Şimdi Ara

HD 6870 ile P5Q Deluxe uyumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 sonbaharında topladığım sistemde HD 4870 ekran kartı bulunuyor.

Hem aşırı ısınıp ses çıkarması, hem de aşırı elektrik tüketiminden dolayı ekran kartımı HD 6870 ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Acaba P5Q Deluxe anakartım ile uyumlu olur mu bu HD 6870 ekran kartı?

Anakartım pci-e 2.0 desteklerken, HD 6870 ekran kartı pci-e 2.1 uyumlu imiş. Bu durum sorun yaratır mı?

Değerli cevaplarınızı bekliyorum.
    Sistemin bazı parçalarını aşağıda yazıyorum.

Anakart-->Asus P5Q Deluxe

İşlemci-->Intel E8500 (P45 soket)

Ram-->Corsair 4GB 800 Mhz

Güç kaynağı-->650W

İşletim sistemi-->Windows Vista Home Premium 64bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 27 Ağustos 2012; 15:59:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir sorun olmaz. çalışır
  • PCI 3.0 ekran kartı da taksanız anakartınız onu çalıştırır ama size tavsiyem 6870 e fazla para vermeyip 6850 ye yönelmeniz hele ki 250 liraya MSI 6850 Cyclone falan bulabilirseniz 2. elden verin oc u 6870 olur size.
  • bir sorun çıkarmaz
  • Tak çalıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: apocalips1453

bir sorun olmaz. çalışır

Teşekkür ederim cevabınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

PCI 3.0 ekran kartı da taksanız anakartınız onu çalıştırır ama size tavsiyem 6870 e fazla para vermeyip 6850 ye yönelmeniz hele ki 250 liraya MSI 6850 Cyclone falan bulabilirseniz 2. elden verin oc u 6870 olur size.

Teşekkür ederim cevabınız için.

Önerinizi de ayrıca göz önünde bulunduracağım.

4 senedir donanım konusuna uzak kaldım.
    İyi bir araştırma yapmalıyım. Sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

bir sorun çıkarmaz

Teşekkür ederim cevabınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

Tak çalıştır

Umarım dediğiniz gibi olacaktır
    Teşekkürler

• Daha fazlası zaten e8500 ile bazı DX11 oyunlarda downclock'a sebep olur. DX11 kartlarda 4Ç bayağı farkediyor. Aynı board ve işlemciye GTX460 takmıştım. 2500k ile biraz daha fark olmuştu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: setek01

Daha fazlası zaten e8500 ile bazı DX11 oyunlarda downclock'a sebep olur. DX11 kartlarda 4Ç bayağı farkediyor. Aynı board ve işlemciye GTX460 takmıştım. 2500k ile biraz daha fark olmuştu....

Anlıyorum. Umarım darboğaz yapmadan yeterli verimi elde edebilirim.
    Cevabınız için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Daha fazlası zaten e8500 ile bazı DX11 oyunlarda downclock'a sebep olur. DX11 kartlarda 4Ç bayağı farkediyor. Aynı board ve işlemciye GTX460 takmıştım. 2500k ile biraz daha fark olmuştu....

Bir ilave daha yapayım. Bad Company 2'de alınmış, Q9650 + GTX580'li %99 GPU usage oranlı başka yerden alınmış SS'im vardı, ne hikmetse onu bulamıyorum, yani Q9650-q9550 GTX580'e full destek verir. Tabi vakti zamanında, yani geçen yıl Q9650'nin 2. eline sıfır 2500k parası istedikleri için ben de mecbur kalımıştım. Yoksa p5Q deluxe çok kararlı sağlam boarddu, üzerine 2. el 400 TL verip Q9650 takmak mantıklı gelmediği için sistem terfisi yapmak zorunda kalıdm. Eğer uygun temiz Q9650-9550 bulursanız uzun süre her derde deva olur...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Bir ilave daha yapayım. Bad Company 2'de alınmış, Q9650 + GTX580'li %99 GPU usage oranlı başka yerden alınmış SS'im vardı, ne hikmetse onu bulamıyorum, yani Q9650-q9550 GTX580'e full destek verir. Tabi vakti zamanında, yani geçen yıl Q9650'nin 2. eline sıfır 2500k parası istedikleri için ben de mecbur kalımıştım. Yoksa p5Q deluxe çok kararlı sağlam boarddu, üzerine 2. el 400 TL verip Q9650 takmak mantıklı gelmediği için sistem terfisi yapmak zorunda kalıdm. Eğer uygun temiz Q9650-9550 bulursanız uzun süre her derde deva olur...

O zaman işlemci değişikliği yada HD 6850'den birini tercih edeceğim galiba.

6850, işlemciyi (E8500'ü) daha az zorlar diye düşünüyorum.

Ne dersiniz?

• Çok aşırı bir sorun olmaz. Ben Bad Company 2 4Ç kullandığı için GPU kullanımında düşüş oluyordu ama GTX260'ın üstüne taktığım GTX460 yine de performans farkını göstermişti. Sadece bazı oyunlarda tam performans için 4Ç işlemci gerekli olabiliyor...
  • quote:

Çok aşırı bir sorun olmaz. Ben Bad Company 2 4Ç kullandığı için GPU kullanımında düşüş oluyordu ama GTX260'ın üstüne taktığım GTX460 yine de performans farkını göstermişti. Sadece bazı oyunlarda tam performans için 4Ç işlemci gerekli olabiliyor...

Anlıyorum.

Zaten FPS tarzı oyunları oynamıyorum.

Ayrıca 1440x900 çözünürlükte olduğu için monitörüm, üst düzey donanımlara ihtiyacım olmayacaktır.

Söylediklerinizi dikkate alarak HD 6850 almaya karar verdim. 100 TL cebimde kalsın, 6870 alacağıma.

Tekrar teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.