Şimdi Ara

hazırda beklet yok (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
6.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Aynen yaptıysan sonuçlar böyle olması gerekiyor . Birşeyler eksik sanırım

http://www.stonesbucket.com/upload/uploads/yLMg6T2Rfsa.swf
  • Arkadaşım sen kesin en son dediğim şey'i tam yapamadın . Yönetici olma olayını , sernin yetkin yok pc'de birşey yapmaya . Tam olarak yetkin yok yani, uzaktan bir erişim ile birşey ile artık bakmak gerekli .
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatcn

Teamviewer Programı ile uzaktan yardımcı olmaya çalışayım diyorum onu'da istemiyorsun. Yapabileceğim birşey yok artık . Başkalarının varmıdır bilemem iyi günler .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Powerx*

quote:

Teamviewer Programı ile uzaktan yardımcı olmaya çalışayım diyorum onu'da istemiyorsun. Yapabileceğim birşey yok artık . Başkalarının varmıdır bilemem iyi günler .

yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler.

başka arkadaşların bilgisi yok mu acaba
  • quote:

quote:

quote:

Ne Oldu senin şu hazırda beklet
  • Arkadaşlar benimde XP de yok formattan sonra hazırda beklet seçeneği 3 adet seçenek var gitti dediklerinizi yaptım yok
  • modifiyeli xp kurulduysa ve yazılımcı bunu eklemediyse olmayabilir! zaten normal xp ile format atılıncada gelmiyor ben dikkat ettim "oturumu kapat, bilgisayarı kapat, yeniden başlat" gibi seçenekler gelir her zaman ama üreticinin verdiği recovery cd si ile format atılırsa "hazırda beklet"gelir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayati54

modifiyeli xp kurulduysa ve yazılımcı bunu eklemediyse olmayabilir! zaten normal xp ile format atılıncada gelmiyor ben dikkat ettim "oturumu kapat, bilgisayarı kapat, yeniden başlat" gibi seçenekler gelir her zaman ama üreticinin verdiği recovery cd si ile format atılırsa "hazırda beklet"gelir.

Win7 ve Vista ile format attım Hazırda Beklet Otamatik olarak geliyor
  • quote:

Arkadaşım sen kesin en son dediğim şey'i tam yapamadın . Yönetici olma olayını , sernin yetkin yok pc'de birşey yapmaya . Tam olarak yetkin yok yani, uzaktan bir erişim ile birşey ile artık bakmak gerekli .

aynı sorun bendede var yardımcı olabilir misin bende izin vermeme gibi bir olay yok cmd'ye dediklerini yazdım ama -sistem hazırda beklemeyi desteklemiyor- yazısı çıkıyor destekletmek için ne yapmalıyım???
  • Arkadaşlar Vista'da bu işlemi yapabilmek için yönetici olarak Komut İstemi'ni açmak gerekir.

Bu işlemi yapabilmek için Başlat/Programlar/Donatılar içinde bulunan Komut İstemi'ne sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır butonuna basınız.

Ardından Komut İstemi sayfasına powercfg /hibernate on yazarak yapınız.

Şimdi işlemin gerçekleşeceğini görebilirsiniz.

Teşekkürler.

Samet İŞTAR
  • Konuyu hortlatmış oluyorum ama aynı sorun başıma geldiğinde malum arama motoru beni bu sayfaya yönlendirdi.
    Ve sayfada anlatılan tüm denemelerime rağmen hazırda beklet sorununu çözemedim. Sonradan PC'yi kurcalamaya başladım ve hallettim.
    Muhtemelen arkadaş çoktan çözmüştür ama malum arama motoru başkalarını da buraya yönlendirirse diye anlatayım.

win7 ve vista da "karma uyku modu" diye bir şey var. Eğer karma uyku modu açıksa sistem hazırda bekletmeye izin vermiyor. Bunu kapatmamız gerek.
    Bunun için:
    Başlat'a tıklayıp arama kısmına Plan Ayarlarını Düzenle yazın,
    ardından Gelişmiş güç ayarlarını değiştir kısmına tıklayın.
    Açılan pencerede Uyku kısmını genişletip,
    karma uyumaya izin ver seçeneğinden kullanımınıza göre pilde ve prize takılı ayarlarını kapalı ya da açık konumuna ayarlayınız.
    Uygula ve Tamam diyerek çıkış yapınız.

Hazırda beklet seçeneği gelmiş olacaktır. Umarım birilerinin işine yarar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan4851

Konuyu hortlatmış oluyorum ama aynı sorun başıma geldiğinde malum arama motoru beni bu sayfaya yönlendirdi.
    Ve sayfada anlatılan tüm denemelerime rağmen hazırda beklet sorununu çözemedim. Sonradan PC'yi kurcalamaya başladım ve hallettim.
    Muhtemelen arkadaş çoktan çözmüştür ama malum arama motoru başkalarını da buraya yönlendirirse diye anlatayım.

win7 ve vista da "karma uyku modu" diye bir şey var. Eğer karma uyku modu açıksa sistem hazırda bekletmeye izin vermiyor. Bunu kapatmamız gerek.
    Bunun için:
    karma uyumaya izin ver seçeneğinden kullanımınıza göre pilde ve prize takılı ayarlarını kapalı ya da açık konumuna ayarlayınız.

Benim işime yaradı hocam, sağolasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr StEaLtH

quote:

Orijinalden alıntı: gokhan4851

Konuyu hortlatmış oluyorum ama aynı sorun başıma geldiğinde malum arama motoru beni bu sayfaya yönlendirdi.

Bunun için:

Benim işime yaradı hocam, sağolasın.

Bu kadar eski bir konuyu hortlatmak suretiyle yaptığım paylaşımın birisinin işine yaraması güzel bir şey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

quote:

quote:

quote:

Ne Oldu senin şu hazırda beklet
    Sen 1 yıl sonra konuyu ayaklandırmışsın. Ben de 10 yıl sonra ve şu aradığım için ayaklandırayım.

Komut istemini / Çalıştır'ı / Dos ekranını YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIRMALISINIZ ARKADAŞLAR. Aksi halde gelmiyor.

Tamam gidiyorum. İşi olmayan da görmezlikten gelsin (:
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.