Şimdi Ara

Hazır ETicaret Paketleri Firma Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle ilk ricam e ticaret paketi satan firma yetkililerinin aramızda tartıştığımız bir konuya reklam kokan hareketler ile dahil olmaması.

Sevgili forum müdavimleri. Bende birçok kişi gibi araştırmalarımı yaparken DH e bakmadan geçmeyenlerdenim, hep okumakla olmaz bir konuda bilgi almak istiyorsan sende konu aç ve sor diyerek bir hususta tecrübe ve bilgilerinize danışmak istiyorum.
    E ticaret ile ilgilenmeye başladım ve tedarik konusunda bazı pürüzleri halletmek üzereyim. Lakin esas büyük sorun bu işin yazılımsal tarafında. Kendime özel bir panel ve site hazırlatmak istesem bunun bedeli oldukça yüksek, bende de bu kadar bütçe yok tabiki, olan bütçeyi şirket kurmaya ve malzeme tedariğine yatırmayı daha doğru buluyorum ( bu konuda önerileriniz olursa beklerim. )

Bu nedenle hazır eticaret paketleri satan firmaları araştırmaya başladım. Ama bu işi internetten araştırarak yapmaya kalkarsak bir sürü konu ve her konunun altında birçok firmanın sanki bir başka kullanıcı gibi davranıp yazdığı ( bazıları hariç onlar doğrudan kendi isimlerini kullanıyor ) firmaları öven yazılar ile karşılaşıyorum. Bir türlü karar veremiyorum ve yardımınızı istiyorum.

Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanlar hangi firma ile çalışmam gerektiğini ve yeni e ticarete başlayan birinin nelere dikkat etmesi gerektiğini benimle paylaşabilirlerse çok sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

• Yok mu bu konuda fikri olanlar?
  • osm_tr O kullanıcısına yanıt
    2 haftadır bir arkadaşın tavsiyesi ile guzel.net.tr güzel host kullanıyorum. denemek için 1 aylık 2.99 liralık hostu aldım, gece yarısından sonra destek konuları açtım ve on dakika içinde çözdüklerini gördüm. eticaret paketleri de hesaplı sayılır. en ucuzu 190lira, yukarı doğru gidiyor.
  • mozden M kullanıcısına yanıt
    mozden cevabın için teşekkür ederim. guzel.net.tr yi ilk defa duyuyorum, bir inceleyeyim. Sende tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.
  • @osm_tr ve @mozden
    guzel.net.tr'yi ben de kullanıyorum. Guzel Hosting sadece hosting sağlayıcısıdır. Hosting veya server benzeri hizmet sağlar.

@mozden'in bahsettiği e-ticaret paketi aslında e-ticaret için HOST paketidir. yani e-ticaret sistemi değildir.

ben de e-ticaret sitemi kurdum. ( Opencart ile)

Türkiyede hazır e-ticaret sistemleri 2 ye ayrılır.
    1- Her yıl ödemesi olan e-ticaret koduna pek müdahele olamadığın hazır sistemler.
    Bunlara her ay 1000 tl ve üzeri bir para ödeyerek sahip olabilirsin.
    ticimax vb gibi.

2-Bir kere kurulum yapılan opencart vb açık kaynak kodlu e-ticaret siteleri
    bunlara da bir sefere mahsus 500-2000 tl arası para ödeyip her sene sadece hosting ve domain parası ödersin

işi biliyorsan kendin de yapabilirsin (baya uğraşırsın)
    Karar senin bütçe senin.
  • cosef kullanıcısına yanıt
    @cosef cevabın için teşekkürler.
    İşin henüz başında olan bir firma olduğumuz için hazır sistem kullanmak zorundayız.

Aslında Opencart ve açok kaynak kodlu e-ticaret sitelerinin maliyeti cezbedici ancak hangi hosting de yer alacak, olası saldırılara karşı ne gibi önlemler alınıyor burası önemli. O nedenle bu konularda çok tecrübemiz ve teknik bilgimiz olmadığı için hazır sistemlere yöneliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osm_tr

@cosef cevabın için teşekkürler.
    İşin henüz başında olan bir firma olduğumuz için hazır sistem kullanmak zorundayız.

Aslında Opencart ve açok kaynak kodlu e-ticaret sitelerinin maliyeti cezbedici ancak hangi hosting de yer alacak, olası saldırılara karşı ne gibi önlemler alınıyor burası önemli. O nedenle bu konularda çok tecrübemiz ve teknik bilgimiz olmadığı için hazır sistemlere yöneliyoruz.

@osm_tr

Opencart güvensizdir hazır sistemler güvenlirdir diye bir şey kesin değildir.

Opencart açık kaynak kodlu olduğundan açıkları herkes tarafından bilinir ve kapatılır.
    Burada asıl mesele ister açık kaynak olsun ister hazır sistem olsun kredi kartı bilgilerinin güvenliğidir.

