Şimdi Ara

hd6570 yada r7 240 için Psu Tavsiyesi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktay1910

Valla kardeşim bu zamana kadar onboard nvidia 7025 n630a ile idare ettim ve pes 2013 fm14 gibi oyunları düşük ayarlarda oynayabildiğim için bu kartın performansını beğenmeme gibi bir durumum olmaz heralde :D

onboardla oyun oynadiysan bu karti seversin keske 128bit yapsaydi cakallar bile dersin ozellikle yapmislar cunku ucuza cok guzel kart olmasin daha pahalisini satabilelim diye.rami de 4 yaparsan sorun yok bir sure daha makineyi kullanirsin zaten bu yukseltmelerin amaci budur makineyi kullanmaya devam etmek isi bitene kadar.
  • Aynen çok fazlada masraf yapmak istemiyorum idare etsinde şimdilik
  • Windows 8.1 mi önerirsin yoksa win7 mi birde kardeş bu kartın sitesine baktımdahttp://www.asus.com/tr/Graphics_Cards/GT630SL2GD3L/HelpDesk_Download/ 7 tane güncelleme var ben şimdi bunlardan Bios yazanı güncellemem yeterli olcakmı yoksa Vga Araçlar yazan yerlerdeki güncellemeleridemi indirip yüklemem gerekecek?

http://www.vatanbilgisayar.com/gt210-gddr3-1gb-64bit-nvidia-geforce-dx101-ekran-karti-2514.html#yorumlar

Bu kart kaç w tüketir birde bu karttan daha iyi heralde demi gt630

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 10 Ekim 2014; 14:46:21 >

• quote:

Windows 8.1 mi önerirsin yoksa win7 mi birde kardeş bu kartın sitesine baktımdahttp://www.asus.com/tr/Graphics_Cards/GT630SL2GD3L/HelpDesk_Download/ 7 tane güncelleme var ben şimdi bunlardan Bios yazanı güncellemem yeterli olcakmı yoksa Vga Araçlar yazan yerlerdeki güncellemeleridemi indirip yüklemem gerekecek?

http://www.vatanbilgisayar.com/gt210-gddr3-1gb-64bit-nvidia-geforce-dx101-ekran-karti-2514.html#yorumlar

Bu kart kaç w tüketir birde bu karttan daha iyi heralde demi gt630

hangisini istersen kur win7-8.1 ama asusun sitesini yanlış anlamışsın 7 tane güncelleme yok bios kısmında da bios yok bios güncelleme aracı o yani kartın güncellemesi yok zaten yeni kart.nvidia'nın sitesinden sürücüsünü indireceksin bu kadar başka bir şey yapmana sitesine gitmene gerek yok.

gt210 gt630'dan daha kötü bir karttır güç tüketimini bilmiyorum ama azdır.

• Anladım kardeşim çok saol sürücüsünü indiririm nvidia dan yeterli içinde gelen cd ilede kurulum yapcaz değilmi? vatandan atm bankamatik kartıyla alışveriş yapılabiliyordu değilmi ?

Vatanda bu fiyattan web'e özel son 18 üründü 16 ya düşmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 10 Ekim 2014; 15:17:25 >
  • quote:

Anladım kardeşim çok saol sürücüsünü indiririm nvidia dan yeterli içinde gelen cd ilede kurulum yapcaz değilmi? vatandan atm bankamatik kartıyla alışveriş yapılabiliyordu değilmi ?

Vatanda bu fiyattan web'e özel son 18 üründü 16 ya düşmüş

nvidia'dan surucusunu indirdiysen onu kur cd'sinden gelen surucu eskidir.bugun yarin biter o kart 16'ya dustuyse yarin haftasonu daha cok alis veris yapilir.
  • http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/77883#driverInfo-77883=1 budur değilmi kardeşim yanlış bişeyi indirmeyeyim bunu indirmem yeterli heralde bu kart için?
  • Güç tüketimi ve performans bakımından bu kart nasıldır?

http://www.gold.com.tr/powercolor-hd5570-2gb-3-8-gb-ddr3-128b-16x-ekran-karti_u
  • gt630 25w tüketiyor r7 240 30w ama parasına göre yine gt630 alcam şuan kampanyada fiyatı düşük web e özel bu fiyattan son 15 ürüne düşmüş psu sorun çıkarmaz inş.

