Şimdi Ara

HD4890 CROSSFIRE-X SORUNU...YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 sene önce aldığım sapphire marka hd4890 ekran kartımın performansını artırmak için 2. bir hd4890 aldım. Fakat performans aksine düştü. Örneğin crysis warheadı 30 fps de oynuyor iken crossfire yaptıkdan sonra bu 20 fps lere düştü. Acaba bi yanlısmı yapıyorum anlamadım. Çift köprüde deniyorum tek köprüde değişen yok. Anakartımın pcı express slotları ikiside çalısır haldeyken x8 e ede düşmüyor. x16 ve x16 hızında çalısıyorlar. Catalyst sürümü 10.3 crossfirede enabled işaretli. Disabled yapıp tekrar enabled yapıyorum crossfire bağlantısı başarılı oluyor . Acaba powermi yetmiyor 650 w markası pek bilindik değil ama gayet kaliteli :) Sistemin özellikleri şöyle :

İşlemci: AMD Phenom II x3 720 BE (o.c. 3.5 ghz)
    Anakart: Gigabyte MA-790FXT-UD5P
    Ekran kartı : 2x Sapphire HD4890
    Ram: 2gb ddr3 1333 mhz
    Hdd: WD 500gb caviar black
    Power: GlacialPower 650 w
    İşletim sistemi: Windows 7 64 bit Ultimate

Şimdiden teşekkür ediyorum..Hayırlı forumlar .. :)

• 10.3 değil 11.3 catalyst yanlıs yazmısım
  • Sadece crysis temi performans düşüşü yaşanıyor? Diğer oyun ve bech lerde durum nasıl?

HD4890CF incelemelerine baktım, yükte 400 W ın üzerine çıkıyor sistemin güç tüketimi. PSU nun incelemelerine baktım, orda da 12v kanallarından toplam 500W veriyor denmiş.

100W işlemci için düşünülse 400W iki ekran kartını besleyebilmeli.
  • Yok genelde hep düşüş. Yani 2. yi takdığımdan beri ben bi yükseliş göremedim. Call Of Duty Black ops tek kart 60 fps 2. kartı takınca yine 60 , Blur oynuyorum tek kart 30 fps iken 2.yi takdıgımjda 20 lerde seyrediyor. Dirt 2 de tek kart 60 fps ye kitlenirken 2.yi takdıgımda 40 lara kadar düşüyor.
  • müşavir@ 400w tüm sistem tüketimidir.

Orqun06 @

4890'ın 2.el fiyatları düşmeden hemen elinizden çıkarın yerine 2 tane 6850 alın cf yapın.. yada tek 6950 alın sonra bir tane daha alırsınız 408liraya satılıyor vatanda.

200-250liradan satılıyor tabi o fiyattan alınmaz ama alan alıyorki satıyorlar..
  • Kendi 4890 ınımı ilk çıktıgı zamanlarda almıstım mavibilgisayardan 530 tl idi o zamanlar ve atinin en üst modeliydi (tek gpu olarak) 2.sini tanıdıkdan 100 liraya aldım ki bence değer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.