Opencart kısmında sanal pos olayı iyzico.com ile çözülmektedir. Bu durumda kredi kartı bilgilerinin güvenliğinden burası sorumludur.
    hazır sistemler ise banka sanal pos kullanmaktadır. Burada da hazır sistemler topu banka sanal poslarına atıyor.

Size kalan ise sitenin güvenliği üye şifrelerinin çalınması vb. gibi.
    Türkiyede onbinlerce e-ticaret satış sitesi aslında bu bilgilerin ( siteye giriş üye oluş LOGların) yasa gereği sanırım 3-4 sene tutulması lazım ama ülkemizde bunu yapacak web sitesi çok kurumsal firmalar.

Sitenin güvenliğini sitenizi sık sık yedek alarak siz sağlayabilirsiniz.
    Yani özet: hazır sistemler süperdir diye çok kafanıza takılmasın :)

Hazır sistemler de belli bir süre yetersiz geliyor farkedeceksiniz zaten.

@cosef teşekkürler. Wordpresste woocommerce kurdum, zencommerce, wix, vb ise sadece duydum. Opencartı şimdi sayenizde öğrendim. Bir de onu deneyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Peki Opencart ı öğrenmek çok mu zaman alır?
    Bir yerden başlayalım diyorum artık.
    Tabi nereye gideceğiz, nereden öğreneceğiz o da önemli
  • quote:

Cpanel hizmeti olan hostinglerde Opencart 2-3 tıklamayla hazır kurulabiliyor.

fakat bunun üzerine tema yüklemek istenirse manuel kendinizin kurulum yapması lazım

ingilizce biliyorsanız hazır bazı temaları indirerek oradaki kurulum yönergelerini izlemeniz lazım

mysql veritabanı olusturmak, kullanıcısını olusturmak ve veritabanına atamak işlemleri gibi şeylere hakimseniz iş kolaylaşır.

opencart forumları var ama ben orada aradığımı bulmaktansa kendim deneme yanılma ile daha hızlı yol aldım.

Vaktiniz bolsa uğraşın
    yoksa 500-1000 tl arası opencartı temasıyla birlikte kurup teslim edenler var.onlara yönelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Cpanel hizmeti olan hostinglerde Opencart 2-3 tıklamayla hazır kurulabiliyor.

fakat bunun üzerine tema yüklemek istenirse manuel kendinizin kurulum yapması lazım

ingilizce biliyorsanız hazır bazı temaları indirerek oradaki kurulum yönergelerini izlemeniz lazım

mysql veritabanı olusturmak, kullanıcısını olusturmak ve veritabanına atamak işlemleri gibi şeylere hakimseniz iş kolaylaşır.

opencart forumları var ama ben orada aradığımı bulmaktansa kendim deneme yanılma ile daha hızlı yol aldım.

Vaktiniz bolsa uğraşın
    yoksa 500-1000 tl arası opencartı temasıyla birlikte kurup teslim edenler var.onlara yönelin.

Eyvallah hocam çok sağol yardımların ve yorumların için.
    Biran önce başlayacağım.
    E ticaret işine girip teknik konuda geri kalmak hiç içime sinmiyor. Bu eksikliği hızla tamamlamaya çalışacağım.

• Burası opencart konusuna dönecek gibi:)

Dün denemeye çalıştım. Önce cpanelde scripti vardı onunla denedim. Script 2 sürüm tercihi sunuyor 1.5.6.... Ve 2.3.2.... Gibi bir şeydi galiba. Son sürümü kurdum. On onbeş satır hata mesajının altına sayfayı açtı. Opencart Türkiyeden ve opencart.com dan indirdiklerimde de aynı şey oldu. Sonra scriptlen 1.5.6.. yı kurdum. O sorunsuz kuruldu. Türkçeye de çevirdim. Ama baktım lira da yok, dolar yuro vs. var. Bir de sürüm eski olunca içime sinmedi. Türkiye desteği bir kaç gönüllü ile gidiyor galiba o da yetersiz. Kendi göbeğini kendisi kesebilenler için güzel bir sistem ama benim için biraz daha zamanı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mozden

Burası opencart konusuna dönecek gibi:)

Dün denemeye çalıştım. Önce cpanelde scripti vardı onunla denedim. Script 2 sürüm tercihi sunuyor 1.5.6.... Ve 2.3.2.... Gibi bir şeydi galiba. Son sürümü kurdum. On onbeş satır hata mesajının altına sayfayı açtı. Opencart Türkiyeden ve opencart.com dan indirdiklerimde de aynı şey oldu. Sonra scriptlen 1.5.6.. yı kurdum. O sorunsuz kuruldu. Türkçeye de çevirdim. Ama baktım lira da yok, dolar yuro vs. var. Bir de sürüm eski olunca içime sinmedi. Türkiye desteği bir kaç gönüllü ile gidiyor galiba o da yetersiz. Kendi göbeğini kendisi kesebilenler için güzel bir sistem ama benim için biraz daha zamanı var.

