Şimdi Ara

### HD Video Çekebilen DSLR Makineler ### (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
5.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Canon makineler için sadece 24 ve 50 fps değerlerini vermişsiniz. Ancak makine içinden PAL ve NTSC ayarı değiştirildiğinde NTSC ye alındığında 30 ve 60 fps kayıt yapıyor. NTSC de çekim yapmak herhangi bir olumsuz durum oluşturmuyor.

İkinci olarak hangi makinenin video çekim sırasında hangi ayarlara izin verdiğini yazmanız çok iyi olacaktır. Bence bu çok önemli. Bütün ayarların elle yapılabildiği çekim sırasında değiştirilebildiği makineler çok avantaj sağlıyor kullanıcıya. Örneğin Canon'un videoya öncelik verdiği 550D, 600D vb modelleri tüm ayarlara izin veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahmurat

Canon makineler için sadece 24 ve 50 fps değerlerini vermişsiniz. Ancak makine içinden PAL ve NTSC ayarı değiştirildiğinde NTSC ye alındığında 30 ve 60 fps kayıt yapıyor. NTSC de çekim yapmak herhangi bir olumsuz durum oluşturmuyor.

İkinci olarak hangi makinenin video çekim sırasında hangi ayarlara izin verdiğini yazmanız çok iyi olacaktır. Bence bu çok önemli. Bütün ayarların elle yapılabildiği çekim sırasında değiştirilebildiği makineler çok avantaj sağlıyor kullanıcıya. Örneğin Canon'un videoya öncelik verdiği 550D, 600D vb modelleri tüm ayarlara izin veriyor.

Canon modeller hakkında bilginiz varsa buraya yazmanızı rica ediyorum.Bende hemen güncellemeyi yaparım

• Canon EOS 600D + Canon-EF 50 MM F:1.8 II + Manfrotto 055XPROB Tripod + Manfrotto 701HDV Pro Fluid Video Mini Head

Bugün video amaçlı olarak bunları aldım. (Tabi gerektiği zaman fotoğraf çekeceğim)

Yukarıdakileri hazmettikten sonra (fiyat açısından) sırada şunlar var; Tamron 17-50 VC + Rode VideoMic + Zoom H1

Birde bana Konova/Opteka vb. marka slider nereden bulacağımı söyleyebilir misiniz? Yada bunlar Türkiye'de bulunur mu? Bugün Sirkeci'de bir kaç dükkana baktım bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Canon EOS 600D + Canon-EF 50 MM F:1.8 II + Manfrotto 055XPROB Tripod + Manfrotto 701HDV Pro Fluid Video Mini Head

Bugün video amaçlı olarak bunları aldım. (Tabi gerektiği zaman fotoğraf çekeceğim)

Yukarıdakileri hazmettikten sonra (fiyat açısından) sırada şunlar var; Tamron 17-50 VC + Rode VideoMic + Zoom H1

Birde bana Konova/Opteka vb. marka slider nereden bulacağımı söyleyebilir misiniz? Yada bunlar Türkiye'de bulunur mu? Bugün Sirkeci'de bir kaç dükkana baktım bulamadım.

Slider'ları kendiniz yapabilirsiniz.İmzamdaki " Ev Yapımı Fotoğraf Malzemeleri " isimli konuyu inceleyin derim

• Yanlız yanlışlık var.Nikon D5100'de video sırasında otomatik netleme var.Canon 600D'de yok.
  • evet doğru... otomatik netleme canon 650D ile geldi.
  • HORT ETTİM

5d mark2 ve mark 3 de oto netleme varmı yokmu ? internette adam akıllı düzgün bişey bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziper_gazi_

HORT ETTİM

5d mark2 ve mark 3 de oto netleme varmı yokmu ? internette adam akıllı düzgün bişey bulamadım.

mark2de vardı hocam yamulmuyorsam, muhtemelen mark3te de vardır
  • hayır 5DMARK2de video çekiminde otomatik netleme yok. "continues AF" özelliği konmamış. bu özellikle video çekiminde çekim sırasında sürekli lens hareket edip odak noktasını keskin tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 5 Eylül 2013; 23:52:00 >
  • eflatoon kullanıcısına yanıt
    mark3 de varmı ? bilginiz varmı acaba
  • DPREVIEW Forum

hayır onda da yok. video içinde netleme yapıp orada kalıyor. manuel, focus rig kullanarak profesyonel çekim ile omuz üstü apratları ile sahne sahne çekerek ancak çözebilirsiniz. cep telefonu videosu gibi çekilmiyor...
  • ziper_gazi_ Z kullanıcısına yanıt
    bir başka kaynak daha paylaşayım :

imaging resource

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 6 Eylül 2013; 23:52:14 >
  • hocam ekran dönebilirliğinide eklerseniz daha iyi olur .
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.