Şimdi Ara

HD7970 OC - 390X Nitro Upgrade Şu An Mantıklı Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce 390 için konu açmıştım ancak 390X' in fiyatı şu an bayağı bir uygun durumda. Upgrade yapabilirsem şu ara yapabilirim çünkü 4-5 ay sonra beni mali açıdan biraz sıkışık bir dönem bekliyor.

O yüzden ne zaman geleceği belli olmayan Polaris için pek alım şansım olmayabilir.

Yani kısacası ekran kartı upgrade i için mutlaka yeni Polaris' i mi beklemeliyim yoksa 390X' i alayım mı? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malady -- 4 Şubat 2016; 22:44:52 >

• Yok mu fikri olan beyler?
  • malady M kullanıcısına yanıt
    Şimdi elinizde olan parayı saklayın ekran kartı parası diye ve polarisleri bekleyin. 390x gücünde bir 490 alırsınız. Çok bir fiyat farkı olmayacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcin nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enessezgin E kullanıcısına yanıt
    Hocam o paranında gitme ihtimali var da o yüzden
  • selçux kullanıcısına yanıt
    Sistem i5 3570K , 16 GB RAM hocam.
    Bütcen el veriyorsa 390x al beklemene falan gerek yok yeni gelecek olanlarin daha tarihi ve fiyati belli degil nitro modeli şuan fiyatı çok uygun işlemcide 390x e darbogaz yapmaz ama sonrasına yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selçux -- 4 Şubat 2016; 23:49:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selçux kullanıcısına yanıt
    Aslında şu an HD7970 in de yetmediği oyun yok gibi ama işte en kötü şey böyle kararsız kalmak. Tam niyetine giriyorum sonra vazgeçiyorum ne yapacağımı bilemedim pek.
    Aynı ben de bu durumdayım hocam. Upgrade edeyim diyorum. Sonra diyorum yeni nesile az kaldı. Sonra tekrar diyorum alayım. Böyle böyle yeni nesil gelecek herhalde

390X Nitro da resmen gözüm kaldı yeni kartlarında ne zaman geleceği belli değil bu ikilemde kalmak berbat bişey hocam
    Bence mantıklı bir upgrade olucaktır.Mantle'daki gücü R9 300 serisi ile daha ötede hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

Asus R9 390X DCU III en mantıklı tercih olucaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH.COM

Bence mantıklı bir upgrade olucaktır.Mantle'daki gücü R9 300 serisi ile daha ötede hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

Asus R9 390X DCU III en mantıklı tercih olucaktır.

Hocam 390X Nitro ile arada 400TL fark var o kadar çıksam zaten GTX 980 alırdım. 390X Nitro da 1875 TL civarlarında olsa hiç düşünmezdim bile ama şu an ki fiyatı beni cezbediyor.

Asus gereksiz derecede pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malady -- 5 Şubat 2016; 1:09:40 >
    Hocam beklesek daha iyi gibi sanki. 7970 in açamadığı oyun yok. Şimdi alsak 4-5 ay sonra yeni nesil gelince hadi 400 serisi alalım diyeceğiz. Sonra 300 ü satmaya uğraş. Elimizdeki kart da düşük değil. Beklenebilir sonuç olarak

• Şöyle söyliyim, 4 7970 ile 3 390X'in performansları benzer çıkıyor. Bu gibi uçarı çözümler peşinde koşmadığınız için kartınız yeterli.
    Valla polaristen ne çıkacak görmeden birşey söylemek doğru olmaz Ama beklemen alacağın kartında fiyatını düşürebilir Tabi bunu doları da baz alarak düşün Yani yükselirse bilemem.
    Bekle hocam Polarisi aynı performansta bile olsa daha düşük güç tüketiminden elektrik faturası az gelir en kötü bişey kaybetmezsin dolar 3.5-4 tl olmadıkça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 5 Şubat 2016; 7:27:55 >
  • Beyler cevaplar için teşekkürler bu ikilemde kalmak çok kötü ama enessezgin arkadaşımın da dediği gibi sanırım beklemek en mantıklısı gibi duruyor.

Umarım yeni kartlar gelene kadar ''keşke 390X' i alsaymışım'' diyeceğim bir durum yaşamam
    Hocam dolar 4.50 olacak diyorlar

Rica ederim Umarım istediğiniz gibi olur Kaderinizde ne varsa o olur çok da takılmayın.
    Eyvah bu haber kötü oldu bize 390X yolları gözüküyor galiba hocam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.