Şimdi Ara

HB MAGDURLARI ViewSonic VX2252MH 21.5' Monitör - 195TL (66. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
56
Favori
86.858
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mahkemede teferruatlı
    şimdi başvuru ile bitmez o. yine fırsat kolluyorum ama vakit de ayıramıyorum ayrıca dilekçesiydi başvurusuydu takibiydi sıkıntılı
  • Yune72 kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı görünce aklıma şu haber geldi;
    "FETÖ sanığını serbest bırakan hakimi FETÖ'den rüşvet aldı diye tutuklayan hakim FETÖ'den tutuklandı"
  • Çok uzun sürdü benimki, 9 aydan fazla bir süreç olmuş itirazda bulunalı ve yeni karar çıktı (Mersin/Mezitli) ve bugün Ankara'daki adresime posta ile teslim edildi.
    Hala devam edenler vardır muhtemelen, olumlu karar çıktı bana. Aksi yönde karar çıkanlar için üzüldüm açıkçası.

Üç adet monitör almıştım ben, 594 TL tutmuştu kargo ile birlikte aynı ücretle iadesi yönünde karar çıktı. Resim eklemede sorun var gene forumda, ekleyeceğim başka bir ara.

Hepsiburada ile görüşmedim, şu an nasıl bir yol izliyorlar tam bilmiyorum ancak gene alternatif monitör önereceklerdir 2-3 tane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belanir -- 13 Mayıs 2017; 20:54:0 >
  • Azstek kullanıcısına yanıt
    quote:

Uğur Polatlılar

"Hikayeye bir kişi daha karışırsa tamlamanın ucu tamamen kaçıyor. Özellikle tutuklayan polis çok dikkat etsin..."
  • yanlış yazılmış fiyattan ürün sömürme topiği değil mi? nasıl mağdur oldunuz? hayallerinizi mi çaldı hepsiburada :D geri göndermedi mi paranızı 200 tl yi bir hafta geç geri gönderse kaybınız günlük faizden 0.3 kuruş oluyor. bu mu magduriyetiniz :D
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Hayırdır zorunuza giden nedir?
    İhtiyacımız vardı aldık. O kadar haksızlık dolu olan ülkede ender bulunan hakkımızı aradık haklı bulunduk ve aldık. Burada problem nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiRaNTx

İhtiyacımız vardı aldık. O kadar haksızlık dolu olan ülkede ender bulunan hakkımızı aradık haklı bulunduk ve aldık. Burada problem nedir?

hakkınız değil ki yanlış yazılmış bir fiyat, tüketiciyi koruyor diye üzerine gidiyorsunuz. hepsi bu, vicdanen düşünsen zaten haklı olmadığını anlarsın. veriyi giren herif bir sayı farklı yazmışsa hakkın mı oluyor?

200 ödedin, 1 ay faiziyle hb geri verse sana paranı hatta onun 2 katını yatırsa yine 203 tl etmez. yani zararın en fazla 1-2 tl dir o da 1 ay sonra hatanın farkına varıp geri yatırmış olsa bile.

ülkede istihdam yok üniveristeler işsiz ordusu üretiyor, siz büyük vadede bunlara bu kadar birlik olmuyorsunuz da günü kurtaran dolandırıcılık esaslı aslında hakkınız olmdıgını bile bildiginiz bir bug üzerinden ısrar ediyorsunuz.

sayenizde yarın bir gün haklı oldugumuz durumlarda bile hakkımızı arayamayacağız tüketici hakları zımbırtısı şu başlıkları göre göre suistimal edildiğini anlayacak belki de bambaşka konularda bile hakkımız olan şeyleri kaybetmiş olacağız (7 gün deneme, iade zımbırtısı gibi).

tek sorum sadece bir işletme açmış olsanız, raftaki notebooka 1200 tl yazacakken 120 yazmış olsanız ve kasadan geçirdiğinde o elemana o notebooku 120 tl den verir miydiniz? hiç ama hiç sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

quote:

hakkınız değil ki yanlış yazılmış bir fiyat, tüketiciyi koruyor diye üzerine gidiyorsunuz. hepsi bu, vicdanen düşünsen zaten haklı olmadığını anlarsın. veriyi giren herif bir sayı farklı yazmışsa hakkın mı oluyor?

200 ödedin, 1 ay faiziyle hb geri verse sana paranı hatta onun 2 katını yatırsa yine 203 tl etmez. yani zararın en fazla 1-2 tl dir o da 1 ay sonra hatanın farkına varıp geri yatırmış olsa bile.

