Şimdi Ara

hdd diğer bir hdd gostlamayı nasıl yapailirim go back programı hakkında bilgi nerden bulabilirim.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ben yeni bir internet cafe devraldım fazla bilegesiyar bilgim yok windowslar sürekli çöküp duruyor bir hdd yedek alıp çöktüğünde diğer bilgesiyarlar nasıl gost yapabilirim çabucak ? go back programnı nasıl kullanabilirm yardımcı olursanız çok sevinirim...

• valla arkadaşım o bahsettiğin go back adlı programı bilmiyorum ama NORTON UN GHOST programını tavsiiye ederim hem kullanımıda çok kolay bak anlatayım.

1-kendi diskin 1. disk olarak takılacak ve bu ghost programı bu diskin içinde olacak
    2- ghost edilecek diski ikinci disk olarak takacaksın ve bilgisayararı açacaksın
    3-pc açılırken sürekli olarak F8 tuşuna bas ve karşına çıkan ekranda 5. yani sadece komut istemi olanı seç ve dos ortamına geç.
    4-ghost programı c diskinde neyin altındaysa oraya git ve gohst yazarak çalıştır.
    5-karşına bir pencere çıkacak sen ilk olarak enter e basacaksın yani en üstteki seçeneği seçeceksin daha sonra karşına çıkan seçenekelere ALT + O kısa yol tuşşları ile cevap ver zaten ghost yapmaya başlıyacak.
    6-GHOST bitince continue ve restart computer seçenekleri vardır restart olanı seç ve olay bitmiştir.
    7-ghost yaptığın diski tek başına çalıştırıp kontrol edersin

8-UYARI:: EN ÖNEMLİ DİKKAT EDECEĞİN NOKTA ŞURASI.GHOST PROGRAMI SADECE 1. DİSKTE OLACAK.YOKSA YANLIŞ GHOST YAPARSIN VE DOLU DİSKİ BOŞALTIRSIN..

• merhaba
    ghost programını disketten de çalıştırabilirsin win98 açılış disketi yap bir tane ve içerisine ghost programını kopyala
    yukarıda arkadaşın belirttiği gibi her 2 diskide bağla burada diskler 1 veya 2 sırada olabilir bunun bir önemi yok yukarıda arkadaşın dediği gibide yapabilirsin ama orada dos olan bir win98 kurulu HDD belirtmeliyim ki NT , ME, ve XP gibi işletim sistemlerinde dos özelliği yok ve bu ghost sadece dos ortamında çalışıyor o nedenle diskleri bağladıktan sonra PC yi disketle dos ortamından win98 sistem disketinden aç ve disketten ghost u çalıştır sonra kaynak disk ten hedef disk e ghost la image i at ve iş bittikten sonra eski disk ten boot ettiğinde kopyaladığın gibi bilgisayarın açıldığını görürsün eğer cafe deki bütün pc ler aynı model ve konfigürasyon ise çok rahat edersi bir tane kaynak disk in olur ve bozuldukça o diskten diğerlerine ghost la image atıp düzeltir ve işi devam ettirirsin
    bir an önce ghost u kullanmayı öğren bence artık pc teknik desteği için vazgeçilmez bir program oldu bu norton ghost internetten indirebilir ve detaylı kullanmayı oradan öğrenebilirsin nasıl kullanıldığını anlatan türkçe sayfalar var google dan tarat yeter

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.