Şimdi Ara

HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
462
Cevap
6
Favori
40.132
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2140 Mesaj
    Arkadaşlar ben kurdum GPU yazmıyor herkeste yazıyor bende niye yazmıyor

Ayarlarda ATI AVIVO olarak görünüyor.

%30 Oranlarında İşlemci Kullanıyor.Ekran Kartım HD5770

Case.39.2009.720p.BluRay.DTS.x264-HiDt Bu filmi izlemeye çalışıyorum
    |
    |

iPhone 7 Plus 32GB Mat | GameCenter Kenj1Ev0

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: BruTaLBoY

@sulo61gun divx lerde pixel fusion u image yapınca işlemciyi %30 kullanmasına rağmen takılmalar yapıyor. 15'e kadar düşüyor fps. ultra'ya alınca düzeliyor. işlemci kullanımıda %10 civarında ultra'da.
    Programla alakalı bir sorun sanırım. MPHC de böyle bir sorun yok.

bendeki durum ile sendeki aynı gibi.yani 1080p lerde imageda bile sorun yokken divx lerde imageda fps düşüyor.ultrada ise sorun yok hiçbirinde.bu arada mpc de olmaması gayet normal çünkü onlarda bu tür bi ayar yok.ama onlarda da 1080p lerde bi fps alırsanız iyi olur bende gomda 18 kmp de 15 fps aldı 1080plerde. diğerlerinde ve mpc de fraps göstermedi .

@BaMKaN
    pm rapid

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 12:24:05 >
    |
    |

@f.e.a.r
    başka 720p veya 1080p dene. belki kodekle alakalı olabilir onları da yenilemende fayda var
    |
    |
    Az önce bende HD4850 ile denediö 1080p sıkıştırılmamış orjinal BluRay filmde "image" modunda sorun yokken x-vid le kodlanmış filmde image modunda akıcı oynatmıyor. Heralde program bazı frame leri bu modda kullanamıyor. Programın bir hatası heralde.
    |
    |
    Evet 1080p denedim oldu gpu yaziyor.Birde neuview olmasi lazim bunu yükledim son sürüm prosunu .mkv dosyasını açmaya çalışıyorum unsupported diyor mkv desteği yokmu programdaki sanmıyorum böyle birşey olacağını aviyi açıyor .Klite Codec yüklü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 13 Mart 2010; 13:53:08 >
    |
    |

iPhone 7 Plus 32GB Mat | GameCenter Kenj1Ev0

@Bigteacher
    demekki yeni sürümü beklememiz lazım

@f.e.a.r
    evet program arada sapıtıyor bende de sadece 720p lerde sorun vermeye başladı.ses var görüntü yok.aslında iyi araştırmak lazım belki de bu program kendine has bi kodek paketi istiyor olabilr.benim sistemde şuan 3-4 kodek paketi kurulu ss2 de kullandığım için
    |
    |
    Sulo ben Neuview programının tarihine baktım. 2008 in 5 inci ayında indirmişim. Bu programı ayda yılda bir açarım zaten çok bozuk bir video olduğunda. Ama zaten güncellendiği yok.

O senkron kaymaları ekran kartı sürücü güncellemeleri sonucunda uzun bir süreçte oluyor.
    Acronis yedeğimde sağlam olarak kullanırken eğer yeni ekran kartı sürücüsü yükler kaldırırsam bir süre sonra bu dediğin ses kayması veya extra olarak bende bazı tipteki videolarda videoyu seyredilemeyecek şekilde eğri çizgilere dönüştüren bozulmalar oluşuyor. Ancak Acronis yedeğinden Windows u yeniden yüklemek çözüm oluyor.

Tabiiki bir çözümü daha var o da Overlay renderer dan vaz geçmek. Ama ben en iyi görüntüyü overlay renderer da alıyorum onun için. Windows yenilemek zorunda kalıyorum. Anladığım kadarıyla sürücü güncellemeleri sırasında codeclerden değilde ekran kartı sürücüsü ile video gösterici program arasında bir uyumsuzluk oluşuyor.
    |
    |

Splash player ile donanımsal hızlandırma :

Media Player Classic ile donanımsal hızlandırma olmadan:

|
    |
    |
    arkadaşlar "haali media splitter" nedir? kullanıyorum ama ne işe yaradığını bilmiyorum.. gereksizse sileyim...
    bir de bu neuview programını kullanmaya başladım fakat bununla coreavc kullanırken gpu ya yükü aktarma durumu oluyor mu? lütfen yardım edin...
    |
    |
  • Binbaşı
    1527 Mesaj
    İlk mesaja da ekledim. SPlayer da Splash ile aynı performansta işini yapıyor. Dün Sherlock Holmes ve Pandorum'u izledim, ikisi de 1080p ve hiç sıkıntı olmadı.

