Şimdi Ara

Hazırlık okuyup sınava tekrar hazırlanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar.
    Ben 2017 yılında yani geçtiğimiz yılın sınavında mf4 yerleştirmede 35 bindeydim inanın hayallerimin çok gerisinde bir sonuç ama mezuna kalmadım aalında şöyle başta mezuna kaldım sonrasında ek yerleştirme ile i.ü. bilgisayara geçtim. İsteğim mezuna kalmaktı evet ama biraz sıkıntılı durumlar yaşadım sağlık problemleri yaşadım ailemde ve bu olaylardan derin etkilendim ve sonrasında ek yerleştirmede bulundum hayalimde hala itü duruyor ( arkadaşlar burada bahsettiğim psikolojik sıkıntılar ve sağlık sıkıntıları gerçekten fazlaydı hani o yıl mezuna kalamadım belki de güçsüz diyebilir bazı insanlar ama yapamadım olmadı olayları yaşadıklaeımı uzun uzun anlatıp kimseyi boğmak istemiyorum). Yapmak istediğim şey şu gebze tekniğe merkezi geçiş yapıcam ve ardından okulu dondurucam ve sınava tekrar hazırlanıcam hazırlığı da geçicem profiency de ve sadece 1 yıl kaybetmiş olucam totalde yine(2. Yılda okul puanlaeı geri verildiği için obp'den yana da sıkıntım olmayacak). Şimdi size 2 sorum var arkadaşlar:
    1-) gebze tekniğe geçmeye değer mi? Gebze teknik i.ü.'den daha fazla şey katar mı bana? (Evimde istanbulda bu arada eklemiş bulunayım ).Hani olurda dondurdum ve kazanamadım olmadı onun için konuşuyorum yani gebze teknikde kalmış olmak daha mı avantajlı sizce ve neden?
    2-) sizce dondurmaya bu sınav stresini v.s. çekmeye değer mi ? Gerçekten karşılığını alabilir miyim yani okullar arasında bu denli fark var mı? Fikirlerinizi almak istiyorum arkadaşlar.

Aslında bu sorularımı çok güzel şekilde itü de okuyan bir arkadaşım cevapladı ona buradan teşekkür ediyorum ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Durum bu şekilde arkadaşlar şimdiden teşekkür ediyorum bu tarz bir olaya tanıklık ettiysen veyahut yaptıysanız yardım ederseniz çok sevinirim mesela şu an ingilizceye mi asılıyım yoksa hafiften derslere bakıyım mı ? Bu konuda da yardımcı olabilirsiniz. Herkese iyi forumlar diliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam benim tanıdığım biri bir anadolu üniversitesinde (+- 100k civarı) makine okuyordu, 1. dönem bitince eğitim olarak beğenmeyip bıraktı ocak ayından itibaren hazırlandı ygsde 23 k yapmıştı yani baya yol kat etmiş.(daha sınava yeterince var daha iyisini kesinlikle yapabilirsin)
    burada birisi daha vardı 20 binden bir okul bırakıp kırık obp 4k ya giren benim bildiğim bunlar forumda bir kaç kişi daha gördüm ama tam hatırlamadığım için yazmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: StayHungryStayFoolish

hocam benim tanıdığım biri bir anadolu üniversitesinde (+- 100k civarı) makine okuyordu, 1. dönem bitince eğitim olarak beğenmeyip bıraktı ocak ayından itibaren hazırlandı ygsde 23 k yapmıştı yani baya yol kat etmiş.(daha sınava yeterince var daha iyisini kesinlikle yapabilirsin)
    burada birisi daha vardı 20 binden bir okul bırakıp kırık obp 4k ya giren benim bildiğim bunlar forumda bir kaç kişi daha gördüm ama tam hatırlamadığım için yazmadım

Hocam benim düşüncem bu yıl ki sınav için değil benim düşüncem seneye olucak sınav için bu yılımı tamamlıcam ve seneye en baştan başlıcam çalışmaya bu yıl da sınava girerim ama kırık obp ile ve çalışmadan olmaz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

hocam benim tanıdığım biri bir anadolu üniversitesinde (+- 100k civarı) makine okuyordu, 1. dönem bitince eğitim olarak beğenmeyip bıraktı ocak ayından itibaren hazırlandı ygsde 23 k yapmıştı yani baya yol kat etmiş.(daha sınava yeterince var daha iyisini kesinlikle yapabilirsin)

Hocam benim düşüncem bu yıl ki sınav için değil benim düşüncem seneye olucak sınav için bu yılımı tamamlıcam ve seneye en baştan başlıcam çalışmaya bu yıl da sınava girerim ama kırık obp ile ve çalışmadan olmaz gibi.

bu şekilde daha güzel olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: garmen

quote:

bu şekilde daha güzel olur

Teşekkür ederim

• Upppp.

