Şimdi Ara

HDD'den Askeri Standartlarda Veri Silme İşlemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3TB My Book 3.5" HDD var elimde ve bunu satacağım için içindeki verileri geri dönüştürülemez bir şekilde silmek istiyorum çünkü gerçekten çok kritik veriler var. Darik's Boot and Nuke yazılımıyla ABD Savunma Bakanlığı Yönetmeliğine uygun DoD 5220.22-M standardında veri silme işlemi yaptırmak istiyorum. HDD'yi kutudan çıkartıp SATA ile bağlayıp bu işlemi yaptıktan sonra kutuya tekrar taktığımda herhangi bir problem yaşar mıyım? USB üzerinden 3TB boyutundaki bir HDD'yi silmek günlerce sürecek çünkü böylesi daha hızlı diye düşünüyorum.

Sizin önerebileceğiniz bir yöntem varsa onu da değerlendirebilirim.

• 2 defa low level format atmak dışında bir önerim yok başka öneri gelene kadar en iyisi bu galiba
  • Kır at o kadar kritikse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hard diski normal formatlayıp , içini komple aynı filmle doldurup tekrar formatlayın. bir sefer de low level çekin. sanırım olur.
  • youtubede seyretmistin. Hdd nin birkaç yerine matkap ile delik deliyorsun
  • Kendi soruma araştırmalarım sonucu kendim yanıt vereyim.
    Windows ortamında kullanabileceğiniz pek çok farklı yazılım var ama ben bunların hiçbirine güvenmiyorum.
    1. DBAN kullanın. Bu işlem diskin boyutuna bağlı olarak çok uzun sürer ama en iyisidir
    2. BitLocker ile tüm diski AES256 olarak şifreleyin, diski biçimlendirin. En hızlı ve en güvenilir yöntemdir. BitLocker kırılmaz değildir, kırılabilir ama BitLocker'ı kırmak yıllar sürebilir.
    3. Diski söküp plakayı parçalayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.