Şimdi Ara

Hdd değiştireceğim yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu resimdeki laptop hdd yi değiştireceğim fakat bunun modeli nedir ve bunla aynı kategorideki hdd ler nelerdir neye göre yenisini alacağım bilemedim yardım bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Diskiniz bilindik sata2/5400RPM/2.5'' notebook HDD'lerinden. Google üzerine model kodu yazıldığında zaten karşınıza gelmekte. Güncel 2.5'' sata3 HDD'lerden alabilirsiniz. Sata sürümlerinde geriye dönük uyumluluk mevcuttur. Yani; sata3 arabirimi sata2/sata1 üzerinde de çalışmaktadır. HDD'lerde zaten sata arabiriminin sürümünün hız açısından ahım şahım bir farkı bulunmuyor.

HDD değişim maksadınız nedir ? Boyut artırmak mı, hız açısından mı, diskiniz mi bozuldu ?
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler , evet hdd bozuldu
  • Ben olsam tekrar HDD almam, gir SSD al 256gb lık olanlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaatliBomba

Çok teşekkürler , evet hdd bozuldu

Rica ederim.

Üstte de dile getirilmiş, 240GB ve üzeri tek bir SSD de alabilirsiniz. Biraz fazla fiyat ödersiniz ama hız konusunda ciddi artış yakalarsınız. Bunun yanı sıra laptopta 2 HDD slotu varsa veya 1 HDD, 1 optik sürücü kısmı varsa; optik sürücü iptal edilip, 120GB alt limit olmak üzere 1 SSD ve ihtiyacınız kadar depolama boyutu sunan 1 HDD alınabilir (depolama ihtiyacınız da varsa).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 30 Haziran 2017; 10:0:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Merhaba,

Diskiniz bilindik sata2/5400RPM/2.5'' notebook HDD'lerinden. Google üzerine model kodu yazıldığında zaten karşınıza gelmekte. Güncel 2.5'' sata3 HDD'lerden alabilirsiniz. Sata sürümlerinde geriye dönük uyumluluk mevcuttur. Yani; sata3 arabirimi sata2/sata1 üzerinde de çalışmaktadır. HDD'lerde zaten sata arabiriminin sürümünün hız açısından ahım şahım bir farkı bulunmuyor.

HDD değişim maksadınız nedir ? Boyut artırmak mı, hız açısından mı, diskiniz mi bozuldu ?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: blogtr

quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Merhaba,

teşekkürler

Rica ederim, size de yardımı dokunduysa.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.