ülkede istihdam yok üniveristeler işsiz ordusu üretiyor, siz büyük vadede bunlara bu kadar birlik olmuyorsunuz da günü kurtaran dolandırıcılık esaslı aslında hakkınız olmdıgını bile bildiginiz bir bug üzerinden ısrar ediyorsunuz.

sayenizde yarın bir gün haklı oldugumuz durumlarda bile hakkımızı arayamayacağız tüketici hakları zımbırtısı şu başlıkları göre göre suistimal edildiğini anlayacak belki de bambaşka konularda bile hakkımız olan şeyleri kaybetmiş olacağız (7 gün deneme, iade zımbırtısı gibi).

tek sorum sadece bir işletme açmış olsanız, raftaki notebooka 1200 tl yazacakken 120 yazmış olsanız ve kasadan geçirdiğinde o elemana o notebooku 120 tl den verir miydiniz? hiç ama hiç sanmıyorum.

Aslında bu tarz sadece mesaj kasmak için yazılan sözümona had bildiren yazılara cevap vermiyorum ama bu sorunlu dile kayıtsız kalamadım...

Demek tüketici kanunu değil, yanlış yazılmış bir fiyat tüketiciyi koruyor öyle mi? Tüketici hakları da size göre zımbırtı zaten.

Burada yazan arkadaşların neredeyse hiçbirisinin oluşturulurken dahli olmadığı bir kanun var ve bu kanuna bir satıcı uymuyor. Buradaki insanlar da Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdukları için kanunu suistimal edip dolandırıcı konumuna düşüyorlar sizin bakış açınıza göre. Bir fiyat hatası olup olmadığına, alan kişinin başvurusunun haksız olup olmadığına, kanun değil, mahkeme değil, siz karar veriyorsunuz demek ki!

Son olarak örgütlü toplumu savunan birisi olarak, insanların -sizin bakış açınızla- haksız dahi olsa, hak arama mücadelesinin bir parçası olması, niçin rahatsız ediyor?

• Yalnız ne mağdur oldunuz be . Şu tip konular o kadar mide bulandırıcı ki. Yüzsüzlük ve pişkinlikte örnek gösterilebilir. Bir hatadan bir açıktan faydalanamamayı bir ekskilik, mağdurutiyet gibi sunmak ve alamadığında adalet arıyormuş gibi HAK iddiasında bulunmak. Bu ne pespayeliktir arkadaş. Yasa senden yana olsa bile HAK sahibi değilsin dostum, kendini savunmaya çalışma boşuna, daha da sevimsiz oluyorsun.

Yurtdışı ve yurtiçi fırsatları biz de takip ediyoruz . Fiyat şaşırtıcı derecede çok cazip olduğunda sipariş geçiyoruz , satıcı ürün fiyatının yanlış girildiğini gerekçe gösterip iptal ederse " eyvallah " diyoruz.

Hiç bir emek vermeden , bir kaç tuşa basma seni HAK sahibi yapmaz. Bu şuna benziyor. Yolda yürürken öndeki adam Dalgınlıkla parasını düşürüyor ve sen yerden alıp cebe indiriyorsun. Seni görenlere de " yerde buldum para benim " diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Yalnız ne mağdur oldunuz be . Şu tip konular o kadar mide bulandırıcı ki. Yüzsüzlük ve pişkinlikte örnek gösterilebilir. Bir hatadan bir açıktan faydalanamamayı bir ekskilik, mağdurutiyet gibi sunmak ve alamadığında adalet arıyormuş gibi HAK iddiasında bulunmak. Bu ne pespayeliktir arkadaş. Yasa senden yana olsa bile HAK sahibi değilsin dostum, kendini savunmaya çalışma boşuna, daha da sevimsiz oluyorsun.

Yurtdışı ve yurtiçi fırsatları biz de takip ediyoruz . Fiyat şaşırtıcı derecede çok cazip olduğunda sipariş geçiyoruz , satıcı ürün fiyatının yanlış girildiğini gerekçe gösterip iptal ederse " eyvallah " diyoruz.

