Şimdi Ara

Hayvanlar tarafından büyütülen çocuklar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
1.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çeşitli efsanelere ve romanlara konu olmuş vahşi hayvanlar tarafından büyütülmüş çocuk hikayeleri mevcut. Aklıma gelen Roma'nın kuruluş hikayesindeki Romus ve Romulus kardeşler, Ergenekon destanı, Tarzan, Ormanın kitabı romanındaki Mogli vs. Ayrıca yaşanmış olaylar da var. Hindistanda bulunan Alama ve Kalama kardeşler gibi.

Bir hayvanın kendi türünden olmayan bir bireyi besleyip büyütme ihtimali var mıdır ve şimdiye kadar belirlenen vakaların gerçeklik düzeyi nedir merak ediyorum. Bana vahşi doğa koşullarında pek mümkün değil gibi görünüyor.

• Target Human kullanıcısına yanıt
    Hayvanlarla büyümüş ve hala kediyle köpekle iç içe olan bir insan olarak, özellikle köpek ve cinslerinin kurt vs. bu işi yapabileceğine inanıyorum :) Köpekler insanlara resmen aşık yaratıklar, şu anki ailem yerine bir köpek tarafından büyütülmek isterdim :) Tabi bu çok ütopik bir fikir gibi görünüyor :)
  • Bence imkansiz bir olay.Bireyin icinden ne dusundugunu kendisinden baskasi bilemez.

Mesela susayan , acikilan durumu hayvan nasil bilebilirki.Duzenli yemek su vererekmi ? Tabiki hayir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Respectful Man kullanıcısına yanıt
    Kendi yavrularını nasıl yetiştiriyorlar peki? Belki akılları yok evet ama içgüdüleri var..
  • rusyada 2 yaşında iken alkolik ailesi tarafından taşındıkları terk edilmiş kasabada unutulan ve 10 yaşında bulunan bir kız var
    köpekler bakmış
    şuan amerikada yaşıyor hala rehabilite ediliyor sınırlı konuşma yetisi var insanlarla iletişimde zorlanıyor köpeklerle iyi anlaşıyor
    ng de göstermişti kız şimdi 20 küsür yaşında olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gncttyslgr

Kendi yavrularını nasıl yetiştiriyorlar peki? Belki akılları yok evet ama içgüdüleri var..

Kaplumbaganin yumurtadan ilk ciktiginda denize dogru yurumesi , kuslarin dogdugunda ucmaya calismasi vb, seyler dogustan gelen ve kisisel seylerdir.Yavru bir hayvanda ilk gereksiniminin farkinda oldugunu dusunuyorum.Ama insan egitilmeden,gosterilmeden ihtiyaclarini karsilayamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam tabiki bir kaplumbağanın kuşların bir insanı yetiştirmesinden bahsetmiyor arkadaş, onun bahsettiği hikayelerde genelde dişi kurtlar besler yavruyu, ihtiyaçtan kastınız günümüzde insanlar tarafından yetiştirilen bir bebeğin ihtiyaçlarıysa evet belki karşılayamaz tabiki ama ilkel şartlarda bence sütünü vererek yada avlandığı hayvanlarla bebeği doyurup büyütebilir bence imkansız değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gncttyslgr

+1
  • İnsanların da doğuştan gelen bazı öğrenilmiş davranışları vardır ama insanı insan yapan özellikler eğitim ile alınır. Bu nedenle hayvan tarafından büyütülmüş bir insanın sonradan konuşma ve sosyal davranışları öğrenmesi biraz zor görünüyor.

Ayrıca izlediğim bir belgeselde bir uzmanın anlattığına göre örneğin bir maymun , insan yavrusuna bakmaz ancak kendi yavruları ile bi,r arada bulunmasına müsamaha gösterebilirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

rusyada 2 yaşında iken alkolik ailesi tarafından taşındıkları terk edilmiş kasabada unutulan ve 10 yaşında bulunan bir kız var
    köpekler bakmış
    şuan amerikada yaşıyor hala rehabilite ediliyor sınırlı konuşma yetisi var insanlarla iletişimde zorlanıyor köpeklerle iyi anlaşıyor

çok ilginç. mümkünse bunla ilgili video, haber vs linki varmı ?
    Bu konu ile ilgili belgeseller izlerseniz bu düşüncenizi çürütmeye yardımcı olacaktır. Hayvanlar bilindiği kadar basit canlılar değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Target Human

Bir hayvanın kendi türünden olmayan bir bireyi besleyip büyütme ihtimali var mıdır ve şimdiye kadar belirlenen vakaların gerçeklik düzeyi nedir merak ediyorum. Bana vahşi doğa koşullarında pek mümkün değil gibi görünüyor.

https://www.facebook.com/video/video.php?v=151913024846519

Leoparın gözleri adlı belgeseli bilmeyen yoktur..

Hatta kedi yavrusunun bir köpek tarafından benımsenmesı felan bu gibi şeyler doğada var..Ama yukardaki belgesel gercekten muazzam bir şey..Bir leopar nasıl olurda bunu yapar o bir avcı degilmi? Gercekten düşünmeye deger bir olay..
    Tamda istediginiz gibi vahşi doğa koşullarında gerçekleşiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeHe üyesi

quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

rusyada 2 yaşında iken alkolik ailesi tarafından taşındıkları terk edilmiş kasabada unutulan ve 10 yaşında bulunan bir kız var
    köpekler bakmış

çok ilginç. mümkünse bunla ilgili video, haber vs linki varmı ?

malesef bende link yok kablolu tvde izlemiştim nete bir bak belki bulursun hatta bahsettiğim belgesel sanırım iki bölümdü tarihi-güncel, gerçek ve fake başka hayvan tarafından büyütülme hikayelerini de içeriyordu
  • büyütülebilir ama insan denmez oluşan varlığa çünkü psikolojikbir temel olmaz ve beyinsel gelişimininde olacağını sanmıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.