Şimdi Ara

hd 6850 fps düşüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba oynadığım oyunlarda ani fps düşüşü yaşıyorum,mesela fps 170 200 arası iken birden oyun takılıyor ve fps 1-2 saniye için 110 a düşüyor sonra tekrar 170 200 olarak devam ediyor.Bu takılmalar 2-3 dakikada 1 gerçekleşiyor.Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.Msi Afterburner kullanarak oyunda test yaptım Gpu sıcaklığı 50 derece civarında Cpu sıcaklığı 40 derecelerde.Gpu kullanımı %30 civarı Cpu kullanımı %24 civarında oluyor takılmalar gerçekleşince bu değerlerde bir oynama olmuyor sadece fps düşüyor. Ekran kartım: HD6850 Sapphire 1gb 256 bit İşlemci:i5 3470 Anakart:Gigabyte h61m-ds2 Ram:4GB DDR3 1333 MhZ Windows 7 64 Bit İşletim sistemi kullanıyorum Cevaplarsanız çok sevirim iyi günler.. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz mesela?4gb ram oyun için yetersiz.gerçi kart güçlü değil zaten ama yine de 4gb yüzünden sorun yaşarsınız oyunlarda.overclock olmayan bir işlemci kullanıyorsunuz bu da bazı oyunlarda sorun olabilir.
  • Oynadığım oyunlar cs go ve benzeri fps oyunları. Ram kullanımı 1800 mb civarında oluyor ondan kaynaklandığını düşünmüyorum. Ekran kartım ve islemcim bu tarz oyunlara yetiyorda sorun anlık düşüşler sadece.yoksa fps den yana sıkıntı yok.

• anlık fps düşüşleri işlemci yüzünden olur.
  • Cs go saçma bir oyun optimizasyon olarak.İyi bir monitörünüz yoksa fpsnin 110a düştüğünü hissetmezsiniz diye düşünüyorum.
  • Monitör 1366*768 BenQ öyle sırasından bir monitör de 200 fpsden düşünce iste 1-2 saniye takılma oluyor

• FPS i 121 e limitle, Grafik ayarlarını hafif bir oyunsa high yap , tahminimce işlemciyle ilgili
  • cs go da low ayarlarda 1024x768 de kaç fps alıyosunuz en düşük en yüksek ve ortalama olarak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.