Şimdi Ara

HDD + Anakart Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uyar :) SATA portu gözüküyor anakartda, zaten SATA 3.0 diyor anakartda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N1trogen, sağol dostum. Niye diğer konuda cevap vermedinde uğraştırdın beni bu kadar.
  • Kusra bakma be kardeşim onda linke tıklamadım direk linki okudum ATA yazıyodu yanlış birşey söylerim diye birşey demedim şimdi farkettim ki SATA'ymış

• Ayıp ettin ne kusuru, çok sağol cevap verdiğin için. Az kalsın kalbim yerinden çıkacaktı uymayacak HDD diye.
  • Rahat olabilirsin şimdi :) Hayırlı olsun şimdiden, montajı mağzaya mı yaptıracaksın?

• Bilmem, sanırım oraya yaptıracağım. Daha rahat olur hiç değilse. Ama bu arada kasa uyumlu mu parçalara?
  • Anakartın ATX formunda, alacağın kasa ATX formunu destekliyorsa uyabilir.Extend ATX kasalar fazla büyük gelir, alacağın kasa nedir bir link atabilir misin?

• Kasa almayacağım, bendeki kasayı kullanmak istiyorum.

http://static.skattertech.com/files/2010/01/raidmax-smilodon-blk-02.jpg
  • Kasanın klavuzu kutusu vs duruyor mu?Üstünde muhtemelen yazar hangi formları desteklediğini.Küçük bir kasa ise şüphe duyabilirsin
    EDIT: Internetten o kasayı arıyacağım, anakart formlarını bulup söylicem.

EDIT: Kasanın sitesinde ATX yazıyor, bu demek oluyorki ikisi uyumlu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Genesys -- 18 Kasım 2012; 18:30:48 >
  • Kutusu duruyor ama apartman boşluğunda eşyaların altında. Ayrıca bayağı büyük bir kasa.

EDİT : Ohh be, çok sevindirik oldum. Teşekkürler uğraştığın için kardeşim. Tamamdır, artık bir sorun kalmadığına göre salı gününden sonra almak kaldı bütün parçaları. Ama bir yönden birleştirmeyi ben yapayım diyorum, çünkü ekran kartı ve PSU' yu webdenal.com' dan alacağım.

EDİT 2 : Bu arada PSU' yu da VATAN' dan alayım bari. Şu PSU uyumlu mu acaba? ;
    http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-ocz600mxsp-eu-modxstream-pro-serisi-80plus-600w-guc-kaynagi-%28tak-cikart-kablolu%29/productdetails.aspx?I_ID=35126

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agathadaemonn -- 18 Kasım 2012; 18:36:50 >

• Evet, ayrıca iyi bir PSU, elime ilk aldığımda belli etti kendini.Ayrıca modüler, yani gerekli olmayan kabloları takmayabiliyorsun.

• Oh, daha da rahatladım. Ekran kartı hariç hepsini VATAN' dan alıyorum o zaman. "Ekran kartı da VATAN' da pahalı yahu" diyecektim ki, VATAN' da XFX HD7870 gördüm. XFX' mi Sapphire' mi acaba?

XFX :http://www.vatanbilgisayar.com/xfx-fx-787a-cdfc-hd7870-cift-fan-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62136

Sapphire :http://www.webdenal.com/sapphire-sapphire-hd7870_427934.html

• Ben Sapphire derim, XFX ile sorun yaşayan birkaç kişi görmüştüm yabancı sitelerde.

• Hmm, tamam. Sözüne güveniyorum, zaten arkadaşım da Sapphire al diye tutturmuştu. Tamamdır, aklımda başka soru yok. Kafam rahat tamamı ile. Çok teşekkür ediyorum tekrar, artık aldığım zaman konuya tekrardan yazarım görüşlerimi. Görüşmek üzere.
  • Birşey değil, hayırlı olsun, güle güle kullan :)

• Windows'un orjinal mi? Yükleyeceğin Windows lisanslı değilse Vatancılar Windows'u kurmaz. O zaman Anakartın Bios üzerinden parçalar sorunsuz çalışıyor mu diye kontrol ettirirsin. Sonra evde kendin kurarsın Windows'u. Lisanslı olduğu halde mırın kırın ederlerse yine aynı yöntemi izle.

Bu arada yükleyeceğin Windows, 64bit olmalı. 32bit olursa 8gb ram 4gb gözükür. O yüzden 64bit.

Tavsiyem Windows 7 Premium 64bit veya standart Windows 8 64bit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayaer07 -- 21 Kasım 2012; 14:25:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.