Şimdi Ara

Silinecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
27.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .. Silinecek
  • LNB L kullanıcısına yanıt
    trt avaz ve trt muzik hd icin basvuru yapilmis resmini yukarda paylastim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutalvarol -- 22 Ekim 2016; 0:31:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutalvarol

Paylaşım için Teşekkürler.

Bahsettiğiniz Facebook sayfasının haberlerine pek güvenemiyorum. Bugün gerçek dışı bir haber yayınladılar, Azerspace'de BBC World, Cnn Int, birçok Rus kanalı şifresiz diye haber geçtiler oradan görüp inanan bazı arkadaşlarda Kingsoft gibi ciddi sitelere durumu iletmiş. Haberi geçtikleri anda frekansı taradım kanallar yoktu, başka arkadaşlara da tarattırdım onlarda bulamadı. Benim sistemim çok iyidir kablodan LNB'ye kadar özenle seçilmiştir ama buna rağmen bulamadı ve yorum olarak da herkes kanallar bulunamıyor yazınca haberi kaldırdılar. Eskiden bende takip eder ve güvenirdim ancak son zamanlardaki yanlış haberleri sebebiyle artık inanmıyorum. Admin iyi niyetli ancak kendisiyle paylaşılan haberlerin çoğunu ardılını araştırmadan yayınlıyor ve kötü niyetli kişilerin oyununa geliyor.

Bu sebeple kanallardan izleyicisi temsilcisi ile bizzat görüşmediğim durumlarda temkinli davranıyorum.

• LNB L kullanıcısına yanıt
    teyit icin bende facebook uzerinden trt muzik e sordum bana da ayni sekilde cevap verdiler

• quote:

teyit icin bende facebook uzerinden trt muzik e sordum bana da ayni sekilde cevap verdiler

Sizde görüşüp onay aldıysanız sorun yok. O zaman kanallar yakında HD yayında diyebiliriz.
  • Hala bir gelişme yok mu?

• Şuan yayın yapan en az 20 kanalın HD'ye geçmesini isterdim. Hd olmayan kanalları herkes kanal sıralamasında orta ve sonlara atıyordur benim gibi diye düşünüyorum.

• aliann34 A kullanıcısına yanıt
    bir zamanlar star haber 24'tü 2003 lerde uzan grubunundu
  • hala bir gelişme yok sanırım yılbaşına bekliyeceğiz.
  • 360 TV Cengiz Holding'e satılmış. İzleyici temsilcisi sanırım değişmiş bu ve kanalın HD durumunu sorunca şimdilik böyle bir planımız yok diye cevap veriyorlar. A2 için bekleyenlere de kötü bir haber vereyim yeni yer tahsisi olmamış ve kanalın içeriğinin büyük kısmı SD yayın olduğu için şimdilik HD yayına geçmiyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: comsat

360 TV Cengiz Holding'e satılmış. İzleyici temsilcisi sanırım değişmiş bu ve kanalın HD durumunu sorunca şimdilik böyle bir planımız yok diye cevap veriyorlar. A2 için bekleyenlere de kötü bir haber vereyim yeni yer tahsisi olmamış ve kanalın içeriğinin büyük kısmı SD yayın olduğu için şimdilik HD yayına geçmiyorlarmış.

O a2 olacak kanala söyler misiniz lütfen, Kupa maçlarını bize SD kanalda izletmesinler o zaman.

• quote:

Bir hafta önce bende Facebook tan HD yayın için sordum ve TRT Müzik için aynı cevabı verdiler, anladım ki herkese aynı cevabı verip duruyorlar. Salla başı al maaşı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

quote:

360 TV Cengiz Holding'e satılmış. İzleyici temsilcisi sanırım değişmiş bu ve kanalın HD durumunu sorunca şimdilik böyle bir planımız yok diye cevap veriyorlar. A2 için bekleyenlere de kötü bir haber vereyim yeni yer tahsisi olmamış ve kanalın içeriğinin büyük kısmı SD yayın olduğu için şimdilik HD yayına geçmiyorlarmış.

O a2 olacak kanala söyler misiniz lütfen, Kupa maçlarını bize SD kanalda izletmesinler o zaman.

Bunu sizde söyleyebilirsiniz ama ben sizin adınıza da yazayım. Bu konuda şikayetin çok olduğunu biliyorlardır ama şimdilik HD yayına geçeceklerini sanmıyorum. Türksat ile TRT bile birbirine girmiş durumda. TRT 4K'dan Türksat memnun olmadığı için yayını solandırmalarını istedikleri konuşuluyor sonra da frekans değiştirdiler. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Türksat 4A'da yeni transponder için yer kalmadığı söylenip duruyor. Forumda Türksat çalışanları var belki bu konuyu görüp bu konuya bir açıklık getirirler.

izleyicitemsilcisi@a2tv.com.tr

• Hd yayına geçmeyen kanalları silmek lazım aslında. Zaten Türksattaki sd kanalların %90'ı çamur gibi görüntü kalitesine sahip. 400 kanal vardır heralde ama bende 106 kanal var an itibariyle. Reklam kanallarını sile sile bu kadar kaldı.

Sözün özü kanallar hd yayına geçip adam gibi görüntü kalitesine sahip olmamalılar bir an önce. Ha eğer paran yoksa sd kanalını da kapat çık uydudan.

Türksat'ın da suçu var. Alıyor tonca parayı insanlar napsın.

