Şimdi Ara

Hazırlık okumanın faydaları nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar sorum yukardaki gibidir çok kararsızım yardım bekliyorum hazırlık okumuş yada bilgili arkadaşlardan.

• yardım lütfen
  • hangi üniversite?
  • bence hazırlık zaman kaybı.inglizceyi az bilen adama başka bir dil öğretseler daha iyi olur.
  • @rewanius
    muğla

@serhat_h_fb
    pek bir şey öğrenemem yani ?
  • Muğla Üniversitesini bilmem ama OGU de olsaydın;
    "Oku,oku..
    Okuda gör .... tersten"
    derdim,hiç çekinmeden.
  • zaman kaybı dogrudur ama oss calıstıktan sonra bır sene hazırlık sana tatıl gıbı gelır
    tek avantajı ısse bolumune baklarken comez olaraq degıl bır yıllık unıwersıtelı olarak baslarsın
  • Bölümün ingilizce mi?

İngilizce değilse ve ingilizcen normal seviyede ise okuma.Bölüm ign ise oku.Bu zamanda tek dil bile yetmiyor.Ben 3 tane öğrenmeyi düşünüyorum.
  • cevaplar için teşekkür ederim
  • ailenden farklı bir şehire gidiyorsan kesinlikle oku derim. şehri okulu tanıman için iyi bir zaman dilimidir.
  • ya benimki birde isteğe bağlı kontenjan dahilinde bölümde felsefe yüksek lisansda gerekiyormuş diye duydum ama ne kadar işime yarar beni ilgilendiren kısmı bu birde diplomada hazırlık okuduğum yazıcak mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: C@RtHeR

ya benimki birde isteğe bağlı kontenjan dahilinde bölümde felsefe yüksek lisansda gerekiyormuş diye duydum ama ne kadar işime yarar beni ilgilendiren kısmı bu birde diplomada hazırlık okuduğum yazıcak mı ?

Diplomada hazırlık okudu yada okumadı ibaresi inan işverenin gözünde hiç önemli değil. İngilizcem var demen için TOEFL ve dengi yabancı dil sınavlarından iyi bir sonuç elde etmen önemli.Yoksa istersen benim gibi 2 sene hazırlık oku nafile..
  • anladım kardeş tşkler
  • hem lisede hem üni.de okudum.yatmak haricinde hiçbir faydası yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: berat23

hem lisede hem üni.de okudum.yatmak haricinde hiçbir faydası yok.

tıpkısı benn
  • kendi görüşümle cevap vereyim;

çoğu kişi gereksiz olarak görür hazırlık okumayı ama birçok açıdan faydası vardır kanımca.
    ilk başta yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi eğer şehir dışında bir üniversiteye gidiyorsan üniyi ve şehri tanıman için yararlı olur. uzun öss stresinden sonra bir seneyi rahat geçirmek ileride çalışarak geçecek 4 yıldan önce bir tatil tadı verir. ki bence en önmlisi, insanlar ingilizce eğitimi alabilmek için para öderken, sen hem üniversite düzeyinde ingilizce eğitimi alırsın hemde yüksek paralar ödemek zorunda kalmazsın ;) zamanımızda tek yabancı dil bile yeterli görülmüyor ve sen bu sayede mezun olduktan sonra ingilizce kurslarında değil eğer istersen, istediğin 2. bir yabancı dilin peşinde koşarsın çünkü zaten ingilizce biliyorsundur.

tavsiye ederim bence okumalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhAk -- 26 Ağustos 2008; 18:20:38 >

• tekrardan tüm yorumlar için teşekkür ederim
    Dershanedeki öğretmenimle konuşup onunda fikrini alıp karar vericeğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.