Şimdi Ara

HAYIRLI OLSUN CONROE DESTEKLEYEN YENİ ANAKARTLAR ÇIKTI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
3.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: asefik

quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

Alacağım anakartın Crossfire ve Sli dışında yeni bütün teknolojileri desteklemesini istiyorum tabi ki fiyatıda uçuk olmaması gerekBunlar göz önünde bulundurulursa 965 chipseti daha mantıklı geliyor bana !

965 ve 975 arasında ne gibi farklar bulunmakta ?

1-En önemli fark P965 de slı ve croosfire yok.Ama TR'de kaç kişi çift ekran kartı kullanıyorki buda ayrı mesele,bench yapacaklar zaten belli onlarda sorun yapmaz fiyatı herhalde....bu +1 975x demek

2-Diğer yandan P965 yeni vcore ayarları getiryor.Overclock ile uğraşan arkadaşlar bilir,cpu vcore ayarları +0.0125 ler halinda oluyordu 955X ve 975X anakartlarda ve yeni 975X ler resmi özellik açıklamadı ama böyle devam ediyor gibi gözüküyor yabancı sitede alınan özellik tablosunda.
    Ama Conroe daha düşük voltajla çalıştığı için daha küçük aralıklı voltaj artırımı gerekecek bunuda yeni çıkan P965 anakrtları sağlıyor.Asus P965 anakartlarda bu 0.00625 değeri ile resmi olarak açıklandı....bu +1 P965 demek

3- P965 ile Yeni memory kontroller geldi bu remlerden daha iyi faydalanabileceğiz demek...bu +1 P965 demek

4- 975X raid 0-1-5 desteklerken P965 raid 0-1-5 ve 10'nuda destekliyor...bu +1 P965 demek

5- 975X 12 step vdimm desteği var oysa P965'nin 13 step eğer bu stepler +voltaj anlamında ise gerekli voltaj sıkıntısını yenecek P965 ler....bu +1 P965 demek.

Şimdilik ilk gördüklerim bunlar kafamdaki tek soru P965 orta seviye sayılıyor,975X ise üst seviye bu nedenle maximum overclockta gereken extra gücü alabilecekmiyiz P965 den onu bilmiyorum ama zamanla onuda anlarız

Asus 965 DLX + Conroe E6600 En Geç Ağustos bası itibari ile Allah uzun ömür verirse kullanmaya baslıyacağım sistem!

Not: Tahminim yavas yavas ikinci el bölümü satılık AMD'ler ısınmaya baslar ayrıca 180$' a satıalcak sıfır conroe'ler yanında conroe almak için Eski AMD64'ünü yok kodu şu yok kodu bu türkiyede 1 tane kaldı ss yok beni bilen bilir gibi fiyat hiçde uçuk değil gibi laflar ile yüksek fiyatlı parça satanları (özellikle AMD64 cpu ve mobo ) avlaamk ile geçecek!

Bu saatten sonra Kodu isderse AMD den 10 Ghz onaylı olsun Conroe Rulezz ( 10 Ghz Olursaa AMD Rulezz canımm )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 31 Mayıs 2006; 14:29:20 >

• 209$ dolar yurt disi fiyati buyuk bir ihtimal TR de 250$ dolar olur TR de 180$ olsa satis rekoru kirar, neyse arkadaslar varsa satan uygun fiyattan default v ile 2800mhz calisan op170 ve x4400 lere talibim
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

intelın 876 865 chipsetlerındekı olan ve %5 fark yarattığı söylenen pat teknolojısı gibi birşey koyabilirler belkı 975e..Yoksa 965 çok daha mantıklı...

Birde mesela dfi ultrad'ler sli'ye modlanıyordu..Gördüğüm kadarıyla 2 tane pci exp yuvası var 965de'de..Bundada öyle bir mod işi olurmukı acaba?

Ultar-D'nin Sli'ya modlanması gibi 875'deki pat olayı 865'de de basarılmısdı!
  • quote:

intelın 876 865 chipsetlerındekı olan ve %5 fark yarattığı söylenen pat teknolojısı gibi birşey koyabilirler belkı 975e..Yoksa 965 çok daha mantıklı...

Birde mesela dfi ultrad'ler sli'ye modlanıyordu..Gördüğüm kadarıyla 2 tane pci exp yuvası var 965de'de..Bundada öyle bir mod işi olurmukı acaba?

Asus P965 Deluxe anakartın özelliklerine DDR-2 1066mhz desteği koymuş.
     HAYIRLI OLSUN CONROE DESTEKLEYEN YENİ ANAKARTLAR ÇIKTI

Ve daha altlarda daha net açıklamış 533mhz-1066mhz diye tabi henüz anakartın pdf dosyaları siteye konmadı ama gözüken defaultken bile 1066mhz destekleyecek P965 oysa 975X defaultta 800mhz ddr-2 desteği var.Kağıt üstünde P965 önde ama sonuç testte belli olacak.

• Daha bu boardlara saldırmak için çok erken.Bence yazın geçmesini beklemek gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 31 Mayıs 2006; 14:47:33 >
  • eyer iyi bir fiyattan gelirse sistemlerimizi hemen satalım tabiki alan olursa
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykutx

Daha bu boarlara saldırmak için çok erken.Bence yazın geçmesini beklemek gerekecek.