Hiç bir emek vermeden , bir kaç tuşa basma seni HAK sahibi yapmaz. Bu şuna benziyor. Yolda yürürken öndeki adam Dalgınlıkla parasını düşürüyor ve sen yerden alıp cebe indiriyorsun. Seni görenlere de " yerde buldum para benim " diyorsun

avatarın hakkını veriyosunuz hocam

• Pardayyan kullanıcısına yanıt
    hocam çünkü etik olarak HAK kın değil,

fiyat yanlış yazılmış bu kadar. diyorum ki bu tarz haksız olan şeylerle o kadar mesgul edip zarara ugratıyorsunuz ki firmalar baskı yapıp, çoğu "gerçek hak" kımızı da alabilirler emsal gösterip.

en basitinden online siteler donanımhaberi gösterip bunların ihtiyacı yok suistimal ederek o fiyattan stok yapıyorlar veya yanlış yazıldığı için emsal karar var biliyorlar yanlış yazıldıgını ihtiyaçları yoksa bile alıyorlar diyip gösterebilir.

size soru sordum, eğer bir elektronik market açsanız, rafa 1200 tl değil de 120 tl yazmış olsanız bir hp notebooku, ürünü alan adamı kasada görseniz verir miydiniz 120 den? bana bunun cevabını verin sadece..

burada yanlış yazılmış yüzlerce kişiye verilmesinden bahsediyoruz bu konuda. ve siz HAKKIM diyorsunuz. bunu da geçtim başlığa bak "MAĞDURLARI" hocam ne yaptınız da mağdur oldunuz? hepsiburada size işkence mi etti?

kayıt yılım 2005, post kasmak için atmıyorum bıktım sıcak fırsatlarda bir hata bug bekleyip sömürmek isteyen kitleden, toplumun sırtında yük bu insanlar malesef, üretmeyen açık yakalayan vatandaşlar...

• Ne mağduriyet ne mağduriyet! Ayıp lan şurada yaptığınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heeh, doğrucu davutlar da gelmiş :) sorsan windowsu korsan programları cracklıdır ama burda ona buna ahlak dersi vermekten çekinmezler :)
  • quote:

quote:

Tamamen yanlış belki de yanlı düşünüyorsunuz. Sonuç olarak mesafeli satışlarda devletin koyduğu bir kanun var bir hukuk var. Firmalar buna uymak zorundalar. Bir ürün satarken sitenin ana ekranında reklam yapıyorsun bunu görmüyorsun, başka sitelerde banner olarak reklam yapıyorsun bunu da görmüyorsun onu da geçelim 1 kişi aldıktan sonra bunu durdurmuyorsun. Kusura bakmayın burada haksız olan taraf hepsiburada ve onun savunucuları.. Ben hasbel kader monitörümün bozulmasıyla dolaşırken gördüm ve alışını yaptım. Göndermediler tuttum birde eski monitörümü tamire verip yaptırdım. Ardından hakkımı arayıp haklı bulunup monitörümü aldım. Burada sahtekarlık yapan biri var ise o hepsiburadadır. O kadar reklama para ayıran adamlar bunlar merak etmeyin . Öyle güzel bir reklam yaptılar ki ara ara yapıyorlar sürekli tekrarlanan bir durum bu. Artık sitenin hit seviyesi tavan yapıyor herkes fiyat bakıyor. Zaten reklamın amacı bu değil mi..

Bakın burada ki fiyat rafta değil internette açın mevzuatı okuyun. Hatta rafta bile böyle bir şey vardı tam bir bilgim yok fakat yanlış hatırlamıyorsam bir yerlerde okumuştum.

Bu işte vicdandan bahsetmişsiniz opeki bir ürünü faiş fiyatlarla satmak hangi vicdanla alakalı? Geçiniz o vicdan muhasebesini. Bu kadar büyük firmalar sizce fiyatları kontrol etmeden onaylamadan nasıl ilanı aktif hale getiriyorlar? Bu işi kontrol eden kalite kontrol elemanları vs var.

"Sizin bu vicdan işiniz şuna benzemiş bir mühendis düşünün büyük bir inşaat yapıyor (site gibi) ufak bir hata yapmış önemsememiş daha doğrusu işini düzgün yapmamış. Sorunlar oluyor kısacası. Şimdi burada siteyi yapan işçi mi suçlu? Projeyi çizen mimar mühendismi suçlu yoksa bu projeye onay veren kontrol eden mi hatta belediye mi suçlu? siz inşaata parasını veren yatırım yapan veya dairede oturacak olan kişiye ve parası karşılığında mal veya hizmet satın almış kişilere suç atıyorsunuz."

İnsanları bu şekilde yaftalamak size yakışmıyor.

