Şimdi Ara

Hd 6950 yi sisteme tanıtamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemimde kurulu 6870 vardı, 6950 nin gazına gelerek bir tane de ben aldım. Fakat ne yaptı isem sisteme tanıtamadım. Yazılımı kaldırdım, yeniden yükledim windowsa format attım hiç birinde olmadı. Ekran kartında problem vardır diye vatan dan geri değiştirdim, ikinci kartta da gene aynı problem var. windows standart vga sürücülerini yüklüyor ve o şekilde çalışıyor. 6950 nin sürücülerini yüklüyorum (ki zaten 6870 ile aynı) kurulum bittikten sonra kartı görmüyor, sürücüyü yeniden yükleyin veya görüntü bağdaştırıcınızı aktif hale getirin diyor. bu kartı çıkarıp 6870 i takınca sürücüyü yükleyince sorunsuz her şey yükleniyor ve çalışıyor. kafayı yemek üzereyim. lütfen yardım...

• Ben anlamadım?? Anakart olsa diğer kartı da tanımaz,kartta hata olsa zaten değiştirmişsin.Format atılmış,driver yüklenmiş ee?? Anakartın driverları yüklemiş miydiniz?

Bir de xp yada vista ile dener misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 30 Aralık 2010; 13:48:42 >
  • İlginç bi durum gerçekten 6950 sevmedi anlaşılan seni
  • HD 6950 İçinden çıkan cd ile kurmayı denediniz mi?
  • valla ben de anlamadım, ben de o yüzden tırlatacağım zaten.herşey aynı 6870 problemsiz oluyor, ama 6950 olmuyor. xp veya vista ile deneme şansım ne yazık ki yok.
  • elimde son sürücüler olduğu için bu aklıma gelmemişti . akşam binu da denerim.
  • İnşallah olur (Yazık olmasın o kartta
  • Merhaba,

Once ATI Catalyst'i Control Panel'den tamamen kaldirin, sonra sisteme restart atin. Acilinca hicbirsey yuklemesine izin vermeyin (internet baglantisini kesebilirsiniz) ve Driver Sweeper ile tum ATI suruculerini temizleyin, sisteme restart atin ve 10.12 driver'ini kurun.

Tesekkurler,

Hicks
  • hem de çok yazık olur
  • 6950'yi catalyst 'in hangi versiyonuyla tanıtmayı denediniz?Bana catalyst versiyon problemiymiş gibi geldi.
  • 10.12 driverı tanımıyor bu sebeple cd sindeki driverı kullanın bende de aynısı oldu cd deki driver çözdü.
    yeni driver veya fix çıkana kadar böyle olacak gözüküyor.
  • Sürücü olarak internetten indirdiğim 10.12 numaralı sürücüyü kullandım, en son sürücü budur diye gerek eski sürücüyü gerekse cd deki sürücüyü kullanma ihtiyacı hisettmemiştim.
    Ama en son sürücüyü tanımamasından dolayı kurulamaması mantıklı geliyor, çünkü yaptıklarımı düşününce tek izah tarzı bu gibi.
    Akşam eve gidince deneyeceğim. Sonucu buradan yazarım.
    Herkese teşekkürler ve saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 30 Aralık 2010; 15:14:54 >
  • Çok gizemli kart ya bu HD6950. Sağı solu belli olmuyor maşallah.
  • HD6950 çekingen bir kart anlaşılan pc'nle tanışmak istemiyor =) format atıp tekrar denemişsin kartı değiştirmişsin ben başka bir çözüm bulamıyorum =S
  • aynı sorunu bende yaşıyorum. hemde aynısını. bir tek fark var benim eski kartım hd 4830'du. fakat diğer bütün sorunları aynen yaşadım ve çözemiyorum.
  • Anlaşılan HD 6950 Nazlanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Merhaba,

Once ATI Catalyst'i Control Panel'den tamamen kaldirin, sonra sisteme restart atin. Acilinca hicbirsey yuklemesine izin vermeyin (internet baglantisini kesebilirsiniz) ve Driver Sweeper ile tum ATI suruculerini temizleyin, sisteme restart atin ve 10.12 driver'ini kurun.

Tesekkurler,

Hicks

Yazdıklarınızı aynen uyguladım, gene olmadı, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Merhaba,

Tesekkurler,

Hicks

Yazdıklarınızı aynen uyguladım, gene olmadı, teşekkürler.

Aynı seri kartlarda bir hata olmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scerit

10.12 driverı tanımıyor bu sebeple cd sindeki driverı kullanın bende de aynısı oldu cd deki driver çözdü.
    yeni driver veya fix çıkana kadar böyle olacak gözüküyor.

Problemimi yazdığınız şekilde çözdüm, şu anda 6950 sorunsuz şekilde çalışıyor, teşekkürler.
    Hata kartta değil 10.12 numaralı sürücünün kartı tanımamasında imiş.
  • 10,12 ile sorunsuz kullaniyorum...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.