Şimdi Ara

HD Smart Kullananlardan Almak İstediğim Bilgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
1.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle 1 günü aşkın süredir bu forumdan öğrendiğim bilgileri paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim. Yeni taşınacağımız evde uydu anteni ile televizyon izleyecek olmamız nedeni ile forumu karıştırma ihtiyacı duydum. Şu ana kadar okuduklarımdan çıkarttığım sonuç D-Smart almam gerektiğini söylüyor. Bu kanıya varma sebeplerim şunlar;

1- Şifresiz uydu kanalları içinde izlenecek içerik anladığım kadarı ile oldukça azalmış. Özellikle ulusal kanallarda yayınlanan maçlar şifreleniyor Avrupa'dan izlenmemesi için. Yani dijital bir platforma üye olmak izlenebilir içeriğe kolay erişmek için bir avantaj olmuş.

2- LCD televizyonum var ve az sayıda da olsa HD yayına ulaşmak istiyorum. Bu nedenle HD hizmet veren bir platforma üye olmalıyım. Bu durumda Türkiye'de 2 seçeneğim var; DT veya DS.

3- DT'ün fiyatları DS'a göre yüksek.

4- LigTV izlemek gibi bir düşüncem olmadığına göre DS'ın DT'ten benim için kritik bir eksisi yok demektir.

5- DS'ın uydu alıcısı Hotbird gibi ikinci bir çanaktan alınacak yayını desteklerken DT'ün uydu alıcısı DT yayınlarından başka bir yayını almaya izin vermiyor. Oturacağım evdeki merkezi sisteme 3 uydu bağlı. Bu durumda DS uydu alıcısı daha fonksiyonel bir hale geliyor.

6- DS'ın HD yayın kalitesini beğenmezsem 1 yıllık süre sonunda HD paketi yenilememe ve standart DS kanalları ile yola aylık ücret ödemeden devam etme şansım varken DT+ için sanırım böyle bir şansım olmuyor. Uydu alıcısını kendim almış olsam da aylık ücret ödemezsem 899 TL gereksiz ödeme yapmış olacağım.

Tüm bu değerlendirmeler sonunda HD-Smart üzerinde karar kıldım. Sizlere danışmak istediğim sorular ise şunlar;

1- HD-Smart yayını alınacak uydu alıcısında sanırım 6 marka var (Next, Goldmaster, Sunny, Beko, Arçelik, vb.) Anladığım kadarı ile bu cihazların arasında hiç bir fark yok. Sadece üzerlerine basılı markalar değişik. Bu durumda marka tercihinin bir esprisi yok herhalde?

2- Marka esprisi olmaması durumunda fiyat farkı var mıdır?

3- Cihazı en ucuz bulabileceğim yer neresidir (mağaza olabilir, internet olabilir, vb.)?

4- Cihazın kumandadan verilen komutlara cevap hızı iyi midir? Kanal geçiş hızı mesela?

Değerlendirmelerimi yorumlar ve sorularıma yanıt verebilirseniz memnun olurum.

Saygılarımla..

• Yeni okudum kampanya..
    Döviz fiyatlarının fırlaması nedeniyle HD-Smart kutu fiyatları 1000 YTL’ye kadar çıkmıştı. Kampanya ile birlikte HD kutu fiyatı tekrar eski fiyat seviyesine, yani 690 YTL’ye indiriliyor. Ayrıca Full HD paketinin fiyatı da yıllık 300 YTL’den 199 YTL’ye iniyor. Eğer HD kutunuz varsa sadece Full HD paketini de satın alabilirsiniz. Hem HD kutu hem Full HD pakete ise 889 YTL’ye sahip olabilirsiniz. HD-Smart’ın bu yeni kampanyası 1-31 Ocak 2009 tarihleri arasında geçerli olacak.
  • Cyestein, yukarıdaki düşüncelerini bende birebir yaşadım. 2 haftalık bir araştırmam sonunda,
    DT vazgeçtim. Çünkü izleyemdiğim kanallar, fimler inde parasını ödemek durmundayım.
    Benim açımdan DS daha avantajlı çünkü istemediğim zaman ödemek zorunda olduğum bir abonelık
    sistemi yok.Lig tVde maç izlemek gibi bir düşğncemde olmadığı için tercihimi DS yönünde kullandım.

Receiver olayına gelince, ileride HD kanalların yaygınlaşacağı düşüncesi ile HD receiver almaya
    karar verdim.Zaten normal receiver ile aralarında 300 ytlik bir fark var.Bunuda aylık taksitlere
    bölünce pak bir fark kalmıyor. Ben arçelikden HD receiver+ anten şeklinde 774 ytl ye aldım ve
    10 böldürdüm.
    Söylediğin gibi piyasada 4-5 çeşit reciver var. Ben servis yönünden sağladığı avantajlara baktığımda
    beko veya arçelik ağır bastı.Örneğin sunny marka bir hd receiver alsam ve bozulduğunu varsayarsak
    servisi nerede ve ne kadar zamanda gelir açıkçası güvenemedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: CYSTEIN

2- LCD televizyonum var ve az sayıda da olsa HD yayına ulaşmak istiyorum. Bu nedenle HD hizmet veren bir platforma üye olmalıyım. Bu durumda Türkiye'de 2 seçeneğim var; DT veya DS.

Seçeneğiniz 2 değil 3. Teledünya HD'ye de abone olabilirsiniz.

Şu an için 2 HD kanal var, ancak kısa sürede artacağını söylüyorlar.

Üstelik diğerlerinden çok daha ekonomik. HD Receiver 210TL ve aylık 9,5TL.
  • Tele dünya için telekom kablo bağlantısı olması gerekiyormu?
  • Şu anda zaten Teledünya kullanıyorum. Taşınacağım bölgede Teledünya altyapısı yok. İlk mesajımda bu durumu yazmayı unutmuşum. Uydu kullanmak zorunluluğu var.
  • zaten kablo tv bağlantısı olsa bölgemde benimde ilk tercihim olurdu.
    Yani geriye iki seçenek kalıyor DT veya DS.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.