Şimdi Ara

HD7970 GHZ' den GTX1060' a Geçmeye Değer Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorum bu yardımcı olursanız sevinirim...

• Değer ama kartın halen gayet iyi bir kart. Bir sonraki nesli beklemek de mantıklı olabilir.
    http://www.anandtech.com/bench/product/1722?vs=1771

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 18 Kasım 2016; 1:35:28 >
  • Oynadığın oyunlara göre değişir, yetiyorsa kalsın. Ki bence sonraki nesile geçmen daha mantıklı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsteğe ve kişisel yeterliliğe bağlı. Ben hala Asus hd 7970 top kullanıyorum bios mod ile, ve inanın hala bana yetiyor. Şunu demek istiyorum; Verdiğimiz paralar az değil ve nasıl kazandığımız ortada. Tam anlamı ile ölmeden bir kart, değiştirmek bana anlamsız geliyor.
  • geçen bende aynı soruyu kendime sordum dedim güç tüketimi yarı yarıya daha az daha performanslı vs. vs. sonra bide fiyatına baktım değmeyeceğine karar verdim 1080p ve 2k'da hala iyi bi kartımız var 4k açmayacaksan şuan için değiştirmeye gerek yok...
  • 1070e geçiş daha iyi olur gibi sanki.
  • islemci nedir?
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

İşlemci i5 3570K.
  • 280x karti 8320 4.5 ghz'de kullandim bence kartin guzel ama butce sıkıntı olmayacaksa 1060'ta biraz fark gorursun tabi gormezsin degil.o kadar paraya deger mi kisiye gore degisen bir sey.
  • Ben olsam geçmezdim. Fiyatlarda ortada. 7970 1080p'de hala belli seviyede yeterli bir kart. Üst seviyeye geçilecekse bu en azından 1070 olmalıdır.
  • Değmez hele 1080p de oynuyorsan.
  • Evet 1080p oynuyorum bir nesil daha beklesem mi diye düşünüyorum ama çok kararsız kaldım.
  • malady M kullanıcısına yanıt
    970 alrim daha 1 ay olmadi 2. El tabi ki; 10xx serisine gecsemiydim dedigim tek oyun rise of the tomb raider oldu. Ultra ayarlarda 4 gb vram yetmedi ondan o da...

Su sezon da kullanilir o kart 3 GB vram ile daha yeni iste 3 gb lik 1060 cikardi adamlar, ultta icin zaten gpu su yetmiyor kartin. O yuzden hala medium high da goturuyor bence. Bir sonraki nesil cikinca 2. El 1070 alabilirsiniz. Ben 10xx serisini pas gecip diger nesilde almayi planliyorum hbm li bir kart 0 alacak olursam. Bir de sunu da itiraf edeyim; gtx 660 dan buna g3cince tamam oynamak istedigom 1 2 oyun vardi oynayamadigim ROTR ve witcher 3 gibi onlarla cok mutluyum ama onun disinda eski MOBA larimla devam ettigimden pek de bi ahim sahim bir sey yasamadim. Ssd yoksa ssd alin bu sezon mishal daha net hissedersiniz kullanim hziini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 280x kullanıyorum kartınızın aynısını yani . İşin içine zevkler meraklar giriyor tabiki ama bu karttan geçilecek kart 1070'tir diye düşünüyorum tabiki çözünürlüğünüzün 1080P olduğunu düşünürsek . Kartınız bozulsaydı durum yine değişirdi fakat şuan piyasadaki hiçbir kartın fiyatını hakettiğini düşünmüyorum 7970'i ölene kadar kullanmakta hiçbir sakınca görmüyorum
  • fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Ssd var hocam gtx 1070 çok pahalı olmasaydı onu düşünüyordum ama dolar da malum çok arttı o yüzden en fazla gtx 1060 alabilirim ama boşa masraf mu olur diye de düşünüyorum. Sanırım bir süre daha bunu kullanıcam artık diğer arkadaşlarda değiştirmemem gerektiği yönünde yorumlar yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcumlop2

Ben 280x kullanıyorum kartınızın aynısını yani . İşin içine zevkler meraklar giriyor tabiki ama bu karttan geçilecek kart 1070'tir diye düşünüyorum tabiki çözünürlüğünüzün 1080P olduğunu düşünürsek . Kartınız bozulsaydı durum yine değişirdi fakat şuan piyasadaki hiçbir kartın fiyatını hakettiğini düşünmüyorum 7970'i ölene kadar kullanmakta hiçbir sakınca görmüyorum

Aslında haklısınız hocam fiyatlar bu kadar uçunca bende sizin gibi düşünmeye başladım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.