Şimdi Ara

Hayvan Yeminde GDO Onayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2392055-hayvan-yeminde-gdo-onayi
    Bana iyi bir şey gibi gelmedi fakat bu konuda cahil olduğum için önyargılı olmak istemem.
    İnsana bir etkisi olur mu?
    GDO'lu yem tüketen hayvandan elde edilen mahsullere (et süt yumurta deri) nasıl etkisi olur veya olur mu?

• Hayvanin ici boş obezite olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse konuya yazmamış ama önemli bir durum bu. Herkes gdo'yu mu savunuyor anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

Kimse konuya yazmamış ama önemli bir durum bu. Herkes gdo'yu mu savunuyor anlamadım

Bencede çok önemli. Haber yapılmış ama Türkiye gündemini meşgul etmeli, tartışılmalı. Hepimizin çoluğu çocuğu var...
  • gdo sandığınız gibi kansere veya hastalıklara sebep olmuyor. gereksiz algı yaratmayın
  • Gdo adi ustunde genetigi degistirilmis organizma

Bu transgenetik gidalar size zarar vermese bile dogacak cocugunuza bi sekilde gecer

Genetigiyle oynanan her utun kanser yapar

Konuyla ilgisi var mi bilmiyorum ama cocuklatinizin escinsel dogma ihtimali yuksek yada ozurlu olma ihtimali

Hatirlataaniz bi ara pepsinim slogani generatiton next di yani bir sonraki nesil icin bosuna bu slogani koymuyolar

Ayrica nufus kontrolu ve kisir kalmak icin gdo birebir dir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celas Victoria

gdo sandığınız gibi kansere veya hastalıklara sebep olmuyor. gereksiz algı yaratmayın

Bu arkadaşın kafa yapısı ile "radyoaktif çay daha lezzetli" diyenin kafası aynı.

• quote:

gdo sandığınız gibi kansere veya hastalıklara sebep olmuyor. gereksiz algı yaratmayın

Bunun bir kesinliği olmadığı gibi fareler üzerinde denendiğinde kısırlık, kanser gibi etkilere yol açtığı gözlemlenmiş.http://t24.com.tr/haber/gdolu-urunlerin-kanser-yaptigi-kanitlandi,213815

GDO şuan zararlı olmadığı gibi bir algı yaratılıyor (Kapitalizmin oyunu). Genetiği değiştirilen birşey sana geçtiğinde, seninde genlerinde (sonuçlarını şuan bilmediğin) bir bozulma meydana geliyor. Bu iyi birşey mi sence? Birde senin çocuğuna ve torununa aktarılarak devam edecek.

Birçok ülkede bu durum net olmadığı için yasak koyuyor. Kimiside üzerine gdolu diye yazılıp satılmasını izin veriyor.
    Örneğin rusyada gdo yasakhttp://www.turkrus.com/414387-rusyada-gdolu-gidalara-agir-para-cezasi--xh.aspx

Geçmişte sigaranında yararlı olduğuna dair bilgi verilmişti. Sonradan çıkıyor bazı şeyler.

8 milyar insana nasıl yiyecek yetecek diye bir argüman sürülüyor gdocular tarafından. Gdo nun ne kadar verimli olduğu bile tartışılır. Doğru tarım-hayvancılık ve teknolojik imkanlar kullanılırsa doğal ve verimli ürünler gayet üretilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

quote:

Bu arkadaşın kafa yapısı ile "radyoaktif çay daha lezzetli" diyenin kafası aynı.

evinde yediğin neredeyse bütün besinlerin katkı maddeleriyle büyümesini hızlandırılıp insanların önüne sunulduğundan haberin vardır umarım.

eşek eti yesen haberin olmaz boş konuşma burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A8E31AA1 -- 2 Ağustos 2017; 13:21:48 >
  • Gerçi faruk321 nikli arkadaşımız güzel cevap vermiş daha fazlasını yazmaya gerek yok. Merak ettiğim gereksiz algı yaratmaya gerek yok diye yazıp bilip bilmeden GDO konusunda bu kadar emin yazmanın altındaki motivasyon..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Gerçi faruk321 nikli arkadaşımız güzel cevap vermiş daha fazlasını yazmaya gerek yok. Merak ettiğim gereksiz algı yaratmaya gerek yok diye yazıp bilip bilmeden GDO konusunda bu kadar emin yazmanın altındaki motivasyon..

benim demek istediğim şey gdonun tamamiyle zararlı olmayıp bitecek besin ihtiyacı için eninde sonunda kullanılmak zorunda olduğu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Gerçi faruk321 nikli arkadaşımız güzel cevap vermiş daha fazlasını yazmaya gerek yok. Merak ettiğim gereksiz algı yaratmaya gerek yok diye yazıp bilip bilmeden GDO konusunda bu kadar emin yazmanın altındaki motivasyon..

benim demek istediğim şey gdonun tamamiyle zararlı olmayıp bitecek besin ihtiyacı için eninde sonunda kullanılmak zorunda olduğu.

Demek istediğin ve dediğin farklı şeyler o zaman.

GDO'nun gerekli olup olmadığı başka bir tartışma konusu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tastarakay

quote:

evinde yediğin neredeyse bütün besinlerin katkı maddeleriyle büyümesini hızlandırılıp insanların önüne sunulduğundan haberin vardır umarım.

eşek eti yesen haberin olmaz boş konuşma burda

Çok sığ düşünceli birisin. Sana ne anlatsam bir illa ki kendi fikrine göre bir kılıf uyduracaksın. Sizin kafa yapınızdaki insanları çözeli çok oldu. Saçma sapan düşüncelerinizle yaşayıp gidin. Blok.

• GDO zehirdir kansere yol açar. Hayvanın etine sütüne yumurtasına herbişeyine tesir eder. Sonra hayvan yemi diye ithal edip başka amaçlarla sofralarımıza da sunarlar bunun olmayacağını düşünecek kadar saf olanlarınız var mı?

• Biz hayvancılıkla uğraşıyoruz,yıllardır yemlerimiz gdo'lu.Yem çuvalının dışında da yazmakta zaten.Zaten hali hazırda gdo'lu yem satılıyor.
  • Belki mutasyona uğrarırız.
  • ne alaka demeyin

Hayvan Yeminde GDO Onayı
  • Et süt kurumundan ithal et alıp yiyorum yerli etten hem çok daha ucuz hem de çok daha sağlıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

Et süt kurumundan ithal et alıp yiyorum yerli etten hem çok daha ucuz hem de çok daha sağlıklı

ülkenin tarımda geldiği durumu özetleyen çok ibretlik bir mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: code-ShaRK

Et süt kurumundan ithal et alıp yiyorum yerli etten hem çok daha ucuz hem de çok daha sağlıklı

Bende bazen alıyordum ama gıdaya saygı yok malesef adamlarda.
    1- Et balık kurumu leş arayın google'da
    2- Yasak olmasına rağmen hazır kıyma satıyorlar
    3- En ucuz kavurmasında çok fazla doku çıkmaya başladı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.