Şimdi Ara

hd6570 yada r7 240 için Psu Tavsiyesi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çözünürlük olarak ne önerirsiniz 1024/768 den sonra xpde bi tuhaf geldi şuan 1152 / 864 yaptım eski 1024 768 gibi oldu iyi gibi 1152/864 win7 geçtikten sonra bakarız hangisi daha iyiyse.
  • 1152*864 kalabilir cozunurluk.hazir kart varken xp varken 2gb ram varken bir oyun dene bence yarin ramle formattan sonra fark var mi diye bakarsin.
  • Pes 2013 ü yüksek ayarlarda denedim çok iyi gerçekten ben önceden onboardla sürünüyormuştum :D
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun kardeş değerler fena değil.
  • Eyvallah hocam sağolun bu değerler boşta oyunda denedim ekran kartı 47 dereceye çıktı şuanda boşta eski değerlerine döndü cpu da 2 3 derece farketti oyunda anakartta 1-2 derece farketti termal macunu yeni değiştirdim 2 hafta oluyo. kuzey köprü denen MCP'ye termal macun sürülmez değilmi hocam birde bu ekran kartınada sürülmez heralde fanı olmadığı için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Eyvallah hocam sağolun bu değerler boşta oyunda denedim ekran kartı 47 dereceye çıktı şuanda boşta eski değerlerine döndü cpu da 2 3 derece farketti oyunda anakartta 1-2 derece farketti termal macunu yeni değiştirdim 2 hafta oluyo. kuzey köprü denen MCP'ye termal macun sürülmez değilmi hocam birde bu ekran kartınada sürülmez heralde fanı olmadığı için ?

Sürmene gerek yok heyecan yapma süreyim derken sakat bişey olur anakarttan olursun ki o mcp sıcaklığı belli olmuo nforce chipsetliyse snn anakart güneyköprusude olabilir sen oyununa bak kafaya takma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kart iyi hoşta çok nadir oluyor bu durum 2-3 saatte bir ekran kapanıp açılmış gibi oluyor ama 1 saniye içinde fazla beklemeden bir sorunmu var acaba driver güncellemesinde felan birde kart dx11 desteliya ben xp olduğum için dx11 kuramıyorum win7 geçince kurcam ama ram hala gelmedi ondanda olabilirmi? güç kaynağıyla alakası varmıdır gün içinde 2 defa felan oldu 1 saniye içinde kararıp geliyo ekran.
  • Arkadaşlar efsane konumdan devam edeyim dedim herşey değişmişti pcde değişmeyen 2 donanım hard disk ve psu güç kaynağı idi.

Şimdide ssd almaya karar verdim 90gb hard disk artık yetmiyor bu eski hard diski yedek d sürücüsü olarak kullanıp sistem için yerel disk (c) için 120gb ssd düşünüyorum sandiskin ssd plus modelinden düşünüyorum nasıl sizce arkadaşlar webdenal sitesinde 126.90 tl bu siteden alayım mı?

psu ise hala idare ediyor ssd de fazla enerji çekmediği için psu ile devam etmeyi düşünüyorum.

Edit: Ssd takmayı bilmiyorum ssd ye güç kablosu takılıyormu yoksa sadece sata yada ide ile anakartamı takılıyor bu kablolar kutudan çıkıyormu? Galiba birde 3.5 lik ssd aparatı almak lazımmış masaüstü pc için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 14 Ağustos 2016; 14:21:55 >
    Alma o modeli.

Bütçeni biraz daha arttırıp Amazon'dan bakmanı öneririm.

SSD takmak çok basit tarife tanıma gerek yok, google görsellere ssd connections yazman yeterli + videosunuda izleyebilirsin.
  • Hi level 120gb ssd al icinden 3.5 aparati hediye geliyo hizlarida sandisk ile ayni

Baglantida ayni normal sata disk gibi bir farki yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cinayet13 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende onu düşündümde hi-level markasına pek güvenemedim sandisk daha kaliteli değilmi?
  • Valla ben evde kullaniyorum bu diskten 8 ay kadar oldu tikir tikir calisiyor memnunum tavsiye ederim

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    O model sıkıntılımı hocam 120gb işimi görür benim. Birde sistemi yeni aldığım ssd'ye kuracağım ama bunun için en baştan format atmam lazım değilmi?
    Anladım hocam dediğiniz gibi aparata da 20-25 vermektense aparatta içide dediğiniz markadan almak daha mantıklı gibi kabloları çıkıyormu hocam içinden? Çıkmıyorsa sata yada ide kablo almam lazım sanırım ama anakartın hangi kısmına takılıyor bilmiyorum. Powerda içinde ayriyetten bir kablo almaya gerek varmı? Birde ide değilde sata kablo ile bağlayın diyenler var sata daha hızlıymış sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

O model sıkıntılımı hocam 120gb işimi görür benim. Birde sistemi yeni aldığım ssd'ye kuracağım ama bunun için en baştan format atmam lazım değilmi?

Ben Sandisk önermiyorum yazma hızları yerlerde sürünüyor o yüzden ucuz zaten bir de çok uzun ömürlü olur mu tartışılır.

Evet.

Başka 120GB bakarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 14 Ağustos 2016; 16:25:14 >
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın önerdiği hi-level tavsiye edermisin yada kingston?
    750 EVO
    154 TL
    http://www.teknobiyotik.com/depolama/samsung-120gb-750-evo-ssd-540-520mb-s-mz-750120bw.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 14 Ağustos 2016; 16:48:40 >
  • Ide baglayamazsin zaten vatanda sata kablosu 3 lira mi ne cevre bilgisayarcilardada 5 lira falandir pahali bisey degil

Dediğiniz hi-level 120gb aldım n11 den 20 tl indirimle 112 liraya geldi sata 2 ve sata 3 kabloları var hangisini almalıyım farkediyormu girişi anakart sata 2 olduğu için sata 3 kabloya gerek yok sanırım.

anakartım asus m2n68 se2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 15 Ağustos 2016; 17:23:10 >
  • Sata 2 kablosu al yakınlarında vatan veya bi bilgisayarcı varsa fark etmez zaten bende ssd mi sata2 kablosuyla kullanıyorum almam gereken hızda calısıyor sata3 2 pek fark etmiyor (çok eski sata kabloları dışında)

http://www.vatanbilgisayar.com/sl-sata140-sata-kablosu-40cm.html

Boardunuzda güzel nvidia 7025 chipsetli bir board :) Phenom 2 ailesi destekliyor 95w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 15 Ağustos 2016; 18:50:21 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.