Şimdi Ara

Hazırlıkta 2 sene kalmak ve bölümden atılmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hazırlığın ilk senesindeki atlama sınavını bir puanla kaçırdım, bu sene de Ocak veya eylüldeki hazırlık bitirme sınavınlarını geçememe durumunda bölümden atılıyorum fakat şunu merak ediyorum, diyelim ki Haziran’da üniversite sınavına girdim ve halihazırda 2 sene önce kazanmış olduğum bölümüme yetecek puanı kazandım. Bu durumda önce kendi bölümümden çıkışı verip sonra yeni aldığım üni puanıyla tekrardan kayıt yaptırarak bölümden atılmayı engellemek ve hazırlık sınavına yeniden girebilme hakkı elde etmek mümkün olur mu?

Gelecek haftaki hazırlık atlama sınavını geçemezsem eylüldeki sınavı ÖSYM yapabilirler yeni öğretim yılı itibariyle, geçtiğimiz aylarda Rte açıklamıştı o yüzden ÖSYM yapacağı için okulun yaptığına göre daha zor olacak ve son şans olacağı için okuldan atılma tehlikesi stresi moral bozacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• okullar toeflt ıelts veya yok dil gibi dil bilgisini olcen kurumları referans alıyorsa onların birine girip sınavdan once muaf olabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: I0SER_b0y

okullar toeflt ıelts veya yok dil gibi dil bilgisini olcen kurumları referans alıyorsa onların birine girip sınavdan once muaf olabilirsin
    Evet omları alıyor ama sadece yazılı olmayanlar yani listening ve speaking içerenlerde herhangi bir şansım yok, kendimi sadece gramer ve reading üzerinde geliştirdim o yüzden YDS’de şansım Toefl ve türevlerinden daha çok olur. Yds den 70 alırsam da geçiyorum ama yds zaten proficieny sınavlarından daha zor oluyor yani yds den 70 alan proficienyi gözü kapalı geçer en azından İÜ de.

Yine de şunu merak ediyorum, diyelim ki Eylül’de geçemedim ve okuldan atıldım ama Aralık’ta yds den 70 aldım, o durumda ne oluyor acaba? Hazırlıkta 2.senede kalma kesinleştikten sonra okul dışındaki geçerli yds gibi sınavlar da mı artık geçersiz oluyor? Gerçi mutlaka öyledir, öyle olmasa millet 2 sene kalınca başka üniye geçmek yerine 70 alana kadar yds kasardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.