O metal kısımlar pasif soğutma yapıyorya bende işlemci harici kasa içi soğutma yok problem olmaz umarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 10 Ekim 2014; 17:59:31 >
  • secme imkanin varsa ya da google'dan aratarak daha eski bir surucu de kurabilirsin niye dersen sorun cikarabiliyormus o surucu oyle bisi okumustum forumda.cikamayada bilir destekliyor gorunuyor onu kuracaksin.

5570 ile eski gt630 arasinda fark vardi 5570 daha iyiydi ama bu yeni gt630 ile arasinda fark olmaz ayni ayar zaten stokta yokmus piyasadan kalkti sanirim 5570 modeli 6570 satiliyor simdi.

gt630'un 25 degil 19 olmasi lazim ama dedim ben 240 daha guzel 30w cekiyor diye ama daha pahali.15 14 derken kaciracaksin sen o olayi bu haftasonu biter tekrar diyorum.psu bu kartla da sorun cikarirsa baska takacagin kart yok ve netten almak durumundasin indirim netten yani 7 gun icinde iade edebiliyorsun bu kadar takma alamayacaksin bu gidisle kaybedecek bir seyin yok.

kasa sogutman kotuyse kasa kapagini acarsin oradan hava alir daha da bahane bulma al su karti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Ekim 2014; 18:04:28 >
  • Tamam kardeşim yarın alacağım yarına kadarda bitmez heralde
    Seni baya yordum bugün kusuruma bakma hiç ekran kartı almadığım için biraz şüphelerim vardı şüphelerimi azalttın saol mesela bu tdp olayı varya bu max harcayacağı w miktarımı yoksa ortalama miktarımı max tüketeceği miktarsa hayli hayli kaldırır sanıyorum çok yük altına sokmam.
  • quote:

Tamam kardeşim yarın alacağım yarına kadarda bitmez heralde
    Seni baya yordum bugün kusuruma bakma hiç ekran kartı almadığım için biraz şüphelerim vardı şüphelerimi azalttın saol mesela bu tdp olayı varya bu max harcayacağı w miktarımı yoksa ortalama miktarımı max tüketeceği miktarsa hayli hayli kaldırır sanıyorum çok yük altına sokmam.

tdp ısı ile alakalı bir şeydir işlemcilerde çok yanıltır kullanıcıyı mesela 125w tdp denen işlemci 200w üzerinde güç harcayabilir overclock yaparsan ama ekran kartlarında tdp'ye çok yakın oluyor yine bir örnek 250w tdp denen 280x modeli oyunlarda 200w çekiyormuş mining diye bir olay duydun mu çok gpu dibine kadar kullanan onda 250w çekiyormuş yani ne kadar yüklendiğine göre değişir furmark diye program var onu açarsan çok çeker ama oyun açarsan daha az çeker 19w tdp ise 20 21 olsun yani çok farketmez zaten öyle olmasa bu tip kartları düşük güç kaynaklarına önermezler.

• son 11.dedim ben sana haftasonu cok alan olur diye bugun de cuma aksami haftasonu basliyor.hayirlisi kismetse alirsin degilse yapacak bisi yok.
  • Kartı sonunda sipariş geçtim arkadaşlar teşekkürler. Ama bayağı maceralı oldu sizinle paylaşmak istiyorum:

Gece yatmadan önce baktım alacağım ekran kartına web'e özel bu fiyattan son 7 kalmıştı bu kartı almam lazımdı 99TL'ye düşmüş fiyat 58 Tl'lik indirim vardı, yarına kadar bitmese diye gece dua ettim yattım sabah 09:30'larda baktım telden hala son 7 evet içimdeki umut çoğalmıştı galiba alabilecektim ve bu rahatlıkla biraz daha yatayım dedim sonra 10:45 civarı kalktım bir daha baktım son 6 dedim oktay koş bankaya hesabına yatır parayı al kartı gittim parayı yatırdım geldim siparişi geçecem birde ne olsun istersiniz elektrikler yok Aldı beni bi telaş telden baktım bir daha saat 11:30 civarı web'e özel bu fiyattan son 4 ürün yazmasınmı orda artık iyice umudumu kaybetmiştim galiba bu kartı alamayacaktım elektriklerin geleceğide yok sonra siteye bir daha bakayım dedim o fiyattan son 3 kalmış sonra aklıma telefondan almak geldi hemen girdim vatan'ın sitesine telefonda şarj %6 yetermi yetmezmi bellisiz bayağı gerildim girdim siteye siparişi geççem işlem onay vermedi ilk başta artık gitti alamadım kartı diyordum kart son 2 kalmıştı. Son bir hamle ile bir kez daha telefondan sipariş geçmeyi denedim şarj bu arada %4 lere düştü girdim yaptım çattım ve onayı verdi ve bu işlemler sonunda şarj %2'idi gerilim filmi gibi siparişi geçer geçmez bakayım dedim kaç tane kalmış o fiyattan diye baktım bitmiş bile fiyat 157 TL olmuş muhtemelen en son o fiyattan siparişi ben geçmişim galiba

