Şimdi Ara

hd 6850 nın yanına birde 8800gts taksam yardımınızla?? nasıl olur yada olurmu olmazmı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ilk sorum şu:  hd 6850 nın yanına birde 8800gts taksam yardımınızla?? nasıl olur yada olurmu olmazmı??? needen en altta dx10 yazıyor.

ıkıncı sorum su: elimde 8800gts var fakat ramlerınde sorun var sanırım ekran nokta nokta ve bazen cızgılıu gelıyor fakart su aralar goruntulerde bozulma yok sadece oyuna gırınce donma ve kasma yapıyor ve driver yuklenıyor. bır dıger kartım ve yenı aldıgım hd 6850 nın yanına taksam pyhsx için faydasının gorurmuyum. anakarttım asus m4a785td-v evo psu 550w high power olan aerocoolun kasasındakı orjınal olan. eger boyle bı ımkanım warsa nasıl yapabılırım????

yardımlarıunız ıcın sımdıden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redline_59 -- 22 Ağustos 2011; 17:49:28 >

• 1.soru: DX11 Yukeldinmi?yada açtınmı
  • yukledım fakat dx10 gostermeye dewam edıyor formattan sonramı duzelır ?
  • @veto1214
    Sizde o ekranda Directx 11 olarak mı gözüküyor?

@redline_59

Win7 nin bir salaklığı :) Directx versiyonunu en sağlam şekilde;

Başlattan, arama butonuna " dxdiag " yazdıktan sonra açılacak pencerede, sistem tabı altında directx versiyonu yanında görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 20 Ağustos 2011; 22:04:09 >
  • bende de o şekilde en sağlıklı bilgiyi dxdiag komutuyla alabilirsin.
  • dxdiag dx11 gosterıyor sanırım sorun ok. sıkmdı dıger sorum yanı nvidia kartımı kullanabılırmıyım bu psu ve anakartta ve o halde?
  • konu günceldir.
  • 2.soru Sadece 1i ile açabilirsiniz
  • ıkı kartla berabre calıstırma sansım yok yanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

ıkı kartla berabre calıstırma sansım yok yanı

yok Biostan Değiştirosunuz Hangisiile açıcağınızı
  • peki nasıl yapabılırız 8800gts den yaralanabılırmıyım elimdekı anakartla hangı ıslemlerı yapmamız gerek?
  • quote:

peki nasıl yapabılırız 8800gts den yaralanabılırmıyım elimdekı anakartla hangı ıslemlerı yapmamız gerek?

Yararlanabilirsiniz: Satabilirsiniz ekran kartınız bozulabilir diye yanınzda tutabilrsiniz
  • 8800 gts ve 6850 birlikte calismaz
    cok yeni hatta cikmamis hydra denen bir teknoloji var ona ihtiyacin var oda senin anakartta yok

8800 gtsyi sat derim ben yada takas fln
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

8800 gts ve 6850 birlikte calismaz
    cok yeni hatta cikmamis hydra denen bir teknoloji var ona ihtiyacin var oda senin anakartta yok

peki psyhx olayını yapmanın baska bı caresı yokmu 8500 gt de var elimde 8600 gts de
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

8800 gts ve 6850 birlikte calismaz

peki psyhx olayını yapmanın baska bı caresı yokmu 8500 gt de var elimde 8600 gts de

Bildiğim kadarıyla 2 veya daha fazla pci-e 16x slotu bulunan bir anakartta 2. kart olarak physx kart takılabiliyor fakat performans olarak normal oyunlarda etkisi varmı onu bilmiyorum.
  • tam emin degilim
  • physx karı nicim olan oyundaki bazı özel bülümleri ve özellikleri açabiliyor ama başka hangi oyunları açar onu araştırmak lazım 3 ay akdar kullandım 1 oyun dışında hiç bi fark göremedim 2008 de kullandım
  • Eğer anakartında ikinci bir pci-ex slot varsa elindeki nvidia kartı amd kartınla beraber takıp kullanabilirsin.
    Nvida kartı 2. slota takman gerekir, hiçbir şekilde normal oyun ve işlemlerinde sana bir getirisi olmaz ancak physx destekli sayılı oyunda, nvidia kartını sadece physx işlemlerini üzerine alıp kendi yapacak şekilde kullanmış olursun.
    Her nvidia driver bu seçeneği desteklemez ve ayrıca hatırladığım kadarı ile özel bir sürüci de gerektirir.
    Örnek olarak;
    http://www.tweaktown.com/articles/3344/ati_radeon_hd_5870_5970_with_nvidia_physx/index1.html burayı inceleyebilirsin.
    Buradan da Physx desteleyen oyunların listesine ulaşabilirsin.
    http://en.wikipedia.org/wiki/PhysX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 23 Ağustos 2011; 20:28:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Eğer anakartında ikinci bir pci-ex slot varsa elindeki nvidia kartı amd kartınla beraber takıp kullanabilirsin.
    Nvida kartı 2. slota takman gerekir, hiçbir şekilde normal oyun ve işlemlerinde sana bir getirisi olmaz ancak physx destekli sayılı oyunda, nvidia kartını sadece physx işlemlerini üzerine alıp kendi yapacak şekilde kullanmış olursun.
    Her nvidia driver bu seçeneği desteklemez ve ayrıca hatırladığım kadarı ile özel bir sürüci de gerektirir.
    Örnek olarak;
    http://www.tweaktown.com/articles/3344/ati_radeon_hd_5870_5970_with_nvidia_physx/index1.html burayı inceleyebilirsin.
    Buradan da Physx desteleyen oyunların listesine ulaşabilirsin.
    http://en.wikipedia.org/wiki/PhysX

tesekkurler dostum anakartımda cıft pci slotu var bende zaten psyhx için istiorum baska getırısı olmasada olur bosta yatacagına calıssın kart bari o yuzden. pekı hem ati hem nvidia driveri olucak sanırım bırde bıosatan ayar vermek gerekırmı acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.