Şimdi Ara

HBO'nun yeni bilim-kurgu dizisi Westworld'den ilk fragman yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HBO'nun yeni bilim-kurgu dizisi Westworld'den ilk fragman yayınlandı
      Game of Thrones ve True Detective gibi başarılı dizileri televizyon dünyasına kazandıran Amerikan kablolu kanalı HBO, izleyicilerine farklı türlerde ilgi çekici içerikler sunmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl yayınlanmaya başlayacak yeni bilim-kurgu dizisi Westworld'un tanıtım çalışmalarına başlayan kanal, bilim-kurguyu western türüyle harmanlayan diziden ilk fragmanı yayınladı.

Jurassic Park ve Küre gibi bilim-kurgu klasiklerinin yazarı olan Michael Crichton'ın aynı adlı romanından uyarlanan Westworld, ziyaretçilerine son derece gerçekçi bir vahşi batı deneyimi yaşatan yenilikçi bir tema parkında geçiyor ve yapay zekayla birlikte yapay bilincin de ortaya çıkışını anlatıyor.

1973 yılında Michael Crichton tarafından sinemaya da uyarlanan Westworld'un bu yenilenmiş versiyonu, Kara Şövalye ve Yıldızlararası gibi başarılı filmlerin senaristi olan Jonathan Nolan öncülüğünde geliştirildi. Daha önce Person of Interest dizisiyle televizyon dünyasında adından söz ettiren Nolan tarafından kaleme alınan Westworld'un yapımcıları arasında ünlü yönetmen J.J. Abrams (Star Trek, Star Wars: Bölüm VIII) da yer alıyor.

Başrollerinde Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, James Marsden, Ed Harris, Jeffery Wright, Thandie Newton ve Ben Barnes gibi ünlü oyuncuların yer alacağı Westworld, 2016 yılının ilk aylarında izleyicilerle buluşacak.
      Üç Nao robotun geçtiğimiz ay New York'ta düzenlenen bir testte tümevarım testini geçerek bir ilke imza attıkları bugünlerde yapay zeka ve beraberinde getirebileceği sorunlar tartışma konusu olmaya devam ediyor. Yapay zekanın geliştirilmesi konusunda son derece dikkatli olunması gerektiğini savunan binden fazla bilim insanı ve teknoloji uzmanı, geçtiğimiz ayın sonunda Buenos Aires'te düzenlenen Yapay Zeka konferansına konuyla ilgili endişelerini dile getiren bir mektup göndermişti. Aralarında Stephen Hawking, Elon Musk ve Steve Wozniak gibi önemli isimlerin de yer aldığı bilim insanlarından gelen bu uyarı, kendi bilincine sahip yapay zeka korkusunun artık bilim-kurgunun ötesine geçtiğini ve hayatımızın bir parçası olmaya başladığını gösterdi.

• Bu HBO çok büyük bir kanal ya. Yyi kadro topluyor. Antony Hopkins var baksanyza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nolan ve Abrams yine iyi dizi yapacaklardır, poi yi de CBS den kurtarsalar keşke, dizi warner bros mülkiyetinde nasılsa

• ana konusu var niye tekrar konu açıyosunuz ?
  • 5-6 Bölüm yayınlanıp bir yıl ara verecek ve bizi emziği alınmış çocuk gibi bırakacak bir dizi daha.

• Nolan ve Abrahams i okudum sadece onlar varsa kesin iyidir

• Başyapıt fabrikası hbo yenisini eklemek üzere

• bu da tutar

• Nolan varsa sorun yok. Dahası Anthony Hopkins gibi bir oyuncu var daha ne olsun.

• Bu yapım en çok beklediğim diziler arasında başı çekiyor. Orijinal 1973 yapımı, Terminator ve Matrix gibi filmlere ilham kaynağı olmuş kült mertebesindeki nadir bilim-kurgu filmler arasındadır. Dizinin nasıl bir şeye benzeyeceğini merak edenler varsa filmini izlemesini tavsiye ederim.

• Şuana kadar HBOdan dandik dizi çıktımı? Ben hatırlamıyorum.

• Güzel bir dizi olucak izlenimi uyandırdı.

• Beklenir

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

5-6 Bölüm yayınlanıp bir yıl ara verecek ve bizi emziği alınmış çocuk gibi bırakacak bir dizi daha.

Aynen hocam, şu sıralar güncel ve güzel diziler için düşüncem benimde böyle. O yüzden bitmiş ve bitmek üzere olan kaliteli dizileri öneriyorum herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony John Soprano -- 11 Ağustos 2015; 0:30:56 >
  • 6-7 bölüm yapılıp devamı almaz :D.....

• quote:

Orijinalden alıntı: halitozbasli

Şuana kadar HBOdan dandik dizi çıktımı? Ben hatırlamıyorum.

Başka firmalardan da "Dandik Dizi" adlı bir yapım çıkmadı ! :D :D :D

• editörlere kurallar işlemiyor sanırım?

konuyu şikayet etmeme rağmen konu hala burda.

http://forum.donanimhaber.com/m_46081716/tm.htm

5. kuralda açık bir şekilde eğer dizinin konusu varsa açılan diğer konuların kilitleneceği yazıyor.Bu dizinin 9 haziran açılmış konusu;
    http://forum.donanimhaber.com/m_92979621/tm.htm

biz yapsak anında uyarı + konu kilit yerdik...
  • quote:

5-6 Bölüm yayınlanıp bir yıl ara verecek ve bizi emziği alınmış çocuk gibi bırakacak bir dizi daha.

Tamamen katılıyorum, bölüm sayısı çok az oluyor ve 1 sene ara veriyorlar. Örneğin Game of thrones'dan istense ne kadar hikaye çıkar, ama 10 bölüme sıkıştırıp 1 sene bekleyin diyorlar.
  • ULYSES kullanıcısına yanıt
    İlgiyi ve heyecanı canlı tutmanın bir yolu olarak kullanıyorlar her türlü izleniyor nasıl olsa. Çekim detayları ve süresi de uzun olduğu için haksız da değiller ama bu kadar kısa sürmesi bizi üzüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Tamamen katılıyorum, bölüm sayısı çok az oluyor ve 1 sene ara veriyorlar. Örneğin Game of thrones'dan istense ne kadar hikaye çıkar, ama 10 bölüme sıkıştırıp 1 sene bekleyin diyorlar.

Çekimleri çok uzun sürüyor o yüzden. Gördüğün gibi filmden farksız

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.