Şimdi Ara

HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
5
Favori
41.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukarda verdiğim ayarları denediniz mi ?sharpen 20 de bende çatlama falan olmuyor?evet programda baya eksiklikler var pratiklik, özellik olarak hatta bazı 720p leri açmama gibi sorunları var.ama özellikle bazı filmler veya diziler için çok güzel görüntü veriyor bu program
  • Hd film izlemek için bir numara ama s/pdif ses için imkan vermiyor. yani digital ses çıkış özelliği yok belkide pro da gelebelir. Ben şimdiye kadar kmplayer-pure codec ikilisini kullanmıştım. Bazen görüntü öylece kalıyordu ben müdahale edene kadarda düzelmiyordu nedense çok araştırdım ama çözüm bulamadım. Bizleri bilgilendirdiği için (kcbilir) arkadaşa teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

şimdi denedim senin ayarları neuview 1 numara yineben de çok kişiyle ve playerla karşılaştırdım ama aynı görüntüyü veremediler bana.işlemci kullanımı da baya fazla tabii. umarım gelişir program
    programda kullandığım ayrları da veriyim.

presets user1-2-3 lerden birini seçin

menüden videodan enhancements on ve pixelfusion manuelden ultra olacak

settingste (burdakileri daha çok zevkinize göre ayarlayabilirsiniz)

brightness 30
    contrast 100
    saturation65
    sharpness 20
    digital nr 0

Ben de aynı programı kullanıyorum ama pixelfusion'ı utra'ya getirdiğim zaman çok aşırı takılma oluyor; işlemcim 3.0 GHz Core2Duo, 3GB ram ve 4770 ekran kartı...

• Arkadaşlar şu Kmplayeri öven çok var deniyorum deniyorum 720p filmleri dvdrip gibi gösteriyor resmen. Kmplayeri iyi diyenler bir Gom playera göz atsınlar derim

Neuwiev e en yakın görüntü kalitesine sahip. İşlevsellik olarak çok daha iyi olduğundan gom kullanıyorum. Ama Kmplayer gerçekten kullanılamayacak kadar berbat diyebilirim. Belkide bazı ayarları var çok kurcalamadım ama hali hazırdaki ayarları berbat diyebilirim.
  • Yeminle HD5850'den tiksindim bu 2D olayı yüzünden.
  • @BaMKaN
    sistem imzamda ultrada hiç bir takılma yaşamıyorum 1080p ler dahil. 4 çekirdeği çok iyi kullanıyor program. ama sistemi çok yoruyor tabiki.imageda kare kare gidiyor o başka

@-dehşet-
    2d sorunu çözülecekmiş sabret biraz.yani benim onb 4200 de bile sorun yok gpu ile 2d de. sürücü sorunu olduğu belli zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 2:28:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

Arkadaşlar şu Kmplayeri öven çok var deniyorum deniyorum 720p filmleri dvdrip gibi gösteriyor resmen. Kmplayeri iyi diyenler bir Gom playera göz atsınlar derim

Neuwiev e en yakın görüntü kalitesine sahip. İşlevsellik olarak çok daha iyi olduğundan gom kullanıyorum. Ama Kmplayer gerçekten kullanılamayacak kadar berbat diyebilirim. Belkide bazı ayarları var çok kurcalamadım ama hali hazırdaki ayarları berbat diyebilirim.

km playerin çok karışıktır ayarları ilk sayfada verdiğim bi link var orda anlatılmış ayarlarla ilgili baya döküman var ..yani onda da iyi görüntü alınır ama diğerlerinden bi farkı yok.aslında neuview hariç hemen hemen diğer bütün playerların görüntüleri birbirine çok yakın bence.

• görüldüğü üzeri 4 çekirdeğin faydası

1080p
     HD film için GPU kullanan player... Ati, Nvidia, Intel destekli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 2:27:44 >
  • işin ilginç tarafı 1080p de neuview de 24fps alırken gom da 18 kmp de 15 fps alıyor 1080p de.diğer playerlarda fps alamadım fraps göstermiyor onlarda.siz de bi kontrol edermisiniz

Kafam takıldı şimdi pixefusion imageda iken önceden hdrip veya divxlerde kare kare ilerleme olurdu şimdi 1080p açtım yağ gibi akıyor image da bile demekki kodekle alakalı bi durum gibi.sizdeki sonuçları da merakla bekliyorum yarın

1080p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 2:50:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

@BaMKaN
    sistem imzamda ultrada hiç bir takılma yaşamıyorum 1080p ler dahil. 4 çekirdeği çok iyi kullanıyor program. ama sistemi çok yoruyor tabiki.imageda kare kare gidiyor o başka

@-dehşet-
    2d sorunu çözülecekmiş sabret biraz.yani benim onb 4200 de bile sorun yok gpu ile 2d de. sürücü sorunu olduğu belli zaten.

Bendeki sürüm 6.07 pro.. ;)

Eğer sendeki üst versiyonsa pm alabilir miyim? Teşekkürler...

• Mesajım bulunsun güzel bir konu... Yeni kart alınca denerim
  • @BaMKaN
    pm

yav ben de pc kastığı için imageda kare kare gidiyo sanıyordum 1080p de bile yağ gibi görüntü var imagedaya da benim işlemcinin içine canavar girmiş de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 3:04:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

Mesajım bulunsun güzel bir konu... Yeni kart alınca denerim

bu arada gerçekten konuyu açan arkadaşa teşekkürler herkesin bişeyler faydalanabileceği bi topic oldu.en azından şu boş fermi muhabbetleri üzerine iyi gitti
  • divx 10fps
  • Bu arada pixelfusion ultra yapıp 1080p ile denemelerimde bende de takılma olmuyor ama asıl sorun, 720p .mkv dosyaları; Lost dizinin 720p versiyonları ultra da çuvallıyor...
  • @sulo61gun Hulk 2 1080p remux. 24 fps sabit. program işlemciyi iyi kullanıyor gerçektende. pixelfusion dan image seçili olması rağmen işlemci kullanımı %30 civarında.
  • @BaMKaN Hocam işlemciniz ve ekran kartınız nedir?
  • @sulo61gun divx lerde pixel fusion u image yapınca işlemciyi %30 kullanmasına rağmen takılmalar yapıyor. 15'e kadar düşüyor fps. ultra'ya alınca düzeliyor. işlemci kullanımıda %10 civarında ultra'da.
    Programla alakalı bir sorun sanırım. MPHC de böyle bir sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.Walker -- 13 Mart 2010; 3:49:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BruTaLBoY

@BaMKaN Hocam işlemciniz ve ekran kartınız nedir?

İşlemcim E6300@3.05 GHz, ekran kartı HD4770
  • Bu arada pixelfusion kısayolları: F1 F2 F3 F4 F5

Ayrıca bende Gom Player'da Fraps çalışırken Neuview'de çalışmıyor herşey bi ilginçleşti ya hayırlısı....
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.