Şimdi Ara

HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
462
Cevap
6
Favori
40.133
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1527 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

valla hocam bence ilk önce görüntü iyi olmalı sistemi yorması sonra düşünülmeli sonuçta 4 çekirdekli işlemcilere millet boşuna para vermiyor. yani gpu üzerinden kullansın tamam ama hem sistemi yormasın hem görüntü iyi olsun en iyisi bu tabi .neuview işlemciyi çok kulanmasına rağmen çok iyi görüntü vererek film izlerken hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sonuçta.

Kaçırdığın nokta, bu başlığın bir ihtiyacın ürünü olması; en iyi görüntü vereni aramıyorum ki
    Dört çekirdek işlemcim var ve birkaç entry'de daha söylediğim gibi görüntüyü izlemeye başladıktan bir süre sonra sıkıntı yaşıyorum 1080p'lerde ama sağolsun 4830 geçti Q6600'ü Splash ve SPlayer sayesinde
    Bir de makine hiç kapanmıyor, torrent iniyor sürekli, eksik olmasın torrent programları da sağlam meşgul ediyor diski ve işlemciyi. Hal böyleyken, şu anda, benim ve aynı durumda olup aynı sıkıntıyı yaşayanlar için en güzeli bu iki program.
    |
    |

• Yüzbaşı
    714 Mesaj
    @sulo61gun bu arada bendeki filmler zaten HDrip onların arasında sende olan bir film yok mu? Karşılaştırma yapmak için.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Bigteacher

quote:

valla hocam bence ilk önce görüntü iyi olmalı sistemi yorması sonra düşünülmeli sonuçta 4 çekirdekli işlemcilere millet boşuna para vermiyor. yani gpu üzerinden kullansın tamam ama hem sistemi yormasın hem görüntü iyi olsun en iyisi bu tabi .neuview işlemciyi çok kulanmasına rağmen çok iyi görüntü vererek film izlerken hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sonuçta.

Evet bence de, ama Neuview çok kullanışsız bir program. Benim gibi bir film manyağını ancak BSPlayer kesiyor.
    Overlay modunda benim gibi 4:3 monitör olunca altyazılar hem DX moduna göre çok net oluyor hemde videonun üzerine binmiyor ve altta siyah şeritte duruyor. Filmi böyle izlemek çok daha rahat. Şu 4:3 monitörlerin büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklüsünü çıkarmıyorlar ki alayım.(bu saatten sonrada çıkmaz zaten tutturdular geniş ekran diye)

aslında şöyle bütün playerların en iyi özelliklerini alıp karma bi player yapacaksın süper bişey olur millette boşuna uğraşmaz

Allah söyletti.

Keşke olsa. Tam 5 farklı video gösterici kurulu halde tutmam gerekiyor.

Örneğin klasör yapısıyla kaydedilmiş dokunulmamış BluRay filmleri klasörden çalıştırabildiği için PowerDVD (PowerDVD 7.3.2605 Ultra sadece bu versiyonu çalıştırabiliyor yeni versiyonlarında kilitli) ayrıca sesle ilgili becerileri nedeniyle.

Altyazılı Divxler için BSPlayer, PowerDVD nin sorun çıkardığı bazı film ve DVD iso dosyaları için WinDVD, kısa videolar ıvır zıvır şeyler için Media Player Classic, birde Arcsoft
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    @kcbilir
    hocam torrent bende günboyu açık.sorun teşkil etmedi ben izlerken.senkron kayması da yaşamadım az sayıda izlediğim 1080p de.bi arkadaş gpu ile kulanıldığını söylemiş neuviewun denemek lazım.bu arada tabiki işlemciyi veya sistemi daha düşük olan arkadaşlar için gpu kullanan bu iki programda çok önemli. bu arada programın baya reklamını yapar oldum yavv
    @BruTaLBoY
    klasörlere neden 720p veya 1080p yazılı?hepsi ripse içlerinden birini seçeyim o zamn .gerçi aynı rip olmalı ki fark olmasın aralarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 17:06:22 >
    |
    |
    arkadaşlar neuview de ac3filter kullanarak spdif yapamıyor muyuz (kmplayer da sorunsuz çalışıyordu)... eğer olursa neuview kullanacağım.. yardımcı olursanız sevinirim...
    |
    |
    ama dediğim gibi aynı rip olmazsa sağlıklı karşılaştırma olmaz.sen yine de ekle ss bakalım

