Şimdi Ara

Hazirliktan sonra şakır şakır ing konusacagini sanmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
4.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1)GTU
    2) koç
    3) Bilkent
    4) Sabancı
    5) BOUN

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aberrant Warden kullanıcısına yanıt
    nasıl tek laf ettirmiyorum ahahahah. forumda itunun yurtlarını, yemekhanesini, ringini, ders seçimini, uzaktan egitimi, rektörünu elestirdigim bir sürü mesajım var. nasıl bu kadar yuzsuzce yalan söylüyorsun anlamadım. azıcık destekli salla yahu

ayriyeten ben Sütçü İmam ile top okulları kıyaslamamıştım, orada kıyasladığım şey öğrenci profilleri idi. tabii ki saçma sapan üniversitelerin hazırlık eğitimleri ile kıyaslamak saçma olur. ben gerçekten "üniversite" olan okulların arasında konuşmuştum.

Eğer o okullardan birinden okuyorsan merak ediyorum, speaking ve listening nasıl öğretiliyor acaba açıklar mısın? ODTÜ, boğaziçi ve bilkentte okuyan arkadaşlarım var. belki onlar bana çarpıtarak anlatıyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 20 Eylül 2020; 11:41:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Yurt yemekhane ring demek
  • suan bi sey söylemeye hakkım yok ama seneye ydsden sadece hazirlikla iyi puan almış olursam yazarim hocam

ayriyeten ben Sütçü İmam ile top okulları kıyaslamamıştım, orada kıyasladığım şey öğrenci profilleri idi. tabii ki saçma sapan üniversitelerin hazırlık eğitimleri ile kıyaslamak saçma olur. ben gerçekten "üniversite" olan okulların arasında konuşmuştum.

Eğer o okullardan birinden okuyorsan merak ediyorum, speaking ve listening nasıl öğretiliyor acaba açıklar mısın? ODTÜ, boğaziçi ve bilkentte okuyan arkadaşlarım var. belki onlar bana çarpıtarak anlatıyordur
    Zaten forumda herkesin arkadaşları top ünilerde, herkesin kuzeni doktor mühendis
    En küçük bir şey olsa 'benim arkadaşlarım o okulda, benim kuzenim yeni doktor'
    Yok hocam doğru diyosun bence de arkadaş Bilkent'in hazırlığını ilk dönemden atladı ki hep devlet okulunda okumuş bir çocuk doğru düzgün de konuşamaz ingilizceyi. Bu forumda abartılıyor sadece.
    niye bu kadar iticisin ya sen zaten bloklamistim, konuya yazınca açtım da bloğu çok iğrenç üslubun var ya. niye 2 tane yetiskin insan gibi konusamiyoruz. troll olduğunu biliyorum da, ciddiye almıştım ben. olmadi böyle.

• kesinlikle, mezun olanların bile sular seller gibi konuşamadığı bile oluyor

• İngilizceyi çok iyi öğreten Ülkeler daha anaokulunda öğretmeye başlarlar .
    İlkokulda ingilizceye ciddi önem verilir. Çünkü küçük yaşta dil çok hızlı öğreniliyor. Anaokulundan liseye kadar kaliteli bir dil eğitimi alınca zaten üniversiteye gidince hazırlık okuma ihtiyacı duymuyorlar .

Bizde ingilizceyi çok iyi bilen üniversite öğrencileri sizin de dediğiniz gibi ya ilkokuldan itbaren çok kaliteli özel okullarda okumuştur ya da daha ilkokuldan her hafta matematik dersi alır gibi özel ders alıyordur.
    Tabi daha çok pratiğe dayalı .
    Bizde daha çok aile imkanları ile ilgili olduğu doğru .

Yurtdışında okuyan tanıdıklarım ve ingilizce öğretmeni olan tanıdıklarımdan öğrendiğim bu ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayetulkubra -- 20 Eylül 2020; 11:17:18 >
  • Bilkent hazırlıktayım.Hazırlığın ilk haftası bitti.Şimdiden az buçuk da olsa geliştiğimi düşünüyorum.Eskiden ingilizce paragraf oldu mu kaçıyordum ama artık okumaya anlamaya çalışıyorum.
  • Powerchill P kullanıcısına yanıt
    online mi hocam yüz yüze mi

suan online.2 hafta sonra yüzyüze geçilecek
  • Tamamen şakır şakır İngilizce konuşmak ne üniversitede ne de bir kurs merkezinde mümkün.
    Bana göre en temiz ve kesin yöntemi (çok mümkün değil ama) yurt dışına gidip en az 6 ay orada kalmak.
  • Powerchill P kullanıcısına yanıt
    anladım hocam kolay gelsin şimdiden. Bilkent zorluyor diye biliyorum bayağı. eğer ödevleri vs düzenli yaparsan çok güzel gelistirirsin diye düşünüyorum. iktisatta okuyan arkadaşım çok memnundu

evet hocam bilkent'in öyle bir özelliği var.Mesela yapıcak ödevin kalmayınca youtubedan felan çalışılcak bir şey arıyorum.Çalışmaya ve düzene alıştırıyor seni.
  • Yazıdaki inandırıcılığı artırmaya yönelik provokatif ifadeler, tamlamalar dışındaki ana fikre katılıyorum. Ancak yazıda pek çok hata veya abartma var.

• JusteMilieu kullanıcısına yanıt
    hocam o yazıyı bu şekilde yazmamdaki sebep forumun ta kendisi. konuya bana katılmayan arkadaşların yazdığı cevaplar ortada. 2si de saçma sapan, yalan yanlış bilgiler verdigimi söylemiş fakat neler olduğunu söylemeden topuklamislar. ben böyle olacağını bildiğim için ciddi bir şekilde yazmıyorum. çünkü forumda tartışma kültürü yok. edepsiz insan çok fazla. tartışma adına tek bildiği şey ad hominem ve tu quoque olan kişiler beni yıpratıyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.