Şimdi Ara

HD+ CİHAZ İLE KAYIT HAKKINDA SORULAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 hafta önce Değiştir Kampanyası ile aylık 29,99'a maksi paket abonesi oldum. Ancak hd cihazla ilgili stok sorunu nedeniyle hd+ özellikli Next 25000hd cihazını verdiler. Tabii ki yanında hdd yoktu. Ama bayii cihazın usb'ye kayıt yapabileceğini söylemişti. Şu an tek çanakla Türksat izliyorum.Oldukça da memnunum. Usb'den bağladığım flash diske kayıt olayını denedim ancak "Hd+ cihazınız bağlı değil.......... " gibi bir uyarı veriyor ve kayıt yapmıyor. Şimdi sorularıma gelelim.

1- Kayıt yapabilmek için uydudan bir kablo daha indirip ikinci anten girişine bağlamam mı gerekiyor?(Bir yerlerde buna benzer bir şeyler okudum ama tam anlayamadım)

2- Kayıt yapabilmek için maksi paket haricinde bir başka paket yada özellik satın almam gerekiyor mu?

3- 24 ay taahhüt sonunda cihaz benim olacak. O zaman ben hangi kanalları izleyebileceğim?

4- Bu cihaza taahhüt bittikten sonra başka uyumlu bir yazılım atmak mümkün mü?

5- Cihaz üzerinde mayıs ayına ait bir yazılım var yanlış anlamadıysam. Bu cihaz için yeni yazılım çıktı mı?

6- Cihaz üzerindeki ethernet portu hangi amaçlar için kullanılıyor?(Cihaz güzele benziyor ama kullanım kılavuzunda çok sınırlı bilgiler verilmiş.)

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• evet 1. dediğiniz doğru. bende dsmart alırken pvr kayıt özellikli istemiştim ordaki görevli 2. kablonuzun olması gerekir kayıt için demişti. çünkü biz izlerken o arka planda kayıt işlemini gerçekleştirecekt.

* usb belleği tanımamış olabilir. cihaz usb belleği formatlayabilirse belki tanır. bu özellik varsa şayet.
  • arkadaşım bende aynı üyelikle(maxi+hd) üye oldum banada aynı cihazı verdiler.bu bir iki gün önce çıkan yazlım bana bir türlü gelmedi.ayrıca hatırlatıcı çalışmıyor.kullanmak istediğimde hd+ cihazınız bağlı değil veya arızalı diye uyarı veriyor.bayiye sordum alt üniteyi alman lazım dedi hatırlatıcı kullanmak için dedi.acaba durum sende nasıl hatırlatıcı konusunda.
  • bende 1ay oldu makınayı alalı kayıt ettiklerimizi nasıl pc alırız bir bilginiz varmı
  • bende 1ay oldu makınayı alalı kayıtları nasıl pc alırız bir bilginiz varmı
  • Cihazın harddisk ünitesi cihaza e-sata portu üzerinden bağlı. Bu nedenle kaydedilen videoları e-sata portu olan bir bilgisayara aktarabilirsiniz.
  • icini acıpta mı takmaklazım usta
  • İcini acip takmakta bir yontem ama cihaza esata kablosu ile bagli harddisk. Kabloyu sokup bilgisayarin esata portuna kabloyu takmak daha kolay olur bence. ;)
  • leptol kullanıyorum ozaman
  • laptop kullanıyorsan e-sata portu varsa takabilirsin. Yoksa pcmcia portunu e-sata'ya çeviriciler olması lazım.
    Ya da sata harici harddisk kutusu alıp harddiski sokup onun icerisine takabilirsin ama uzun bir işlem olur her seferinde.
  • bu işimizi görürmü ustam

HD+ CİHAZ İLE KAYIT HAKKINDA SORULAR
  • Ben bugün dediğiniz gibi esata bağlantı kablosu ile esata çıkışı olan bir bilgisayara bağladım ama bilgisayar diski görmedi ne yapmak lazım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.