Şimdi Ara

HB-🏁🏁ikinciye %50 (ikili alımda 1kg oba çay 12,70) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.365
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denemedim ancak çaykur harici hemen hemen her fabrika çayına belli oranlarda kaçak çay diye tabir edilen çaydan karıştırmaktadır. Ayrıca boya ve başka katkı karıştıran fabrikalarda mevcut. Çay kahve işi damak tadına bakar ancak tavsiyem çaykurdan şaşılmaması yönünde. Bir amcam çaykur emeklisi, diğeri çay ekisperi olarak çalışmaya devam etmektedir. Tavsiyeleri bu yöndedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negnem

Denemedim ancak çaykur harici hemen hemen her fabrika çayına belli oranlarda kaçak çay diye tabir edilen çaydan karıştırmaktadır. Ayrıca boya ve başka katkı karıştıran fabrikalarda mevcut. Çay kahve işi damak tadına bakar ancak tavsiyem çaykurdan şaşılmaması yönünde. Bir amcam çaykur emeklisi, diğeri çay ekisperi olarak çalışmaya devam etmektedir. Tavsiyeleri bu yöndedir.
    çay kesinlikle boya değil kaçak çayda değil tadı yumuşak içimli

çaykur kaliteyi %100 bozdu toz çayı millete kakalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Nisan 2018; 20:52:59 >

• Obacay şok market de satılan Ülker üretimi dün gece sipariş verdim bu gün teslim edildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Aman diyim lipton doğu Karadeniz poşet çay bu güne kadar içtiğim en berbat çay.

İş yerine aldım berbat olduğu için komşudan biraz çay istedik ne marka verdiler onu bile bilmiyorum içine ekleyince zar zor içebilmistik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Lipton Doğu Karadeniz nasıl bir çay 1000 li demlik poşet 75 uygun mu

Fiyat cazip geldi aldım ev çay doldu Lipton çayı beğeniyorum

Ben de denediklerim arasında en çok Lipton Doğu Karadenizi beğendim.

Lipton Altın Hasat (Demlik) (Hafif Aromalı) +
    Lipton Doğu Karadeniz (Demlik) (Tatlı) +
    Migros (Demlik) (Sıradan tatsız) -
    Doğuş Karadeniz (Dökme) (Hafif Bergamot aromalı, biraz acı) -
    Doğuş Filiz Çay (Dökme) (Sıradan tatsız)
    Doğadan Altın Filiz (Dökme) (Acı) -

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

İş yerine aldım berbat olduğu için komşudan biraz çay istedik ne marka verdiler onu bile bilmiyorum içine ekleyince zar zor içebilmistik
    katılıyorum. bütün markaların doğu karadeniz adını verdikleri çayları en kötü artan çaylar ve acaip tozlu oluyor. reklama aldanmayın doğu karadenizler hep markaların en ucuzu dikkat edin
  • mbs02 kullanıcısına yanıt
    kaliteli sallama önerebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Obacay şok market de satılan Ülker üretimi dün gece sipariş verdim bu gün teslim edildi.
    Demediniz mi hocam? Tadı nasıl sarı paket çaykura göre?

• Early grey aldım 17.90 a geldi. Tadı herkese güzel gelmeyebilir bergamot var. Geçen profesyonellere özel vardı kilosu 15 ten 3 kilo almıştım karıştırıp içiyoruz

• quote:

En kötü karisim yaparız artık. Yellow Label beklemiyorum tabiki Umarım iyi çıkar doğu Karadeniz dökme olan kötüydü

• quote:

Orijinalden alıntı: HilmiE

Demediniz mi hocam? Tadı nasıl sarı paket çaykura göre?

Alıntıları Göster
    Daha düşük kaliteli fiyatına göre çok iyi BİM Berk çaydan hem iyi hemde uygun Rize turist, Tiryaki, Yellow Label kalitesi beklemek hata olur tabiki.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

Lipton Yellow Label bardak poşet olarak denediklerim yerli üretim arasında en iyisi. İthal hariç

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Piyasada çaykur altınbaş dan daha kaliteli çay içemezsiniz. Çaykur unda çayı kalite kalite, birde altınbaş deneyiniz. Tabiiki önce iyi bir su, sonrada demleme yöntemi tadı çok etkiler.

• quote:

Piyasada çaykur altınbaş dan daha kaliteli çay içemezsiniz. Çaykur unda çayı kalite kalite, birde altınbaş deneyiniz. Tabiiki önce iyi bir su, sonrada demleme yöntemi tadı çok etkiler.
    Çaykur altınbaş iyi değil denedim kızıl büyü daha kaliteli 1 - 2 tl daha pahalı
  • quote:

Sallama sallamadir kalitelisi demek pek mümkün değil ama bence en içilebilir olan çaykur'un poşet çayı nispeten boyasını geç veriyor ve ufakta olsa bir çay tadı alıyorsunuz.

• Kamelya<Tiryaki<Turist<Filiz<Altınbaş
  • quote:

Sallama sallamadir kalitelisi demek pek mümkün değil ama bence en içilebilir olan çaykur'un poşet çayı nispeten boyasını geç veriyor ve ufakta olsa bir çay tadı alıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    yanlış cevap

ahmad tea sallamasi çok kaliteli, ama 25lisi 25 lira

• quote:

Merhaba,

Akrabalarınıza sorabilir misiniz?

Çaykur'un çayını en kaliteliden en kalitese doğru sıralayabilirler mi?
  • quote:

yanlış cevap

ahmad tea sallamasi çok kaliteli, ama 25lisi 25 lira

Alıntıları Göster
    Doğru cevap : Ahmad tea denemediğim için bu ürün hakkında yorum yapamıyorum

• 13ATMACA 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam görüştüğümüzde unutmazsam sormaya çalışayım. Ancak "Altınbaş" ın en iyisi olduğu konusunda şüpheniz olmasın, bizim buralarda (Rize) kaliteli çay denince piyasada en iyi olarak akla o gelir. Eksper olan amcam da bu şekilde söylemişti. Bunun haricinde çaylar fabrikalarda numara olarak ayrılır, toz, sap ve çay yaprak büyüklükleri bu numaralandırmada etkendir. En iyisi sapsız tozsuz olarak 2 numara diye isimlendirilir. Farklı oranlarla farklı paketlenir ve bu yüzden isimleri farklı olur. Kimse 2 numara çayı %100 olarak paketlemez, ancak hatır gönül olarak ricacı olursanız tanıdık vasıtasıyla elde edebilirsiniz. Bununla beraber, çayın ilk hasat olan mayıs çayı olması kaliteyi arttırır, ayrıca kuru çayın belli miktarda dinlenmiş olması da mayalanması açısından önemlidir ve lezzeti değiştirir. Beklemeksizin paketlenip demlenen çaylar çiğ bir içim verir. Malesef son tüketicinin bu gibi durumlar hakkında seçim şansı olmuyor pek, genel kültür açısından yazmak istedim.

Ancak şunu belirtmek isterim, çok iyi bir çay+kötü su: kötü çay sonucu verir ancak vasat çay+ iyi su : içilebilir ve demleme yöntemine göre lezzetli sonuç verir. Öncelikle suyunuzun kireçsiz ve daha önce kaynamadığından emin olunuz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.