Şimdi Ara

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
718
Cevap
26
Favori
250.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam buradan hangi taramayı seçeceğim ?

http://i.hizliresim.com/RVGWGa.jpg
  • Hocam ben daha önce c ve d arasında dosya aktarımı yaparken çok hızlı yapıyordu. Sonra çok yavaşladı yavaşlamakla kalmadı durdu. Yani 0 mb/sn veri aktarımı oldu.
    Bu program ile benchmark taraması yaptım ve çizelge 150 ile en düşük 0 mb arasında . Neden böyle oluyor ?

(bu sorun sistemin kurulu olmadığı d sürücüsünde )

-----------------

Defrag programı ile birleştirme yapayım dedim belli bir yüzde de takılıp kaldı. İlerlemedi.
    Sonra mavi ekran hatası verdi veni yeniden başladı.
    HD tune programı ile test ettiğimde bir tane bad sektör hatası verdi. 3000 mb ki bir alandı yanlış hatırlamıyorsam.
    Ne yapmam gerekir bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 5 Eylül 2015; 15:04:25 >
  • Benimde bir sorum olacak arkadaşlar.HdTune testinde bağladığım harici hddlerin hepsindede health kısmında hiçbir değer vermiyor,sebebi nedir acaba.Harici hddler için ayrı bir programmı mevcut?
  • Benim HDD lerdede sıkıntı var gibi yardımcı olurmusunuz

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım
  • Neyse ben sorunumun çözümünü buldum,hdtune pro versiyonunu indirdim.
  • Merhaba @dopac34 ,
    Konunun fazla dışına çıkmamaya çalışacağım. Son bir kaç gündür bilgisayarımda ciddi bir yavaşlama oldu. 10 ila 20 dk arasında, yaptığım işlemler de (en basit örn. bilgisayarıma tıkaldığımda 56k modemle google ı açıyormuş gibi) ağırlaşma oluyor. Gördüğüm kadarıyla işletim sistemimde herhangi bir (en azından benim gördüğüm) bir sıkıntı yok. Ben de Hdd'de bir problem olacağını düşünüp daha önceden de senin yardımlarınla harici hdd'me yaptığım şekilde testler uyguladım. Sonrasında bad sector olma ihtimaline karşın nötrlemeye çalıştım.

Bu bilgisayardaki periyodik olarak (donma/takılma değil) ciddi bir ağırlaşma ve tıpkı nefes almakta zorlanan bir insan gibi davranmasının aşağıda eklediğim ss'ler üzerinden yorumlarsanız sevinirim. Yani buna sebep olma ihtimali var mıdır?

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

Hdd Regenerator programında (iş bilmezliğimden muhtemelen) bir hata oluştu

ve ısrarlarım sonrasında da bu hatayı verdi. (ayrıca ilk başta bad sector sayısı birdi. hata verip çıkış yaptığında devam dedim 2 defa. her devam dediğimde 2 - 3 bad sector diye gitti.)

ayrıca bir şu var ki smart eror önemsiz mi bilemedim ama ekledim.

Bilgisayarın özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2runn -- 25 Ekim 2015; 3:19:38 >

• Merhaba. Son zamanlarda pc de yavaşlama yaşıyorumda acaba hdd durumumu değerlenirirmisiniz ? (2.5'' 4.5 yıldır kullanıyorum) https://store.donanimhaber.com/0a/f6/e4/0af6e408b2d53f9cae1e8821a120c491.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IQueenTwainI -- 8 Kasım 2015; 21:17:51 >
  • Merhaba arkadaşlar.Uzun süredir yedekleme amaçlı kullandığım 2tb 3,5" Samsung harici hdd den önceki hafta açamadım (2tb lık HDD de 30gb boş yer yoktu ağzına kadar doluydu.)Sonradan baktımkı HDD raw formatına dönmüş ve 1tb alanı hiç görmüyor.Neyse çok uzatmayım çok uzun uğraşlar ve uykusuz geceler sonrasında chkdsk komutlarıyla falan diski zorla gördürttüm ve içindeki bilgileri kurtardım.Şimdi HD Tune prog. taratınca da bu sonuçları aldım.(Bu arada hdd kutusundan çıkararak masaüstü bilg. anakartına sata girişinden bağladım. Mağlum 2tb olunca her yaptığın iş günler sürüyo).