Ayrıca tekrar etmekte fayda var, bu programlar en iyilerdir diye birşey demiyorum, nispeten mütevazı konfigürasyonlarda rakiplerine göre mükemmel performans verdiklerini söylüyorum. Üstelik her ikisi de free program, crack'le patch'le uğraşmıyor gayet hijyenik bir şekilde keyfinize bakıyorsunuz
    Ek olarak şunun altını çiziyorum; ekstra codec gerekmeden işi tamamen ekran kartına yaptıran programlardır asıl mevzumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcbilir -- 13 Mart 2010; 15:22:14 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: mx440

arkadaşlar "haali media splitter" nedir? kullanıyorum ama ne işe yaradığını bilmiyorum.. gereksizse sileyim...
    bir de bu neuview programını kullanmaya başladım fakat bununla coreavc kullanırken gpu ya yükü aktarma durumu oluyor mu? lütfen yardım edin...

silmene gerek yok.kodek türü işte kimisi onu kullanılır kimsi vmr9 vs.aslında daha ayrıntılı bilgi isteyen ilk sayfada verdiğim linke bakabilir bu konularda.
    gpu olayı neuviewde yok biliyordum ben ama burda bi arkadaş ffd kodek ayarlarından yapılabildiğini söylemiş denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 15:51:30 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

quote:

silmene gerek yok.kodek türü işte kimisi onu kullanılır kimsi vmr9 vs.aslında daha ayrıntılı bilgi isteyen ilk sayfada verdiğim linke bakabilir bu konularda.
    gpu olayı neuviewde yok biliyordum ben ama burda bi arkadaş fdd kodek ayarlarından yapılabildiğini söylemiş denemek lazım.

aradım ama açıklayıcı bir bilgi bulamadım.. haali media splitter ın ne işe yaradığını merak ediyorum.. video kodeği mi altyazı kodeği mi.. ya da ne kodeği... kimse bilmiyor galiba....
    |
    |

benim de ayrıntılı bilgim yok ama haalinin video işleme kodeki olduğunu biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 16:05:24 >
    |
    |
    quote:

aradım ama açıklayıcı bir bilgi bulamadım.. haali media splitter ın ne işe yaradığını merak ediyorum.. video kodeği mi altyazı kodeği mi.. ya da ne kodeği... kimse bilmiyor galiba....

O CODEC değil zaten adı üstünde Splitter (ayırıcı) Birden fazla ses veya altyazı içeren videolardaki (MKV gibi) bu bilgileri ayıran, Video gösterici için yardımcı bir programcık gibi birşey.
    |
    |
    Haali Media Splitter, bir DirectShow Splitter'ıdır, aslen bir C kütüphanesidir. Directx ile haşır neşir olur, MKV (Matroska) konteynerinin içindeki OGG/OGM, TS, M2TS, MP4 ve AVI dosyalarını işler ve görüntülenmesini sağlar.
    |
    |
    valla hocam bence ilk önce görüntü iyi olmalı sistemi yorması sonra düşünülmeli sonuçta 4 çekirdekli işlemcilere millet boşuna para vermiyor. yani gpu üzerinden kullansın tamam ama hem sistemi yormasın hem görüntü iyi olsun en iyisi bu tabi . güçlü sistemlerde neuview işlemciyi çok kulanmasına rağmen çok iyi görüntü vererek film izlerken hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 16:21:58 >
    |
    |
    quote:

valla hocam bence ilk önce görüntü iyi olmalı sistemi yorması sonra düşünülmeli sonuçta 4 çekirdekli işlemcilere millet boşuna para vermiyor. yani gpu üzerinden kullansın tamam ama hem sistemi yormasın hem görüntü iyi olsun en iyisi bu tabi .neuview işlemciyi çok kulanmasına rağmen çok iyi görüntü vererek film izlerken hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sonuçta.

Evet bence de, ama Neuview çok kullanışsız bir program. Benim gibi bir film manyağını ancak BSPlayer kesiyor.
    Overlay modunda benim gibi 4:3 monitör olunca altyazılar hem DX moduna göre çok net oluyor hemde videonun üzerine binmiyor ve altta siyah şeritte duruyor. Filmi böyle izlemek çok daha rahat. Şu 4:3 monitörlerin büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklüsünü çıkarmıyorlar ki alayım.(bu saatten sonrada çıkmaz zaten tutturdular geniş ekran diye)
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Bigteacher

quote:

valla hocam bence ilk önce görüntü iyi olmalı sistemi yorması sonra düşünülmeli sonuçta 4 çekirdekli işlemcilere millet boşuna para vermiyor. yani gpu üzerinden kullansın tamam ama hem sistemi yormasın hem görüntü iyi olsun en iyisi bu tabi .neuview işlemciyi çok kulanmasına rağmen çok iyi görüntü vererek film izlerken hiçbir sıkıntı yaşatmıyor sonuçta.

Evet bence de, ama Neuview çok kullanışsız bir program. Benim gibi bir film manyağını ancak BSPlayer kesiyor.
    Overlay modunda benim gibi 4:3 monitör olunca altyazılar hem DX moduna göre çok net oluyor hemde videonun üzerine binmiyor ve altta siyah şeritte duruyor. Filmi böyle izlemek çok daha rahat. Şu 4:3 monitörlerin büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklüsünü çıkarmıyorlar ki alayım.(bu saatten sonrada çıkmaz zaten tutturdular geniş ekran diye)

aslında şöyle bütün playerların en iyi özelliklerini alıp karma bi player yapacaksın süper bişey olur millette boşuna uğraşmaz
    |
    |

• Teğmen
    221 Mesaj
    @sulo61gun, @Bigteacher
    aydınlattığınız için teşekkürler arkadaşlar.. kafama takılmıştı.. öğrendiğim iyi oldu
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
haberler
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.