Şimdi Ara

hd7850 vs 750ti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde hd7850 1gb dcuii var sizce gtx750ti strix almalımıyım bf4 tarzı oyunlar oynuyorum en azından stabil performans almak istiyorumda

• meganeRR M kullanıcısına yanıt
    1 gb opmasi buyuk problem fullhd de. Ama cozunurluk 1600x900 altindaysa cok buyuk bir zorunluluk degil.

Bj arada fullhd kullandigini varsayarak yaziyorum. Diger bilesenleri bilmiyorum onlari da yazarain bir ara
    Ram 4 gb ise arada bf4 de sbutter yapiyor
    Isl3mci dual core ise yapar en az i3 tercihen i5 alinmali
    Psu 500w ve uzeri ise 750 ti dan ziyade daha tat alabilecegin kartlara 270x olur mishal hatta imkan varsa duz 280 alinabilir. Sadece vram icin degistirmis olacaksin anlami yok bence gpu gucu de kazanmaya bak. Olmadi az daha savret para biriktir ama 750ti mantikli bir secim olmaz yani yukseltme gibi olmuyor yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fx6300 var ayrıca 1920x1080 oynuyorum lowda bile frame droplar yaşadım bıktım yahu
  • eski kartım 7850ydi şu an 750ti kullanıyorum daha yeni teknolojileri desteklediği için artısı fazla ikinci elini uygun fiyatlara bulabileceğini düşünerek geçmende fayda vardır diye düşünüyorum ama 7850 de güzel karttır hakkını vermek lazım
  • Bence gereksiz olur. Kartların ikisi de hemen hemen aynı performansta 750ti'ın avantajı ekstra 1 gb belleğe sahip olması. Yükseltme yapmayı düşünüyorsan ikinci el r9 270x veya gtx760 alabilirsin sıfır 750ti'a vereceğin paraya bu şekilde bir yükseltme daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m352

Bence gereksiz olur. Kartların ikisi de hemen hemen aynı performansta 750ti'ın avantajı ekstra 1 gb belleğe sahip olması. Yükseltme yapmayı düşünüyorsan ikinci el r9 270x veya gtx760 alabilirsin sıfır 750ti'a vereceğin paraya bu şekilde bir yükseltme daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

katiliyorum 7850 ile 750 ti arasinda fark bile yok eline gececek olan sey 2gb olmasi olacak ne guzel kartmis bu 750 ti diyeceksin halbuki ram yuzunden rahatlayacak.madem kart degistiriyorsun 270 alman lazim 760 da olur degistirdigine deger ve islemcine yeterli bu kartlar sorun yapmaz.guc kaynagin da yeterliyse sorun yok.
  • şu anda fikrim r9 280 de (x değil) r9 280mi gtx960mı kararsızım yurt dışından alınacağı için fiyatlar 15-20 dolar fark ediyor sadece burdaki gibi 700 tl yerinde 500 tl ye alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganeRR

şu anda fikrim r9 280 de (x değil) r9 280mi gtx960mı kararsızım yurt dışından alınacağı için fiyatlar 15-20 dolar fark ediyor sadece burdaki gibi 700 tl yerinde 500 tl ye alıyorum

hangisi daha ucuzsa onu al. Birbiriyle yakın kartlar
  • Bence hiç bulaşma, bu işler ya hep ya hiç işleri açıkçası. Demem o ki ya sağlam bir sistem kur, ya da olduğun gibi kal. Bugün 750TI alsan 2 gün sonra yine sana yetmeyecek. İyisi mi biraz daha bütçeyi toparlayıp en az gtx770 kıvamında bişey al ki o karttan başka karta geçtiğine değsin.

Ya da 2x GTX660ti al, zaten epey uçurur seni eski kart ama çok güzel perf alırsın 2x kart ile ayrıca fiyatıda avantajlı olur.
  • 7850 ile gtx750 arasıda perf farkı yok daha iyi bir karta geçmen lazım yükseltmeye değmesi için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.