Sabır meselesi eğer elime temmuz sonu yada ağustos başı Conroe geçerse neden bekleyeyim yaz sonunu anakart için.

Tabi işlemci ile yatıp fantazi yapanlar varsa bilemiyorum
  • @fx57 Sonuçta o başarısız olmuştı..asus p800 kullanmıştım 865 chıpsetlı ve pat acıkdı ufak bi kaç işlem vasıtasıyla..

Ancak conroe ile bunu zorlaştırabilerler..Arada bir fark olması lazım 975 satışı için..Şu an cross desteği dışında hiçbir artısı gözükmüyor 975in..Bunu değiştirecek birşey koyarlar bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 31 Mayıs 2006; 14:52:06 >
  • Tabi işlemci ile yatıp fantazi yapanlar varsa bilemiyorum cok guzelll
  • quote:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=101408
    Linkte şu an destekleyen tüm anakartlar var ama Asus sitesine bile koymuş yeni P965 chipli yeni anakartları başka bir sitedende 975X olan

Asus 975X P5W DH Deluxe

Asus P965 P5B Deluxe

http://www.asus.com/products3.aspx?l1=3&l2=11&l3=307&slname=Intel%20P965

titiz kardeşim yine buldun buluşturdun eline sağlıkdarısı testlere inşaallah
    yeni nesil gümbür gümbür geliyor
    viva conroe
    viva rd600&r600 crossfire

• Aklıma birden kapı kapı MSI nf4 board aradığımız günler geldi. Herkesin elinde 939 soket winchester lar bekliyordu ama board yoktu İkinci elde 1 tane MSI için açık arttırmada nasıl kapışmıştık. Hey gidi günler hey O zamanlar daha dfi yoktu Türkiyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 31 Mayıs 2006; 15:02:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: digiali

viva conroe

Tamamda ben intel chipli anakartları tanıttım hemen ne soktun araya Ati chiplerini RD600 diye ulen fanatik Dostum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: digiali

viva conroe

Tamamda ben intel chipli anakartları tanıttım hemen ne soktun araya Ati chiplerini RD600 diye ulen fanatik Dostum

• asefi ksenin şu piskopat testlerini bekliyorum abi viva asefik
  • quote:

Aklıma birden kapı kapı MSI nf4 board aradığımız günler geldi. Herkesin elinde 939 soket winchester lar bekliyordu ama board yoktu İkinci elde 1 tane MSI için açık arttırmada nasıl kapışmıştık. Hey gidi günler hey O zamanlar daha dfi yoktu Türkiyede.

Anakart kuyruğu olmaz ama görünen oki Conroe E6600 işlemci sıkıntısı yaşanacak herkesin litesinde işlemci ismi Conroe E6600.Ya işi değiştirip Conroe satıcısımı olsak adınıda CONROE E6600 CLUB koysam

• quote:

quote:

Aklıma birden kapı kapı MSI nf4 board aradığımız günler geldi. Herkesin elinde 939 soket winchester lar bekliyordu ama board yoktu İkinci elde 1 tane MSI için açık arttırmada nasıl kapışmıştık. Hey gidi günler hey O zamanlar daha dfi yoktu Türkiyede.

Anakart kuyruğu olmaz ama görünen oki Conroe E6600 işlemci sıkıntısı yaşanacak herkesin litesinde işlemci ismi Conroe E6600.Ya işi değiştirip Conroe satıcısımı olsak adınıda CONROE E6600 CLUB koysam

• Olur olur bak görürsünüz herkes nasıl anakart peşinde koşacak
    quote:

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: owbilo

asefik senin şu piskopat testlerini bekliyorum abi viva asefik

Sağol Kardeş ama TR'de ilk İntel tetsleri biliyorsundur AbsoluteZero (Murat) arkadaşımız tarafından LN2 ile hep yapılır.LN2 testinden sağ çıkan işlemcileri oda sağolsun bana gönderir bende Fan ile test ederim tabi max vcore ile eğer o işlemci LN2 ve Max Vcore testlerinden sonra hala yaşıyorsa pisikopat olan ben değil o işlemcidir o zaman herhalde
  • sefık sendende sag cıkarsa bıde bana at o ıslemcılerden yaw
  • quote:

@fx57 Sonuçta o başarısız olmuştı..asus p800 kullanmıştım 865 chıpsetlı ve pat acıkdı ufak bi kaç işlem vasıtasıyla..

Ancak conroe ile bunu zorlaştırabilerler..Arada bir fark olması lazım 975 satışı için..Şu an cross desteği dışında hiçbir artısı gözükmüyor 975in..Bunu değiştirecek birşey koyarlar bence...

3DMarkçılar nasılda belli oluyor hemen!!!

Aslında bizde Tansel ile Conroe anakartları Crossfiremı? yoksa SLImı? destekli olacak diye bekliyorduk.Çünkü aynı karttan 2 tane alıp 3DMark kasaçaktık ama gözüken şimdilik sadece 975X de Croosfire var ondaki köprüde eski ICH7R köprüsü.

Yani bizde aynı şeyi bekliyoruz İnşallah 975X lerin yeni revizyonları çıkarda bunu çözerler yada yeni çıkacak olan 985 chipli kartta tüm yenilikler ve hem Croosfire hemde SLI bir arada olur.Gönül ister ama şirketler paraya bakıyor Sen Ben Onların umrunda değilizl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 31 Mayıs 2006; 15:39:46 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.