Evet bende bakmaya devam ediyorum ama tahminimden daha uzun sürecek gibi. Bu kadar işin arasında öğrenmeye çalışmakta cabası

• osm_tr O kullanıcısına yanıt
    Acelen varsa hiç uğraştırmayacak olan, beni uğraştırmadı, wordpress woocommerce ye bak çok kolay. Bir de ilk günlerde canlı destek önemli ona göre bir host seç, yine guzelhostu tavsiye ederim burada ben daha ucuz buldum diye bıraktım ama pişman olmaya başladım. Bir de yedekli gitmelisiniz mutlaka, ben bolca çökerttim ondan biliyorum:)

• 2 yıla yakın süredir opencart kullanıyorum, hiç bir sorun da yaşamadım. Girişimciler için ilaç niteliğindedir. Zira şu an kullandığım özelliklerde bir eticaret paketini 10 bin tl altınd alamam ve senelik de nereden baksanız 2 bin 3 bin civarı gideri de cabası olur. Peki benim hiderim ne kadar? Paylaşımsız hosting ve domain için yıllık sadece 200 civarı ödeme yapıyorum. Bu aralar komple paket sistem gibi bir şey çıkarmayı düşünüyorum. Özellikle xml entegrasyonları da dahil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozden

Acelen varsa hiç uğraştırmayacak olan, beni uğraştırmadı, wordpress woocommerce ye bak çok kolay. Bir de ilk günlerde canlı destek önemli ona göre bir host seç, yine guzelhostu tavsiye ederim burada ben daha ucuz buldum diye bıraktım ama pişman olmaya başladım. Bir de yedekli gitmelisiniz mutlaka, ben bolca çökerttim ondan biliyorum:)

Sağol hocam hepsine tek tek bakıyorum şimdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MekanikMumya

2 yıla yakın süredir opencart kullanıyorum, hiç bir sorun da yaşamadım. Girişimciler için ilaç niteliğindedir. Zira şu an kullandığım özelliklerde bir eticaret paketini 10 bin tl altınd alamam ve senelik de nereden baksanız 2 bin 3 bin civarı gideri de cabası olur. Peki benim hiderim ne kadar? Paylaşımsız hosting ve domain için yıllık sadece 200 civarı ödeme yapıyorum. Bu aralar komple paket sistem gibi bir şey çıkarmayı düşünüyorum. Özellikle xml entegrasyonları da dahil

Evet xml entegrasyonları önemli. Benim çekincem teknik bilgimin az olması sebebiyle, maliyeti yüzünden hazır eticaret paketlerini kullanmayıp kendim halletmeye çalışırsam gerçek maliyeti bana daha fazla olur mu?
    Elime yüzüme bulaştırırım diye korkuyorum.

• quote:

quote:

2 yıla yakın süredir opencart kullanıyorum, hiç bir sorun da yaşamadım. Girişimciler için ilaç niteliğindedir. Zira şu an kullandığım özelliklerde bir eticaret paketini 10 bin tl altınd alamam ve senelik de nereden baksanız 2 bin 3 bin civarı gideri de cabası olur. Peki benim hiderim ne kadar? Paylaşımsız hosting ve domain için yıllık sadece 200 civarı ödeme yapıyorum. Bu aralar komple paket sistem gibi bir şey çıkarmayı düşünüyorum. Özellikle xml entegrasyonları da dahil

Evet xml entegrasyonları önemli. Benim çekincem teknik bilgimin az olması sebebiyle, maliyeti yüzünden hazır eticaret paketlerini kullanmayıp kendim halletmeye çalışırsam gerçek maliyeti bana daha fazla olur mu?

Korkmayın, emin olun ki 10 da 1 ine bile tekabül etmeyecek. Hem herşeyi tüm kontrolü sizde olacak. Xml konuları biraz ileri boyut. Bu konuya hiç girişmeyin yoksa soğursunuz :) normal bir sayfa ile başlayın yavaş yavaş geliştirin. Takıldığınız yer olursa elimden geldiğince size destek olmaktan mutluluk duyarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Korkmayın, emin olun ki 10 da 1 ine bile tekabül etmeyecek. Hem herşeyi tüm kontrolü sizde olacak. Xml konuları biraz ileri boyut. Bu konuya hiç girişmeyin yoksa soğursunuz :) normal bir sayfa ile başlayın yavaş yavaş geliştirin. Takıldığınız yer olursa elimden geldiğince size destek olmaktan mutluluk duyarım

Eyvallah hocam, e ticaret sitesi için değil ama yeni kurulacak firmanın internet tanıtım sitesini hazırlamaya bu yöntemle başlayabilirim.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.