Yorum yapabilir ve buna ne olduğunu, prog falan düzeltebilirmiyim söylerseniz çok memnun olacam.
     HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkande -- 23 Aralık 2015; 15:29:54 >

• konu olmus heralde hortlatayım dedım ama kimsenin ilgilendiği yok galiba
  •  HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

Diski kurtaracaktım güya ama testten mona lisa çıkacağını anlayınca vazgeçtim uğraşmaktan.
  • Arkadaşlar testimin sonucunu yolluyorum, hdd'de bir aksilik var mıdır bakar mısınız? (NOT: Error scanı quick scan ile yaptırdım hepsi yeşil çıktı paylaşmıyorum onu)

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyBeRBoY -- 21 Ocak 2016; 14:24:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Raskolnikov

Diski kurtaracaktım güya ama testten mona lisa çıkacağını anlayınca vazgeçtim uğraşmaktan.

of off bu bir de hızlı tarama hızlı tarama kapalıyken tarama yapsanız zifiri karanlıkta bir monaliza olacak

• Arkadaşlar sabit sata hdd yi pc görmüyor düzeltme durumu var mı ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şöyle bir sonuç çıktı , 10 yıllık laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korkusuz Üye -- 21 Nisan 2016; 17:33:30 >

Merhaba @dopac34,

Disk'te bazen fazla çalışma sesine benzer bir zorlanma sesi geliyor. Sanki arkada birden başka bir program çalışmaya başlıyormuş gibi. O anlarda da küçük takılmalar yaşanabiliyor.

Combofix, AdwCleaner ve Malwarebytes Anti-Malware programlarını kullanarak taratma yaptım. Hiçbir sorun çıkmadı.

Bu sorun eskiden yoktu. Birden ortaya çıktı. Anlık olarak disk'e yük bindiren bir şey var.

Sizi yormamak için Error Scan (Speed Map) taramasını göndermedim. Uzun genel taramada her şey yeşil. Speed Map'e alınca da bazı yerler turuncu ve sadece 1 yer kırmızı nokta idi. Yukarıda arkadaşlara bunun mühim olmadığını söylemiş olduğunuz için o sonuçları göndermedim.

Health seçeneğinde de her şey "ok" durumda. Sorunlu bir durum yok.

Sizce Benchmark değerlerinde bir sıkıntı var mı ?

• serkande S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, sağlık sorunlarım ve akabinde internet servis sağlayıcısı ve nihayetinde bilgisayar sıkıntısı nedeni ile çok uzun bir süre giremedim. Konu ölmemiştir ancak eski yoğunluk ile ilgilenmem pek mümkün görünmüyor şimdilik. Bilginize.
  • Korkusuz Üye kullanıcısına yanıt
    Maşallahı var diskinizin, turp gibi görünüyor.
  • CyBeRBoY kullanıcısına yanıt
    Bir aksilik varmış gibi durmuyor. 20.000 saat çalışma süresine yaklaşmış bir disk gibi hiç durmuyor :). Seagate en mükemmel serisinden birisine sahipsiniz. Bu seriler müthiş performanslı ve uzun süren bir dayanıklılığa sahipler. Tek sıkıntıları çoğu zaman diğer diskler gibi ölmeden evvel bir uyarı vermiyor olmaları. Bunun haricinde bir eksisini görmedim bu güne kadar.

İşlemci muhtaçlığı biraz yüksek çıkmış. Normalde istenilen bir durum değildir ve bir arızaya işarettir ama tek başına arıza anlamı ifade etmez. Yüksek çıkmasının pek çok sebebi olabilir. Genellikle tek başına yüksek çıktığı durumlarda ya düşük ram miktarı ve bu nede ile disk belleği dosyasına aşırı yüklenme ya da AHCI modda kullanılabilecek disklerin IDE modda kullanılması neticesi performans gerekliliğini yerine getiremediği durumlar söz konusudur diyebiliriz. Şayet bu iki durumdan birisi sizin için geçerli ise, tamamı ile isteğinize bağlı olarak gerekli iyileştirmeyi(ram miktarınızı biraz arttırarak ve disk belleği sistemini tamamı ile kapatarak)/düzeltmeyi (biosunuzun disk ayarları bölümünden AHCI modu aktif ederek [ki bu işlem neticesi sistem kararlılığını yitirir ve eksik dosya nedeni ile çöker, bu durumda işletim sistemini yeniden kurmak zorunda kalırsınız aman dikkat]) yaparak performansı arttırabilir, disk yükünü hafifletebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dopac34 -- 24 Mayıs 2016; 11:50:32 >

• alfadanz kullanıcısına yanıt
    Diskin Benchmark bölümünde hiç bir aksaklık görünmüyor. Her değer muntazam bir şekilde çalışan bir diski işaret ediyor. Yaşadığınız sorunun ne olduğunu bilemiyorum ama bu Benchmark sonucu ile bu diskten kaynaklandığını söylemek imkansız olur. Gerekli taramaları yapmışsınız, bu durumda bir virüs şüphesi de yerinde olmaz. Ancak özellikle Win 8.1 de ki Win8 de daha az olmak ile birlikte dahildir, anlamsız bir güncelleme problemi süre gelen bir sıkıntı. Farklı işletim sistemlerinde de denemenize rağmen belirttiğiniz problem devam ediyor ise HDD harici fiziksel bir arızanın var olduğunu düşünmeniz gerekecektir diye düşünüyorum.
    Arkadaşlar pc çalışırken cocuk düşürdü. pc donmaya yavaşlamaya başladı. yarım saatte açılıyor. 1 saat kendine gelmiyor. sürekli de takılıp kalıyor. büyük ihtimal hdd den diye düşünüyorum.Aynı özellikle bi hdd fiyatı nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.