• quote:

hocam çünkü etik olarak HAK kın değil,

fiyat yanlış yazılmış bu kadar. diyorum ki bu tarz haksız olan şeylerle o kadar mesgul edip zarara ugratıyorsunuz ki firmalar baskı yapıp, çoğu "gerçek hak" kımızı da alabilirler emsal gösterip.

en basitinden online siteler donanımhaberi gösterip bunların ihtiyacı yok suistimal ederek o fiyattan stok yapıyorlar veya yanlış yazıldığı için emsal karar var biliyorlar yanlış yazıldıgını ihtiyaçları yoksa bile alıyorlar diyip gösterebilir.

size soru sordum, eğer bir elektronik market açsanız, rafa 1200 tl değil de 120 tl yazmış olsanız bir hp notebooku, ürünü alan adamı kasada görseniz verir miydiniz 120 den? bana bunun cevabını verin sadece..

burada yanlış yazılmış yüzlerce kişiye verilmesinden bahsediyoruz bu konuda. ve siz HAKKIM diyorsunuz. bunu da geçtim başlığa bak "MAĞDURLARI" hocam ne yaptınız da mağdur oldunuz? hepsiburada size işkence mi etti?

kayıt yılım 2005, post kasmak için atmıyorum bıktım sıcak fırsatlarda bir hata bug bekleyip sömürmek isteyen kitleden, toplumun sırtında yük bu insanlar malesef, üretmeyen açık yakalayan vatandaşlar...

Kısmen katılıyorum ama arkadaşların dediklerini tam anlayamamışsın.Bazı firmalar çakal.Yanlış fiyat koydum ayağına milletten paraları topluyorlar.Havale ile ödeyenlerin parası zaten direk kasalarına giriyor.Kredi kartı ile ödeyenlerde ise firma bankaya gidiyor vadeli bekleyen kart çekimini uygun bir oran karşığında bozdurup bankadan parasının tamamını alıyor.

Mesela 1000tl 9 taksit çektin.Sen işyeri olarak vadeni beklemek istemiyorsan örnek veriyorum %3 komisyon ödeyerek müşterinin taksitle ödediği paranın tamamını bankadan çekebiliyorsun.Nakite sıkışma diye bir tabir var bilirsin.Hah işte bazı çakal firmalar nakite sıkıştıklarında bu yöntemi kullanıyorlar.%3-5 zarar etmeleri çok önemli değil yani acil o parayı bulmaları lazım bir şekilde.

Bu yazdıklarım herkes için geçerli değil tabi.Ama böyleleri de var bil istedim.Ayrıca mağduriyet yok diyorsun ama o da var.Adamın kart limiti zaten 2000tl.Kartındaki tüm limite el koymuş oluyor, adam onun borcu bitene kadar başka birşey alamıyor.

• quote:

Yalnız ne mağdur oldunuz be . Şu tip konular o kadar mide bulandırıcı ki. Yüzsüzlük ve pişkinlikte örnek gösterilebilir. Bir hatadan bir açıktan faydalanamamayı bir ekskilik, mağdurutiyet gibi sunmak ve alamadığında adalet arıyormuş gibi HAK iddiasında bulunmak. Bu ne pespayeliktir arkadaş. Yasa senden yana olsa bile HAK sahibi değilsin dostum, kendini savunmaya çalışma boşuna, daha da sevimsiz oluyorsun.

B S G

• Sadece meraktan soruyorum bu yanlış fiyat girme olaylarından dolayı tüketici hakem heyetine başvurup ürünü alan oldumu Hepsiburada'dan.Birde ben bu girilen fiyatların hatalı olduğuna inanmıyorum paraya ihtiyacı olunca satıcıların bilerek yaptığını düşünüyorum.

• 1-2 defa hatalı girersin anlarım da hep mi hatali girilir bir fiyat bu işin içinde başka işler var bence.
  • quote:

Bir de burda kendi vicdanlarini rahatlatmak icin uzun uzun paragraflar dizmisler.

Bu ulkenin kanayan damarlari bunlar. Firmalar bunlar gibi yuzsuzlerden kaybettiklerini diger iyi niyetli insanlardan cikarma yoluna gitmek zorunda kaliyor.

Tipki elektrik faturasindaki kacak kullanim bedeli gibi...

• 2014te size özel indirim diye aklımı çeldikleri için bir tv siparişi vermiştim. Üzerinden bir hafta geçti iptal edildi stok problemi diyerek ama uzun süre satışa devam ettiler fiyatı artırıp. Bana özel dedikleri indirim de ahım şahım değildi.

Ben buradaki arkadaşları anlıyorum çünkü hata değil art niyet var
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.