  • xp kuruyorum zaten ben, win7 deneyecektim birde aslında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.