Şimdi Ara

Hazırnet'e geçtim ücretlendirme nasıl olacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bugün Hazırnet paketine geçtim. Telekomda'ki görevliler modemi kapatmamı, kullanacağım zaman açmamı söylediler. Modemi açtığımda da 2 TL'lik günlük bedelin yansıyacağını söylediler. Bu durum gerçekten böyle mi? Modem yanlışlıkla açılırsa benden 2 TL ücret mi alınacak? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar, bizi bilgilendirebilir mi?

• Hocam ne yaptın sen yahu? Günde 2 TL'den sürekli kullansan aylık 60 TL. Ayrıca hızı 1 mbit ve 6 gbtan sonra 256 kbpsye düşen tarifeye geçilir mi? Modem ip alınca direk kullandın sayılması normal. Sürekli modemi kapalı tutmalısın kullanmadığın zamanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 30 Mayıs 2012; 17:57:52 >
  • Ooooooo sert çok sert hatta ivana sert
    256kbps için 60TL alacak
    yıllar öncesi 56K fax modem zamanına götürdü bu beni...
    modemin açık ve bilgisayarında açık olursa illaki data transferi olur ve göz açıp kapatana kadar 6gb uçar gider.
    Keşke 3g modem tarifelerinden seçimi yapsaymışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 30 Mayıs 2012; 19:26:07 >
  • Hocam geçmiş olsun keşke önce bi konu açsaydin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hehehe geçmiş olsun sormadan danışmadan alırsan böyle olur öyle saça böyle tarak
  • bu paket satilirmi diyordum alan oluyormus demek gule gule kullanirsin artik biraz arastirip alin su paketleri en masum kullanicidan en fazla kazigi atan tarifeler bunlar
  • hacı "TT" nettin ya.
    Bi oku bakalımhttp://forum.donanimhaber.com/m_61387511/tm.htm

Geçmiş olsun.
  • Gözünüzü seveyim beyler ya, 2 dk. forumu inceleyin lütfen ya...
  • Arkadaşlar bilmeden hepinizi üzmüşüm özür dilerim, fakat işin aslı şöyle; evden çalışıyorum ve işim internet ile, evime de superonline fiber internet bağlattım. Fiberde sorun olursa, acil durumlarda kullanırım diye adsl'i kapatmak istemiyordum, bu yüzden tarifemi en düşük ücretli abonelik paketini dönüştürmek (şu 29 TL'lik olana) veya kapatmak üzere TT ofisine gittim, müşteri hizmetlerine durumu anlatınca bu paketi önerdiler. Aylık ücreti yok, acil durumlarda da hiç yoktan iyidir diye düşünerek bunu seçtim. Telefonu da kullanıyorum, şimdilik kapattırmaya niyetim yok. Yani bana o an kötü bir fikir gibi gelmedi... Peki sizce şimdi nasıl bir fikir?

Bu arada çaktırmadan taahhüt yapmışlar bana, taahhütüm Eylül'de bitiyormuş, bozarsam 180 TL ödeme yapmam gerekiyormuş, ondan da bunun sayesinde yırtmış oldum.

Yani bir tek modemi açınca ücret yazıyor olması saçma geldi. Hani TTNET wifi'ye bağlanınca, kullanıcı adı ve şifre girdiğimiz bir ekran çıkıyor ya, başka sitelere giremiyoruz, bunda da öyle birşey olmalı, orada bir checkbox vs. olmalı, tamam ben bu ücretlendirmeyi kabul ediyorum diye işaret koymalıyım, yada kullanıcı adı şifre girip onaylamalıyım gibi geliyor. Öbür türlü coluk çocuk açtı, kapattı para yazacak ise çok saçma bir durum. Modemin fişini sök sandığa koy diyorlar yani...

• Ayrıca netin varsa o zaman mantıklı. Gerçi fiber kesilirse adsl de kesilir bence ama neyse. En azından taahhüt bitene kadar böyle devam etmen iyi olmuş. Adamlar fazla para kazanmak için uğraşmamışlar işte. Modem ip alınca bile veri gidip geldiğinden direk kullanım kotası başlıyor. O yüzden de 1 günlük faturaya yansıyordur...
  • HAZIRNET kullanmak istiyorum. çeşitli sebeplerden dolayı Hızlı baglanti kuramıyorum (bilgisayar eski, hatlar kötü) ayrıca limitsiz olması işime gelir çünkü uzun süreli msn görüşmesi yapıyorum ve dizi seyrediyorum (limitli yetmiyor, ve aşıyorum) sürekli internet kullanmıyorum, bende Hazırnet Kullanmak istiyorum! S
    Sormak istediğim;
    birgün içerisinde 3 - 5 kere elaktrik gitti diyelim, ve o gün 3- 5 kere bağlantı yaptık akşama kadar o zaman 2TL x 5 = 10 milyon papelmi yazacek yoksam Gün içerinde istediği kadar düşsün internet sadece 2TL mi yazacek?
    Hazir Kullanan bilgi verir misiniz lutfen!
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Ooooooo sert çok sert hatta ivana sert
    256kbps için 60TL alacak
    yıllar öncesi 56K fax modem zamanına götürdü bu beni...
    modemin açık ve bilgisayarında açık olursa illaki data transferi olur ve göz açıp kapatana kadar 6gb uçar gider.
    Keşke 3g modem tarifelerinden seçimi yapsaymışsın

ivana sert

i wanna hard

• ben 256 k ya razıyım, yeterki limit olmasın (hatlar bozuk, bilgisayarlar eski, ahım şahım kullanıcı değilim)
  • hazırnet kullananlar yardımlarınız ve yorumlarınız lazım, nasıl?, memnunmusunuz?
  • konuyu besleyelim, 17 tele fatura geldi
  • hayır sadece 03:00 ile 02:59 arasında ücret 2 lira olur ister modemi kapat yeniden aç ister elektrik gitsin farketmez sadece o baz aralığında ücert keser. mesala senin 02:55 de modemi taktın ve modem açık kaldı 03:01 de 2 lira daha yazar.önemli olan 03:00 dan sonra bağlanıp garanti olsun diye diğer günün 02:55 de modemi kapatman:)
  • interneti açacağım gün tatilse sabah 6 dan gece 12 ye kadar açıyorum sonra kapatıyorum
  • Hazırnet kullanıyorum,, şu an için sorun yok,
    ayda 10-15 gün giriyorum 20-30 lira falan geliyor,
    telefonda da vodafone sınırsız internet var onunla da bazen düşük hızla da olsa pcden bağlanıyoruz,
    cepten zaten sürekli yanımda o da 15 lira
    iyi yani...
  • Hazırnet'e neden bu kadar yükleniyorsunuz ki? Yazlıkçılar için çok iyi bir tarife. Mobil paketlerin fiyatını göz önüne alırsanız 3-5 gün yazlığında pil bitti, kota doldu derdi olmadan internete bağlanmak isteyenler için güzel bir tarife. Modemi de ücretsiz, taahhütü yok, sabit ücreti yok. Daha ne olsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Hazırnet'e neden bu kadar yükleniyorsunuz ki? Yazlıkçılar için çok iyi bir tarife. Mobil paketlerin fiyatını göz önüne alırsanız 3-5 gün yazlığında pil bitti, kota doldu derdi olmadan internete bağlanmak isteyenler için güzel bir tarife. Modemi de ücretsiz, taahhütü yok, sabit ücreti yok. Daha ne olsun?

Kimse yüklenmiyorki,
    ttnetin şu ana kadar yaptığı belki de tek doğru şey budur.
    Ben memnunum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.