Şimdi Ara

Hayır çıkarsa yine ortalık karışırmı sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biraz düşündümde Rte nın lugatında maglubiyeti hazmetme die bırsey yok bunu gecen secımlerde gördük pekı o zaman ne olcak yıne ülkemiz karışcakmıdır sizce diger secımde ıkı secım arasında bomba patlamaları vs oldukca fazla yasanmıstı acaba Akp tek basına hukemetı kuramadıgı ıcın mı olmuştu ve nıtekım 2. secımde tek baslarına geldıler.Endişem hayır çıkarsa yıne olaylar patlak verırmı veya verdirilir mi??

• verir.
  • tek bir şey olur oda erken seçim ve 1-2 yıl daha bu belirsizlik sürer. seçimlerde yine hükümet kurulamaz ülke hep bir belirsizlik içinde sürüklenir durur. ama korkmayın EVET çıkacağı için pazartesi sabahı diğer günlerden hiç bir farkı olmayacak. tıpkı 15 yıldır bütün seçim ve referandumlar gibi.
  • THECERN kullanıcısına yanıt
    O zaman evet mı vermeliyiz yani ülkenın refahı için
  • Öncelikle hayır çıkacağını düşünmüyorum. Evet çıkarsa muhtemelen PKK tekrar azacaktır. Özellikle yaz aylarında üzerine çok gidilmesi lazım. Ve de en önemli konu Kuzey Irak operasyonları. Bütün dikkatin, bütün gücün sınırötesi operasyonlara verilmesi lazım. Referandumdan daha mühim bir konudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daldan_dala

tek bir şey olur oda erken seçim ve 1-2 yıl daha bu belirsizlik sürer. seçimlerde yine hükümet kurulamaz ülke hep bir belirsizlik içinde sürüklenir durur. ama korkmayın EVET çıkacağı için pazartesi sabahı diğer günlerden hiç bir farkı olmayacak. tıpkı 15 yıldır bütün seçim ve referandumlar gibi.

ülkenin anasını bellemeye devam edeceksiniz ha? İzin verirsek edersiniz.
  • Sorun Evet veya Hayır cıkması degil sonuc olarak halkın kararıdır saygı duyulmalıdır.
  • Hayır çıkarsa arası bir kaç ay sürmeden ikinci bir referandum olur. Bu referandumda hayli enerji harcayanlar ikinci referandumda aynı enerjiyi göstercekler mi yaşayıp göreceğiz... Evet çıkarsa güçlü bir başka referanduma hazır olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative BLack -- 13 Nisan 2017; 17:16:29 >
  • Bunlar hep masraf masraflar=vergi :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jehat_40

Sorun Evet veya Hayır cıkması degil sonuc olarak halkın kararıdır saygı duyulmalıdır.

%51 le anayasa yapıp %49un buna boyun eymesini beklemek saçmalık. Parti seçimi değil bu ANAYASA.

Ondan sonra direk %49 azınlığı olan ülke konumuna düş. Keza dışardan bol kaşımalı günler sonrada demokrasi gelir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenkab

quote:

Orijinalden alıntı: Jehat_40

Sorun Evet veya Hayır cıkması degil sonuc olarak halkın kararıdır saygı duyulmalıdır.

%51 le anayasa yapıp %49un buna boyun eymesini beklemek saçmalık. Parti seçimi değil bu ANAYASA.

Ondan sonra direk %49 azınlığı olan ülke konumuna düş. Keza dışardan bol kaşımalı günler sonrada demokrasi gelir...

yüzden 20 oy alı başbakan olanların karşısında 80 lik ve oy vermeyenler vardı o zaman aklınız neredeydi? lami cimi yok 51 i alan başkan olur. referandum ise en az 55-60 arası
  • Zaten bunun mesajını veriyorlar
  • guvenkab kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama olay sızın dedıgınız gıbı olcak evet verenler ve hayır verenler olarak ülke ıkıye boluncek ve bunada yapacak hıcbırsey yok sanırım
  • Hayır çıkarsa esnaf batar.
  • HAYIR çıkarsa kısa vadede ortalık karışır, terör artar, tepki devam ederse orta ve uzun vadede ekonomi düzelir, terör azalır/biter.

EVET çıkarsa kısa vadede, ekonomi düzelir, terör artar, orta ve uzun vadede ekonomi kötüleşir, işsizlik artar, enflasyon artar.

Bunlar benim tahminim. EVET de çıksa HAYIR da çıksa kötü günlere hazırlıklı olmalıyız. En güzeli tam olarak berabere bitmesi. Referandum olmaması lazımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

Hayır çıkarsa esnaf batar.

Esnaf zaten batti.
  • daldan_dala kullanıcısına yanıt
    Anayasanın nasıl yapılması gerektiğinden bihabersiniz... Hala 55-60 diyorsun... ANAYASA NE DEMEK BELKİ ONDANDA HABERİN YOK. Osmanlının çökmesine sebep zihniyet sizsiniz... Ülkenin başına inşallah daha fazla bela açmadan artık durursunuz...
  • Gezi olaylarinda gorduk zaten ortslik karissada cozum olmuyor. Artik halk tek cozum olarak hirsizlik ve dolandiriciliga yoneldi. Zaten devlette bu gibi seylere tesvik veriyor hukuk bitik, insan haklari bitik, kaos var. Bundan sonra artik kaos ve toplumsal kargasa devan edecek hirsizlik yankesicilik dolandiricilik vs ulke yasanmaz hale gelecek ki geldi zaten. Ama ben bunun harici halkin evet hayir birbirine girecegini sanmiyirum
  • hayır çıksada SeveSeve o başkanlık gelecek
  • Artık bir Türkiye klasiği var; Seçimler yaklaşınca, terör olayları kesilir. Hadi bundan önceki bahaneleri HDP'nin seçimlere giriyor olmasıydı da, şimdi onların tamamı hapisteyken neyi bahane edeceklerini merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.