Şimdi Ara

Hazreti Mehdi gerçekten dünyaya geldi mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akşam 10 dan sonra el altından alkol satışı yaptığı için ceza gelmiş, ayı ikiye bölecekmiş sinirden, zor tutmuşlar
  • Mehdi diye birşey yok, bize hrisriyanlıktan geçme bir kültürden ibaret

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deniz006 kullanıcısına yanıt
    Ufkumu açıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-NZ-93

Yav mehdi diye bir şey yok açın okuyun Kur'an'ı.

Yahu gerçi kime ne anlatıyorsun Allahüekber diye bomba patlatandan ne beklersin ki

Kur an da namazanin nasil kilinacagini zekatin ne kadar verilecegini gosteren bi ayet varmi

• Hoşbulduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferfecir66

quote:

Orijinalden alıntı: D-NZ-93

Yav mehdi diye bir şey yok açın okuyun Kur'an'ı.

Yahu gerçi kime ne anlatıyorsun Allahüekber diye bomba patlatandan ne beklersin ki

Kur an da namazanin nasil kilinacagini zekatin ne kadar verilecegini gosteren bi ayet varmi

Yaradanın senin yapacağın fiziksel hareketlerden ne gibi çıkarı var, senin fiziksel hareketlerden ne gibi kazanımın var spor esneklik dışında ?

Arapça cümleleri okuyup okuyup sevap saymayın gözünüzü seveyim.

Arkadaş ayetler bilgi kaynağıdır. Arapça okutup okutup insana keyif için dinlenen müziklere çevirdiler resmen.

Namazın nasıl kılınacağını sormak bile namazın anlaşılmadığının göstergesidir.

Namazın amacı şöyle eğil böyle ayağa kalk bunları x kadar sonra oh sorumluluğumu yaptım git demek değil.

Namaz düşünmektir. Fiziksel hareketler veya seslendirmeler değil.

Zekat ne kadar olacakta aynı şekilde.

Senin gönlün,vicdanın ne el veriyorsa o kadar ver.

%10 veya %50 bir birim konulsa bu sefer bir kısmı çok az zaten bu bunu versem ne değişir ki der, %50 olsa yok artık o kadar nasıl veriririm, veya o kadar param yok o zaman ben vermeyeyim düşüncesine vesile olur.

Gönlünden ne kopuyorsa ver aşağılamak,küçümsemek için yapmada elinden geldiği kadarı ile yap.

Adamın aylık geliri 2000 TL farzı misal ama 3 çocuğu var zar zor geçiniyor diyelim şimdi bu adama desen ki gelirinin % x kadarını ver adam belki zor geçiniyor fakat dini inanç diye yapmalıyım deyip kendini dahada zora sokacak.

Ayrıca zekat maddi gelir ile sınırlandırılmamalı. Oran işin içine katıldığında maddiyatla sınırlandırılıyor.

Zekat, paylaşmaktır her konuda. İster bilgini paylaş, ister lokmanı, ister kıyafetini. Şu kadar altının varsa şu kadarını zekat ver, şu kadar şu varsa bu kadarını ver demek doğru değildir. Bu mantıkla bakıldığında şu kadar lira verdim zekatımı. Helal olsun hadi gidip ihtiyacımız olmayan şunu alalım nasıl olsa zekatımızı verdik düşüncesi devam edebiliyor.

Ayrıca şu kadar x zekat oranı kavramı oluştuğunda bilgi paylaşımı sanki zekat değilmiş gibi bir algı oluşuyor. Belki adama gelirini kazandıracak bilgi versen vereceğin 100 liradan daha fazla yardımcı olmuş olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 3 Haziran 2017; 20:32:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Mehdinin gelmesi için önce deccalin gelmesi gerekmiyor mu

Deccal zaten var, biraz düşün bakalım

• Hıhı geldi. Uzun adam her gün televızyonlarda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3000 yıl sonra belki.

• Müslümanlar ne zaman tembellikten kurtulur o zaman gelir mehdi.Olmayan silahlarlamı savaşacak.

• Mehdi gelmis haberiniz yok mu???

https://youtu.be/1yYiHaCyrNo

• ferfecir66 F kullanıcısına yanıt
    Ben enbiya suresine kadar okudum şimdilik yine devam ediyorum sizede Türkçe çevirisini okumanızı tavsiye ederim elbette ki yazıyor , miras paylaşımından yaradılışa kadar her şey iyi okuyup analiz edildiğinde yalnızca Kur'an ı rehber alıp yaşamak geçiyor insanın içinden

• At yalanı seveyim inananı

• Kendini mehdi ilan edecek adam cok bu cografyda buna inanacak kitlede hazir😂

• hadis saçmalarının nasıl türetildiğine bir örnek:

Mehdi kelimesinin kuranda geçtiği yerlerden biri:

19:29 فاشارت اليه قالوا كيف نكلم من كان فى المهد صبيا

19:29 Fe eşâret ileyh|i|, kâlû keyfe nukellimu men kâne fîl mehdi sabiyyâ(sabiyyen).

19:29 (Tanıklık için) Onu gösterdi. "Nasıl olur da beşikteki bir çocukla konuşuruz?" dediler.

beşikteki(fi mehdi) çocuk(sabi)....

mehdi=beşik demek....

uydurucular buradaki mehdi=beşik kelimesini aldılar ve yazdılar da yazdılar... mehdi diye yeni bir karakter oluşturdular... dinleri yalan ... kendileri de yalancı....
  • Geldim kardeş sormak istediğini dm yoluyla sorabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foggof62

hadis saçmalarının nasıl türetildiğine bir örnek:

Mehdi kelimesinin kuranda geçtiği yerlerden biri:

19:29 فاشارت اليه قالوا كيف نكلم من كان فى المهد صبيا

19:29 Fe eşâret ileyh|i|, kâlû keyfe nukellimu men kâne fîl mehdi sabiyyâ(sabiyyen).

19:29 (Tanıklık için) Onu gösterdi. "Nasıl olur da beşikteki bir çocukla konuşuruz?" dediler.

beşikteki(fi mehdi) çocuk(sabi)....

mehdi=beşik demek....

uydurucular buradaki mehdi=beşik kelimesini aldılar ve yazdılar da yazdılar... mehdi diye yeni bir karakter oluşturdular... dinleri yalan ... kendileri de yalancı....

Bunlar büyük bir şirk içerisindeler toplum olarak da aynı şekilde bu yüzden bu toplumlardan musibetler eksik olmaz.

• Ulan şakamısınız ya allah 4 kitap göndericek şansa bak ki kuran harici diğerlerinde değişiklik olacak. E tüm müslüman ülkeler açlıktan ölecek nerdeyse, nasıl olur da islam tekrar başa gelecek ? Düşünsene en gelişmiş müslüman ülke türkiye ve halimiz ortada. Sömüren sömürene kim kimi düdüklerse artık. Ben bu tür şeylere inanmıyorum hiç. Ailesi hristiyan diye hristiyan olmuş masum bi insanla , ailesi müslüman diye müslüman olmuş masum bi insan arasında ne fark var ? İkiside iyi insan değil mi sonuçta

• Faaliyette zaten;

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.