Şimdi Ara

HBO'nun yeni dizisi Westworld, sanal gerçekliğin karanlık yüzünü inceliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  HBO'nun yeni dizisi Westworld, sanal gerçekliğin karanlık yüzünü inceliyor
    The Wire, The Sopranos ve Game of Thrones gibi unutulmaz dizileri televizyon dünyasına kazandıran Amerikan kablolu kanalı HBO, merakla beklenen yeni dizisi Westworld bugün yayınlamaya başlayacak. Aynı isimli 1973 yapımı bilim-kurgu filminden televizyona uyarlanan Westworld, son yıllarda çekilen en heyecan verici dizilerden biri. Dev bir bütçeye sahip olan dizinin, son 2 sezonuna giren Game of Thrones bittikten sonra HBO'nun amiral gemisi olması bekleniyor.

Jurassic World serisinin de yazarı olan Michael Crichton'ın 1973 yapımı filmiden uyarlanan Westworld; yapay zekaya sahip robotlar kullanılarak vahşi batının yeniden canlandırıldığı futuristik bir tema parkta geçiyor. Senaryosunu Jonathan Nolan ve Lisa Joy Nolan'ın kaleme aldığı dizi; "yapay zekanın doğuşunu ve günahın geleceğini inceleyen karanlık bir serüven" olarak tanımlanıyor.

Vahşi batının yeniden canlandırıldığı bu tema parkı ziyaret eden zengin misafirler; burada istedikleri şeyleri yapabiliyorlar. Şiddet ve cinsellik, Westworld'ün ziyaretçilerine sunduğu deneyimlerin başında geliyor. Tanıtımında da söylendiği gibi günahın geleceğini inceleyen dizi, karşınızdaki bir yapay zeka da olsa davranışlarınızdan dolayı suçluluk duyup duymayacağınız gibi önemli sorular soruyor.
     HBO'nun yeni dizisi Westworld, sanal gerçekliğin karanlık yüzünü inceliyor
    İnsanların normal hayatlarında asla yapmayacakları şeyleri, pek üzerinde bile durmadan rahatlıkla yapabildikleri Westworld, televizyon eleştirmenleri tarafından Grand Theft Auto serisine benzetiliyor. Bu benzetme, yeni bir tartışmayı da beraberinde getiriyor. Grand Theft Auto gibi şiddet içeren oyunların toplum üzerindeki etkileri ve artan şiddet olaylarındaki payının sıkça tartışıldığı şu günlerde, dizideki gibi bir yapay gerçekliğin insanlar üzerinde ne gibi etkiler yaratacığını öngörmek oldukça zor.

Üstelik son yıllarda sanal gerçekliğin hızla yükselmesi ile birlikte, aslında bir bilim-kurgu dizisi olan Westworld'un anlattığı kurgusal hikaye ile gerçeklik arasındaki fark hızla kapanmış durumda. Dizide yer alan futuristik tema park, aslında bir anlamda bugünkü sanal gerçeklik cihazlarının sunduğu deneyimin çok daha gelişmiş, canlı bir versiyonu olarak düşünülebilir.

Westworld'ü çekerken amaçlarının bir şeyler öğretmek veya bir mesaj vermek olmadığını belirten Jonathan Nolan, dizinin en başta bir eğlence aracı olduğunu ama bununla birlikte bazı önemli soruları da gündeme getirmeyi umduklarını ifade etti.

• Başlasam mı diye kararsızdım ama konusu ilgimi çekti izlemeye değer gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 2 Ekim 2016; 15:41:24 >
  • oyuncular sağlamda game of thrones'un yerini doldurucak denmesi biraz abartılmış gibi geldi bana.

• Ulan ben yaşlandım şu Ed Harris ile Anthony Hopkins yaşlanmadı arkadaş.
  • Jonathan Nolan Anthony Hopkins gibi isimlerle Game Of Thronesu cok rahat silip supurebileck kalitede bir yapım umarım beklentimi karşılar gerçi sırf bilimkurgu western olmasi bile yeter be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar neler yapıyor biz ise saçmasapan aşk filmleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • izlerim de şu kız yerine başka biri olsaydı keşke. niyeyse gıcığım kendisine.
  • galiba matrix

• Takipteyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Digitürk' te Amerika' da yayınlandıktan 2 saat sonra Türkiye' de olacak. Arzu eden oradan da takip edebillir. Tabii torrentciler için çok dikkate değer bir mesaj değil bu ama. ;)

• ilk bölüm 2 Ekim'deymiş.

HBO kanalı, bir diziye şans tanımak için başlı başına yeterli bir neden zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanistan

Digitürk' te Amerika' da yayınlandıktan 2 saat sonra Türkiye' de olacak. Arzu eden oradan da takip edebillir. Tabii torrentciler için çok dikkate değer bir mesaj değil bu ama. ;)

digiturk play de bu hizmet yok değil mi

o şekilde de alt yazı bekliyorsun yine 1-2 gün sürüyor
  • Güzel bir diziye benziyor.
  • Bu diziden çok umutluyum umarım birilerinin gizli ajandalarına uyup saçma bir hikaye ve propaganda aracı olmaz!

• Şahane haber .

• Dehşetengiz kullanıcısına yanıt
    Digitürk te çalışan bir arkadaşım facebook sayfasında haberi paylaşırken gördüm. Onedio da en son yazılan
    "Digiturk Dilediğin Yerde ile Westworld’ü ABD yayınından sadece 2 saat sonra izleyebileceğiz! Tüm bunlardan sonra söyleyecek tek bir şey kalıyor: 3 Ekim bir an önce gelsin!"
    Buna istinaden söyledim.
    Ben Telekom çalışanıyım ondan Tivibu kullanıyorum ona da geleydi iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gxhero

Bu diziden çok umutluyum umarım birilerinin gizli ajandalarına uyup saçma bir hikaye ve propaganda aracı olmaz!

gizli ajandanız batsın jöleliler - bi bitmediniz.... Hiç bir şey üretmek için çaba sarfetmeyen sizi herkes kıskanıyor zaten....
  • Bizim mukemmel ask, ihtiras, uzun bakisma dolu dizilerimizin yerini tutmaz ama izleyelim.

• ilk bölüö çok iyi yorumları yapılıyor ilk bolumun butcesi 25m dolarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

galiba matrix

vanilla sky bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.