Şimdi Ara

Max | ANA KONU | (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
28
Favori
18.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanlar yazıp duruyordu ama ben görmemiştim. Cidden HBO Max'te (Amerika server'ında) House of Dragons dizisi Türkçe dublaj ve altyazılı halde yayınlanıyor. Sanırım artık buradan takip edeceğim.

Not: Sadece bu dizi özelinde HBO Max bütün dilleri açmış. Bu dizi dışında başka Türkçe içerik yok.

Max | ANA KONU |
  • selfmachine kullanıcısına yanıt

HBO max'a yurtdışından abone olmaya değmez o zaman

GoT hakları gibi beine dublajlı+altyazılı mı göndericek acaba, başka sebep göremedim

VPN ile abone olsak traltyazı içerik yok mu o diziden başka?

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt

ben göremedim açıkçası.

• Bucephalas B kullanıcısına yanıt

hbo max bence sürpriz bi şekilde yıl sonuna doğru türkiye'ye giriş yapacak. yoksa haklarını başka bir platforma vs satacağı diziyi neden kendi platformuna eklesin

Bilen birisi varsa yazabilir mi?

sizde illa baktınız ama yoksa yoktur sanırım. zaten tr ye gelmiyorlar neden tr altyazı için zaman harcasınlar ki?

Apple TV Plus'ta ülkemizde yok ama çektiği her filme, diziye TR altyazı ekliyorlar.

• mustifb M kullanıcısına yanıt

O zaman hbo balon diyebilir miyiz?

Adamlar gelmeyeceğini açıkça söyledi saçma sapan Discovery ile birleşme hikayesine platform bütün beklentileri bitirdi. Diğer platformlardan farklı olarak ülkede HBO içeriklerini yasal bir şekilde izleyebilecek hiçbir alan bırakmadı. Oysa HBO Max'in çatı kuruluşu WB'nin içeriği aynı Disney gibi hiç orijinal içerik yapmasa bile bir iki yıl getirebilecek durumda hiç yoktan onları izleme imkanı sunmalıydı.

Bir yandan da Türkiye ye gelmemesi mantıklı. Bakmayın disney de patlayacak TR de. Bir avuç insan izliyor. İnsanlar tv den kaçığ dijital platformlara geliyor. Disney çöp tv oyuncularını dijitale uyarlamış.

Hbo nun yatırımı TR için değil. Adamlar dünya çapında geniş düşünüyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Zaten platformlar ülkemizi bir gelir kaynağı olarak görmüyor o yüzden patlama imkanı çok düşük, dünyada bu tür platformları en ucuz kullanan ülke biziz. Disney'e şu anda ayda 5 dolar bile ödemiyoruz adamlar ülkeye girerken az çok bunları hesaplamışlardır. Bugün yolda kime sorsanız doların en iyi ihtimalle 20 TL olacağını söyler, koskoca Disney piyasaya girerken bunları hesaplamıştır. Bu tür şirketlerde bizim gibi ülkelerden gelirler operasyonel olmayan yan gelirlerdir. Parası değerli ülkelerden elde edilen gelirlerin bir kısmı bizim gibi ülkelerde harcanır. Sadece Disney özelinde değil Apple Music, Spotify, Netflix, Amazon hepsinde böyle. Bir beklentiniz olmazsa patlama ihtimalinizde olmaz. Günün birinde Disney'de Netflix gibi zarar etmeye başlarsa bu sefer TR'ye özel içerik üretmezler global içeriği sunarlar olur biter. Zaten çeviri masrafları çok ucuz bir bölümü 100 TL gibi bir rakama çevirtebiliyorsunuz, filmlerde 200-250 TL arası. Dublajlar biraz daha maliyetli isterlerse oradan da kısarlar sadece altyazılı hizmet verirler.

Bilgi için teşekkür ederim. Hangi dizi ve filmlerde olduğunu görebileceğimiz bir yer var mı, incelemek isterim.

sağlıcakla

• ring R kullanıcısına yanıt

Kontrol edebileceğiniz bir web sitesi bilmiyorum ama ülke değiştirip Apple TV Plus üyeliği açarsanız görebilirsiniz. Kendi yaptıkları hemen her içeriğe TR altyazı eklemişler. Dizilerden sanırım bir tek The Morning Show'un 1. sezonunda yoktu.

Teşekkür ederim. Bende Roku stream var, ama üye olmadan içeriğe ulaşamıyorum. Aylık 9,9 USD istiyor. Bizim paramıza göre pahalı oluyor. Sizde de bu fiyat mı?

• Yeni bölüm de Türkçe altyazılı ve dublajlı olarak HBO Max'te

• Max | ANA KONU |

hocam www.justwatch.com sitesinden ülke ve platform vs seçerek bakabilirsin

ben abd -appletv+ -abonelik seçtim . liste şu linkte sorun olursa kendin seçip bakabilirsin

Max | ANA KONU |justwatch
    Apple TV+ - full list of movies and tv shows online
    https://www.justwatch.com/us/provider/apple-tv-plus?monetization_types=flatrate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 5 Eylül 2022; 13:52:52 >

Evet ilk 3 ay bedava sonra 9.99 Dolar evet. Zaten sürekli almıyorum en son yılbaşında izlemiştim.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.