• quote:

24 ve 360 Cengiz Holding'e satılamadı ve yine Ethem Sancak'ta kaldı. Umarım Ethem Sancak'ta kalır. Nasıl Show Max kanalı HD'ye geçmiyorsa A2'de HD'ye geçmeyecek. 360 kanalı HD yayın için test yayın yapmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aliann34

quote:

24 ve 360 Cengiz Holding'e satılamadı ve yine Ethem Sancak'ta kaldı. Umarım Ethem Sancak'ta kalır. Nasıl Show Max kanalı HD'ye geçmiyorsa A2'de HD'ye geçmeyecek. 360 kanalı HD yayın için test yayın yapmıştı.

Test yayınını biliyorum bende kendi sayfamda yayınlamıştım. 360 TV izleyici temsilcisi ile şu an görüşüldüğünde HD için çalışma olmadığı söyleniyor. Birçok kaynakta (kendi medya grubu dahil) Cengiz Holding'e satıldı yazıyor. Acaba satış neden iptal oldu veya hala satılması planlanıyor mu bu konuda bilginiz bulunuyor mu?

• quote:

quote:

quote:

Test yayınını biliyorum bende kendi sayfamda yayınlamıştım. 360 TV izleyici temsilcisi ile şu an görüşüldüğünde HD için çalışma olmadığı söyleniyor. Birçok kaynakta (kendi medya grubu dahil) Cengiz Holding'e satıldı yazıyor. Acaba satış neden iptal oldu veya hala satılması planlanıyor mu bu konuda bilginiz bulunuyor mu?

Benim pek bilgim yok. 360 HD iptal oldumu yani ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İptal oldu herhalde. Resmi ağızdan kimse söylemiyor ama TRT ile Türksat'ın TRT 4K için yaşadığı kapışmadan anlıyoruz ki 4A'da yer kalmadı. Ayrıca Digiturk Eutelsat uydusundaki birçok paralı HD paketini aynı zamanda Türksat uydularına da taşıdı.

Şu an;

+ Digiturk Türksat
    + D-smart
    + Tivibu Uydu
    + Filbox

Platformları Türksat uydularını kullanıp şifreli HD kanallarının satışını yapıyor. Bu platformlara yeni kanal eklendikçe uydudaki yer azalıyor. Bu sebeple yakın dönemde yeni şifresiz HD kanalları göremeyebiliriz.

Bence Türksat uydularını kullanan bu 4 platform birleşmeli devletle anlaşıp sırf bu platformlara hizmet edecek bir uydu atmalılar. Türksat pahalı fiyat veriyorsa Eutelsat daha ucuza uydu yaptırıp attırıyor ve platformlar için uydu yayınları için ödedikleri kiranın daha azına mal olacaktır. Tek sıkıntı parayı peşin vermelerinin gerekliliği. 30 sene çalışacak bir uydu içinde para verebilirler diye düşünüyorum, Digiturk süperlig ihalesi için 500 milyon dolar verdiğine göre bunun yarısından daha azına kendi uydusunu fırlatabilir.

• Merhaba:

Bu konunun uzun zamandır takipçisiyim.Tam net bilgi olmasa da tahminimce kısa bir süre sonra HD yayına geçmesi beklenen kanallar ;

HD GEÇMESİ BEKLENENLER

KANAL A (1 yıl boyunca test yayında.)
    TGRTHABER
    24 TV
    360 TV

SD Yayına geçmesi beklenen kanallar;

Sportstv (Wikipedia bilgi olarak 16/9 yayın olarak yazsada Türksat uydusunda ha la 4/3 yayındadır.

Bunların haricinde bir gelişme olacağını tahmin etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackinlove -- 14 Aralık 2016; 22:34:4 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İptal oldu herhalde. Resmi ağızdan kimse söylemiyor ama TRT ile Türksat'ın TRT 4K için yaşadığı kapışmadan anlıyoruz ki 4A'da yer kalmadı. Ayrıca Digiturk Eutelsat uydusundaki birçok paralı HD paketini aynı zamanda Türksat uydularına da taşıdı.

Şu an;

+ Digiturk Türksat
    + D-smart
    + Tivibu Uydu
    + Filbox

Platformları Türksat uydularını kullanıp şifreli HD kanallarının satışını yapıyor. Bu platformlara yeni kanal eklendikçe uydudaki yer azalıyor. Bu sebeple yakın dönemde yeni şifresiz HD kanalları göremeyebiliriz.

Bence Türksat uydularını kullanan bu 4 platform birleşmeli devletle anlaşıp sırf bu platformlara hizmet edecek bir uydu atmalılar. Türksat pahalı fiyat veriyorsa Eutelsat daha ucuza uydu yaptırıp attırıyor ve platformlar için uydu yayınları için ödedikleri kiranın daha azına mal olacaktır. Tek sıkıntı parayı peşin vermelerinin gerekliliği. 30 sene çalışacak bir uydu içinde para verebilirler diye düşünüyorum, Digiturk süperlig ihalesi için 500 milyon dolar verdiğine göre bunun yarısından daha azına kendi uydusunu fırlatabilir.

Hocam katılıyorum. Hotbird uydusunda bir kanalda 6 7 tane şifreleme sistemı var ve ayrı platformlar tek kanalı kullanıyor. Böyle olsa misal animal planet kanalı türksatta hd olarak 3 platform ayrı ayrı tplere ayırmış. Tek kanal olsa hem görüntü bitrate kalitesı tek olacagı ıcın Biraz artar hemde uyduda yer kalır. Ama olmuyorki işte.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.