Şimdi Ara

hdd'de takılma olan oyun ssdde normal çalıştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sorunum yüzde yüz hdd kaynaklı mıdır yoksa seagate hddsi olan herkes böyle takılmayla mı oynuyor bad sector felande olabilir mi anlamıyorum bu işlerden vatandan alındı garantiye versem o sürede ssdyle mi takılmalıyım ? 120gb corsair ls ssd 1tb seagate 7200rpm hard disk.

• up
  • Öncelikle HdTune ile harddiskinizi kontrol etmenizi öneririm. Harddiskte bazı durumlarda dokuların geç yüklenmesi olsa bile bu farkın çok ciddi olmaması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

Öncelikle HdTune ile harddiskinizi kontrol etmenizi öneririm. Harddiskte bazı durumlarda dokuların geç yüklenmesi olsa bile bu farkın çok ciddi olmaması gerekiyor.

bi kere servise gitti gitmeden önce hdtune ile test ettiğimde airflow temperature error diyordu geldiğinde bu hata kalktı ancak sorunlarım ortadan kalkmadı ne yapmalıyım ? oyunlarda böyle takılmalar mesela karşı takım yada bizim takım sis bombası atınca cs goda çok küçük böyle 3 saliselik bir takılma oluyor ama bu durum beni rahatsız ediyo sistemime o kadar para verdim böyle şeyler yaşamak istemiyorum ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRunn1ng

quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

Öncelikle HdTune ile harddiskinizi kontrol etmenizi öneririm. Harddiskte bazı durumlarda dokuların geç yüklenmesi olsa bile bu farkın çok ciddi olmaması gerekiyor.

bi kere servise gitti gitmeden önce hdtune ile test ettiğimde airflow temperature error diyordu geldiğinde bu hata kalktı ancak sorunlarım ortadan kalkmadı ne yapmalıyım ? oyunlarda böyle takılmalar mesela karşı takım yada bizim takım sis bombası atınca cs goda çok küçük böyle 3 saliselik bir takılma oluyor ama bu durum beni rahatsız ediyo sistemime o kadar para verdim böyle şeyler yaşamak istemiyorum ne yapmalıyım?

Sorunun hdd kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız garantiye tekrar gönderin.

• Bende wd blue 1 tb var yeni gta 5 takılıyordu şimdi samsung ssd var takılma geçti sorun hddde değil bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDD bence Seagate hep böyle çok çabuk bozuluyorlar.Bende 500GB Barracuda var takılma yapıyor ama Kingston 60GB V300 SSD'me kurumca yag kaymak oynatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Awriyedikkat

HDD bence Seagate hep böyle çok çabuk bozuluyorlar.Bende 500GB Barracuda var takılma yapıyor ama Kingston 60GB V300 SSD'me kurumca yag kaymak oynatıyor.

HDD olarak ne marka önerirsiniz ssdler mahlum biraz pahalı 120 gblik corsair var bende hddyi garanti verirsem para iadesi alırlar ise ne almamı önerirsiniz hdd olarak 500gb yada 1tb marka yani toshiba görmüstüm toshiba gibi bi markada yamuk olmucağını düşünüyorum sizcede toshiba mantıklı bi tercih mi olur hdd de?
  • arkadaşalr bendede wd 1 tb blue hdd var bendede takılmalar oluyordu. incelemeler sonucunda hdd den olduğunu düşündüm. cuma sipariş verdim bu gün elime geçti. akşam deneyeceğim bakalım ne olacak.
    forum.donanimhaber.com/m_106648986/tm.htm buda yeni açtığım konu yardımcı olabilcek arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum.
  • Bende de Seagate 750 gb var laptop ta. Oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Sanırım hdd kendini güç tasarrufuna alıyor. Oyun dosyaya ulaşmaya çalıştığın da anlık gecikme oluyor. Bu benim düşüncem tabi. HDD bozukta olabilir fakat hd tune testinde düzgün gibi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: unborncriminal

Bende de Seagate 750 gb var laptop ta. Oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Sanırım hdd kendini güç tasarrufuna alıyor. Oyun dosyaya ulaşmaya çalıştığın da anlık gecikme oluyor. Bu benim düşüncem tabi. HDD bozukta olabilir fakat hd tune testinde düzgün gibi gözüküyor.

yüksek güç yaptım ayarı herhangi bir sıkıntı olur mu kardeş
  • FreeRunn1ng F kullanıcısına yanıt
    Yok olmaz fakat bu varsayım. Başka bişeyden de olabilir. Bende her oyunda yapıyor. 10 15 dk de bir anlık takılıyor. Bir çok programla tarama yaptım sağlık sorunu yoktu. En iyisi garantiye yollayın değişim yapıp başka marka yada modele geçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: unborncriminal

Yok olmaz fakat bu varsayım. Başka bişeyden de olabilir. Bende her oyunda yapıyor. 10 15 dk de bir anlık takılıyor. Bir çok programla tarama yaptım sağlık sorunu yoktu. En iyisi garantiye yollayın değişim yapıp başka marka yada modele geçin.

15dkda bi degil benim ya çok degişik lolde bi sıkıntı yok gibi bende anlamadım çok hafif böyle ama hissedebiliyorum bazen rahatsız ediyo belkide normal birşeydir
  • wd wd20ezrx 2 TB modeli var bende. Konuyu hortlattığım için üzgünüm fakat böyle bir seçeneğiniz var ise bunu pasif ederek restart çekmenizi öneririm. Büyük ihtimal bu Standby Mode yüzünden oluyor aynı sorun bende de var. Oyun Game Saved yaparken bile takılma oluyor çok sinir bozucu.  hdd'de takılma olan oyun ssdde normal çalıştı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.