Surrogates.DVDRip.XviD-iMBT 59dk.10 sn de alındı ss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 17:16:19 >
    |
    |
    Hocam bendeki HD rip yaw. Surrogates.2009.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA. Bi türlü tutturamadık filmleri

Resimleri [simage] olarak eklersen daha iyi olur.
    |
    |
    ah hocam ahben sabah beri ne diyorum sana.sendekiler 720pbluray veya 1080bluray. ripler hd den veya blueraylerden veya dvdlerden riplenmiş xvidlerden bahsediyorum benben de 1000 civarı divx var ama daha 720p arşive başlamadım tek tük var 1080p zaten düşünmüyorum bile telekom sağolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 18:22:02 >
    |
    |
    Öyle desene yaa. Bu arada mkv uzantılı 720p ve 1080p filmler Hdrip olur. HD veya BD filmlerin uzantısı m2ts'dir. Bir pm attım sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BruTaLBoY -- 13 Mart 2010; 17:52:49 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: BruTaLBoY

Öyle desene yaa. Bu arada mkv uzantılı 720p ve 1080p filmler Hdrip olur. HD veya BD filmlerin uzantısı m2ts'dir. Bir pm attım sana.

pardon ya ben hata yaptım hdrip diyerek benim aklım dizilere gitti ondan (hdtv ) ama kastettiğim onlar değildi tabi
    |
    |
    http://forum.donanimhaber.com/m_34940021/tm.htm
    http://www.msxlabs.org/forum/ucretsiz-beta-yazilimlar/71163-neuview-pixel-fusion-technology-resimli-anlatim.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 22:15:19 >
    |
    |

Arkadaşlar 720p lerde neuviewde siyah ekran vermesinin sebebi pixelfusionun on olmasıymışkapatınca görüntü geliyor.ikinci olarak sisteme purecodec kurun ayarları çok güzel . ses , video hem de hangi tür film izleyecekseniz onlarla ilgili bütün ayarları yapabiliyorsunz.hatta ss2 kart kullanıyorsanız onun da codeklerini seçebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 23:24:08 >
    |
    |
    Sulo ss teki linkten (jm.wxmhe.com) çıkmadı Purecodec. aramaylada bulamadım. Daha doğrusu buldum ama 2008 tarihli çok eski. İndirdiğin yerin linkini verebilecekmisin.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Bigteacher

Sulo ss teki linkten (jm.wxmhe.com) çıkmadı Purecodec. aramaylada bulamadım. Daha doğrusu buldum ama 2008 tarihli çok eski. İndirdiğin yerin linkini verebilecekmisin.

PM
    |
    |
    Arkadaşlar blueray film indirebilceğim hizli siteler varsa özelden atarmısınız rica etsem hd rip izliyorm bluray geçemedik daha şimdiden teşekkürler
    |
    |

iPhone 7 Plus 32GB Mat | GameCenter Kenj1Ev0

• Teğmen
    150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: f.e.a.r

Arkadaşlar blueray film indirebilceğim hizli siteler varsa özelden atarmısınız rica etsem hd rip izliyorm bluray geçemedik daha şimdiden teşekkürler

Pm den banada gönderirseniz sevinirim
    |
    |
  • Teğmen
    221 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar 720p lerde neuviewde siyah ekran vermesinin sebebi pixelfusionun on olmasıymışkapatınca görüntü geliyor.ikinci olarak sisteme purecodec kurun ayarları çok güzel . ses , video hem de hangi tür film izleyecekseniz onlarla ilgili bütün ayarları yapabiliyorsunz.hatta ss2 kart kullanıyorsanız onun da codeklerini seçebiliyorsunuz.

pure codec "klite codec pack" gibi birşey mi yoksa yüklü kodekleri kontrol etmeye yarayan birşey mi... sistemi çorbaya çevirmeyelim..
    |
    |

• Binbaşı
    1277 Mesaj
    K-Lite gibi bir CODEC paketi.
    Ekstra olarak hangi dosya türünde hangi açıcıyı kullanılacağını seçebileceğin bir ayar programına sahip.
    |
    |
    720p lost rip, vdpau aktifken
    cpu kullanimi %3

standart xv, cpu kullanimi %55

|
    |

• Yarbay
    2400 Mesaj
    Splayer, Splashdan daha iyi gibi.

Sağ üstte kontrast ayarını biraz artırırsanız görüntü acayip netleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plan-M -- 14 Mart 2010; 17:25:24 >
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
SEO
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.