Arkadaşlar var mı düşüncesi olan en azından Gebze teknik mi i.ü. mü bunun hakkında da bilgisi olan varsa ve yardım edebilirse çok sevinirim...

• kullanacağın kaynakalara güveniyorsan bence başlamalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcoyun

kullanacağın kaynakalara güveniyorsan bence başlamalısın

Zaten 35 bin yapmış bir insanım az çok bir temelim olduğunu düşünüyorum kaynak konusunda da sıkıntı olucağını sanmıyorum da işte sanırım birinin daha bi gaza getirmesini bekliyorum ne biliyim itü de olursam neler değişir v.s. tam bir bilgim yok...

• Ben de üniversiteyi bırakıp tekrardan hazırlanma düşüncesi içerisindeyim. Senin sıralaman gayet güzelmiş. Beğenmediğin veya kendi kafana yatmayan bir sistemde uzun yıllar boyunca ilerleyemezsin ki bu senin hayatına mal olacak , eğer bir hedefin hala varsa ve ilk gün ki kadar hevesliysen her türlü hazırlanmaya değer.

Ben senden daha çılgınını yapacağım. 300K’dan mezuna kalıp , eşek gibi ağır bir çalışmayla Gazi Hukuk veya Hacettepe Hukuk için hazırlanacağım. Çok zor olacağını biliyorum fakat imkansız olmadığına inancım tam. İnşAllah istediğimiz bölümlere ve hedeflere ulaşırız. Başarılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Ben de üniversiteyi bırakıp tekrardan hazırlanma düşüncesi içerisindeyim. Senin sıralaman gayet güzelmiş. Beğenmediğin veya kendi kafana yatmayan bir sistemde uzun yıllar boyunca ilerleyemezsin ki bu senin hayatına mal olacak , eğer bir hedefin hala varsa ve ilk gün ki kadar hevesliysen her türlü hazırlanmaya değer.

Ben senden daha çılgınını yapacağım. 300K’dan mezuna kalıp , eşek gibi ağır bir çalışmayla Gazi Hukuk veya Hacettepe Hukuk için hazırlanacağım. Çok zor olacağını biliyorum fakat imkansız olmadığına inancım tam. İnşAllah istediğimiz bölümlere ve hedeflere ulaşırız. Başarılar.

Teşekkür ediyorum brnim de işte aklımda yatay geçiş düşüncesi de var bakalım dibine kadar düşünücem her ihtimali kurgulucam kafam da ve karar vericem düşüncem bu şimdilik...

• garmen G kullanıcısına yanıt
    şüphe kötü bir durum inş doğru kararı verirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcoyun

şüphe kötü bir durum inş doğru kararı verirsin

Umarım doğru kararı veririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garmen -- 11 Ocak 2018; 10:30:43 >
    gebze teknik bilgisayar müh için konuşuyorsak

• quote:

Orijinalden alıntı: Musahan17

gebze teknik bilgisayar müh için konuşuyorsak

Hocam orada mı okuyorsun acaba? Eğitim olarak filan bir bilgin var mı?

benzer bir sıralamadan ben de tercih yaptım bu sene.gebze,ege,deü,iü yazıcaktım.iü bilgisayar’dan konuştuğum biri iü müh yazma demişti.Gebzeyi öven çok da vardı.Bir de geçen şöyle bir sayısal veri buldum işine yarayabilir belki.Onun dışında eğitim olarak bir bilgim yok.Gebze arkalardaydı öndeki geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musahan17

benzer bir sıralamadan ben de tercih yaptım bu sene.gebze,ege,deü,iü yazıcaktım.iü bilgisayar’dan konuştuğum biri iü müh yazma demişti.Gebzeyi öven çok da vardı.Bir de geçen şöyle bir sayısal veri buldum işine yarayabilir belki.Onun dışında eğitim olarak bir bilgim yok.Gebze arkalardaydı öndeki geldi.

Ya valla gebzeye balon diyen de vardı çok gelişiyor diyen de çözemedim ben de...

• Durumlarımız aşırı benzer. Karar verdiğinde mutlaka burayı da editle hocam.

• Up...

Arkadaşlar var mı tavsiyeler hala...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.