Şimdi Ara

HD kanalları izlerken sorun yaşıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar lütfen sorunuma yardımcı olabilecek birisi var mı? full hd eski model bir LG televizyon ile yine full hd mini uydu alıcılarından biri var evimde ve ben televizyonu açar açmaz HD kanalları açtığımda
    televizyonda anlık görüntü kesilmeleri ve pat-cart şeklinde insan kulağını rahatsız edecek sesler geliyor,televizyonu açıp belli bir süre SD kanalları seyredip ondan sonra HD kanalları açtığımızda bu sorun daha
    seyrek yaşanmakta,SD kanalları seyrederken bir sorun yaşanmıyor bunun sebebi nedir full HD tv ve uydu alıcısı varken bu seslerin sebebi nedir arkadaşlar nasıl çözebilirim lütfen yardımcı olun eskiden sadece
    TRT'nin HD kanallarında meydana gelirken artık her HD kanalda bu sorunu yaşamaktayım sorun nerden kaynaklanmaktadır hdmi mı lnb mi uydu kablosu mu uydu alıcısı mı tv mi yoksa başka bir sorun mu bu
    arada apartmanda merkezi sistem var

• up
  • up!
  • hd kanallarda sinyal seviyesi ve kalitesi nedir?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    hiçbir sıkıntı yok hepsi %98-%100 arasında
  • 4.5.6 kullanıcısına yanıt
    başka uydu alıcısıyla denediniz mi?

bende de yumatu var sadece trt spor hd kanalında ilk açımda 2-3 sanıye görüntü gidip geliyor takılıyor falan ama düzeliyor sonra.

yalnız ben vga-hdmi çevirici kullanıyorum belki ondan benim sorunum.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    bende herhangi bir çevirici yok direk hdmi ile bağlı ama sebebini çözemiyorum HD kanalları açıınca belli aralıklarla görüntü kesilip pat-pat diye TV'den sesler geliyor evde başka HD uydu alıcı olmadığı için denemiyorum maalesef SD uydu alıcısında da herhangi bir sorun yok.
  • 4.5.6 kullanıcısına yanıt
    sorununuz uydu alıcısından kaynaklı gibi, yazılımı güncellenebiliyorsa güncelleyip deneyin, yazılımı yoksa değiştirmeniz gerekecek.

komşudan arkadaştan hd uydu alıcı ödünç alıp denemek en sağlıklısı olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.