Ankaradayım sipariş kaç güne gelir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 11 Ekim 2014; 14:08:20 >

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    Aksiyonu yaşamışsın Bugün çıkış yaparlarsa pazartesi yada salı gelir, onun harici çarşamba en geç perşembe gelir dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 11 Ekim 2014; 14:09:41 >
  • quote:

Kartı sonunda sipariş geçtim arkadaşlar teşekkürler. Ama bayağı maceralı oldu sizinle paylaşmak istiyorum:

Gece yatmadan önce baktım alacağım ekran kartına web'e özel bu fiyattan son 7 kalmıştı bu kartı almam lazımdı 99TL'ye düşmüş fiyat 58 Tl'lik indirim vardı, yarına kadar bitmese diye gece dua ettim yattım sabah 09:30'larda baktım telden hala son 7 evet içimdeki umut çoğalmıştı galiba alabilecektim ve bu rahatlıkla biraz daha yatayım dedim sonra 10:45 civarı kalktım bir daha baktım son 6 dedim oktay koş bankaya hesabına yatır parayı al kartı gittim parayı yatırdım geldim siparişi geçecem birde ne olsun istersiniz elektrikler yok Aldı beni bi telaş telden baktım bir daha saat 11:30 civarı web'e özel bu fiyattan son 4 ürün yazmasınmı orda artık iyice umudumu kaybetmiştim galiba bu kartı alamayacaktım elektriklerin geleceğide yok sonra siteye bir daha bakayım dedim o fiyattan son 3 kalmış sonra aklıma telefondan almak geldi hemen girdim vatan'ın sitesine telefonda şarj %6 yetermi yetmezmi bellisiz bayağı gerildim girdim siteye siparişi geççem işlem onay vermedi ilk başta artık gitti alamadım kartı diyordum kart son 2 kalmıştı. Son bir hamle ile bir kez daha telefondan sipariş geçmeyi denedim şarj bu arada %4 lere düştü girdim yaptım çattım ve onayı verdi ve bu işlemler sonunda şarj %2'idi gerilim filmi gibi siparişi geçer geçmez bakayım dedim kaç tane kalmış o fiyattan diye baktım bitmiş bile fiyat 157 TL olmuş muhtemelen en son o fiyattan siparişi ben geçmişim galiba

Takta psu sıkıntı yapıomıu haber ver bekliyorum😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• qaanx kullanıcısına yanıt
    Tamam kardeşim elime geçince deneyip sana geri dönüş yaparım inş sorun çıkarmaz sırf psu değiştirmemek ve az w harcadığı için ve fiyatınıda makul görünce aldık bakalım inş pişman olmayız. Ram'ıda bi arkadaşla anlaştık açılmamış kutuda ama garantisi yok önceden almış elinde kalmış corsair 2gb ddr2 55 lira istiyo onuda elden alcam 1 kaç güne.
  • Aksiyona bak
  • quote:

Kartı sonunda sipariş geçtim arkadaşlar teşekkürler. Ama bayağı maceralı oldu sizinle paylaşmak istiyorum:

dedim ben sana acele et haftasonu biter kalmaz diye.iyi ki telas yapmissin yani yoksa 159 liraya 240 alacaktin psuya garanti uyan kart dururken 99'a.neyse macera olmus ama almissin sonucta hayirli olsun isi bitse bile atma o karti goruntu veren film izleten kart diye sakla bir isteyen olur bisi olur evladiyelik kart yani atilmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.