Şimdi Ara

Hayvan Yeminde GDO Onayı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hala GDO diyorlar..
    Oradan sebze meyve çıkıyor
    Hayvanlar yemleniyor
    --------
    ÇANAN KARATAY bal yiyin yogurt yiyin diyor
    Oda profesör...
    ----------------------
    Ben çekirdek yiyin diyene profesör derim...
    Merkezi gören çekirdeğe dikkat çeken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 2 Ağustos 2017; 18:12:36 >
  • Herkes Celas Victoria'nın üzerine gitmiş ama adam yanlış bir şey söylemiyor. GDO meselesi bizim memlekette bir paranoya. Bilimsel olarak gayet de güvenli bir şey olduğu ortaya konmuş durumda. Hatta bazı alanlar (sürdürülebilir tarım gibi) için fayda bile sağlıyor. Bu sizin inanıp inanmamanızla değişen bir şey de değil. Bilim bilimdir.
  • Geçen gün ilgili bir yazıya rastlamıştım :http://gidabilgi.com/Makale/Detay/tavuk-eti-ve-gdo-587d8a

Ülkemizde GDO içeren gıda üretimine ve ithalatına izin verilmezken, izin verilen genleri taşıyan genetiği değiştirilmiş bitkileri toplamda %0.9 oranında içeren yemlere izin verilmektedir.
  • Yorumsuz denecek bir şey yok hakarette bulunup rencide edecek bir küfür bile kelimeler kifayetsiz artık.
  • Yemlerin GDO lu oluğunu süphelendiğimiz 5 adet civciv cibi yemleri ile beslenmeye başladıktan sonra gözleri kör olup bilinci açık ancak hayati fonksiyonları olmadan beyaz dışkı atarak 1 hafta yaşadı andından telef oldu. Veteriner hastalığın ne olduğunu anlayamadı ilaçlar fayda etmedi. Evinize girecek süt ve süt ürünleri ile birlikte yumurta ve ette de çeşitli hastalıklar insan vücuduna girecektir kısa sürede. Nükleer bomba atmalarına gerek yok. Nükleer fosillere dönüşebiliriz yakın gelecekte.
  • Bu Gdo olayında bu işten para kazanacak adamlar yakında sahte işler yaratır. Bunların bir zararı yok diye.
  • Gdo onayı değil 4 yeni Gdo onayı durum , daha önceden izin alınan 32 Gdo var bunlarla 36 oluyor.
    Hepsi yeni Gdo'lar bir anlamda bizim ülkemizde test edilecek diyebiliriz.

https://yesilgazete.org/blog/2017/08/02/monsanto-ve-basfin-gdolarina-izin-besd-bir-istedi-biyoguvenlik-kurulu-ikiletmedi/

quote:

MON87708
    Monsanto şirketine ait, dicamba ve glifosat herbisitlerine (ot öldürücü tarım ilacı) dirençli bir GDO soya. ISAA veri tabanına göre, 2012’de Kanada ve Japonya’da ve 2015’te ABD’de üretim/ekim izni almış (son güncelleme 24 Ocak 2017).

BPS_CV127-9
    BASF şirketine ait, sülfonilüre herbisitine dirençli bir GDO BASFsoya. ISAA veri tabanına göre, 2009’da Brezilya, 2012’de Kanada, 2013’te Arjantin ve Japonya, ve 2014’te ABD ve Uruguay’da üretim/ekim izni almış (son güncelleme 5 Şubat 2017).

MON87705
    Monsanto şirketine ait, glifosat herbisitine dirençli bir GDO soya. . ISAAA veri tabanınagöre, 2011’de Kanada ve ABD’de üretim/ekim izni almış (son güncelleme Ağustos 2016)

MON87460
    Monsanto ve BASF şirketlerine ait, antibiyotiğe dirençli bir GDO mısır. ISAA veri tabanına göre 2010 Kanada, 2011 ABD, 2012 Japonya ve 2016’da Japonya’da üretim/ekim izni almış (son güncelleme 5 Şubat 2017).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 7 Ağustos 2017; 3:1:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

Kimse konuya yazmamış ama önemli bir durum bu. Herkes gdo'yu mu savunuyor anlamadım

Her gördüğüm yerde sövüyorum ama tvde denk gelmedim haber unutuldu mu acaba çıktıktan sonra?
    Ülkede zaten hayvancılık yok gerçi, yemlerde de gdolu kullansalar bile bize ulaşmaz heralde.
    İnşallah yasaya onay verenler yer de gider...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.