Şimdi Ara

Hayeller Mutfak Dolabı Gerçekler Rezillik-Adore Mobilya-GÜNCELEME-17.08.2016-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 16
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ByRemake (4 mesaj) albati (2 mesaj) ManuaL (2 mesaj) 2042 (1 mesaj) soldier_x (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> Hayeller Mutfak Dolabı Gerçekler Rezillik-Adore Mobilya-GÜNCELEME-17.08.2016-
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    682 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Eşime 2 gün önce hediye olarak aldığım mutfak dolabı tarafıma ulaştığında karşılaştığım manzara kırık, çizik ve ezilmiş parçalar. Monte edildiğinde ise karşınızdaki ürünle satış sitesindeki resimle tanıtılan ürün arasındaki inanılmaz farkı görünce derin bir ah çekip, kazık yediğinizi anlayıp o derin pişmanlığı hissederek soğuk bir bardak su içmek istiyorsunuz.
    Acaba paramı geri alabilir miyim diyerek firmaya ulaştığınızda aldığınız yanıt alamazsınız. Yapmanız gereken ise tüketici hakem heyetine başvurmak.
    Ben aldığım bu sunta parçalarını kışın sobada yakarak üzerinde kestane yemek için kömürlüğe kaldırdım.

GÜNCELEME;

Konuyu ilk açtığım günün akşamı Adore firma yetkilisi cep telefonumdan beni arayarak akşam dolabı almak için firmadan arkadaşlar gelicek dediler.Yaklaşık bir saat sonra kendi cep telefonunda beni arayan Adore yetkilisi bir bey şuan yoldayız BURSA da bir işimiz var sizinde dolabınızı almaya geleceğiz dediler.Tamam diyerek teyitleştik.

Sırf bu yüzden işten erken çıkarak dolabı paketledim vs .Yarım saat sonra telefonum yine çaldı,geliyoruz diyen arkadaş bizi firma geri çağırdı BURSA ya gelemiyoruz dediler.Yine tamam dedim kendilerine bu durum için merkezi bilgilendirecekmisiniz dediğimde tabi tabi diyerek telefon görüşmesini sonlandırdık.

Sabah ben merkezi aradım ;durum şöyle şöyle oldu vs anlattım,oradaki bayan ben size görüş yapacağım not aldım dedi.

Gün boyu yine geri dönüş olmadı.

Bir sonraki gün tekrar aradığımda biz size MUTLAKA geri dönüş yapacağız diyerek yine geri dönüş yapılmadı.

3 gün sonra artık eve gittiğimde dolabı çöpe atmayı kafaya koyduğumda eşim firmayı aramış kendisine dün için gelip kesin alınacağı bilgisi verilmiş ,yarım saat sonra firma benide cep telefonumdan arayak yarın arkadaşlar dolabı alacak sizinde bilginiz olsun dediler.

Dün kimse gelmedi,...

Az önce konuyu güncelleme yaparken ,BURSA yolundan geri dönen arkadaş aradı geliyoruz dediler.19:00 19:30 arası için sözleştik.

Eğer ki saçma sapan bir bahane olmazsa bu akşam dolabı firmaya teslim etmiş olacağım.Ve sonraki günler nasıl bir süreç hakim olacak bekleyip göreceğiz. Firmanın alacağı olumlu olumsuz her aksiyonu mutlaka buradan paylaşacağım.

Bazı arkadaşlar konunun altında öyle yorumlar yapmış ki inanın dedim ya firma çalışanı yada borsada hisselerine ortak.

Şimdi 2 resim paylaşacağım eşim kış için yaptığı konserveleri içine koymuştu.Dolabı söküp paketlemeden önce çektiğim resimler.

GÜNCELLEME 2

Konuyu son güncellediğim gün,2 adore mobilya yetkilisi evimden paketlediğim dolabı aldılar.

Sonuç maili aşağıdadır.Konuyu okuyan,yorum yapan ve donanım haber ailesine teşekkürler...

Sayın E......,

Öncelikle bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. 12/08/2016 tarihinde ......... onay kodu ile 139,90 TL (Yapıkredi) iade işleminiz tamamlanmıştır.Bilgilerinize sunar,iyi günler dileriz.

Saygılarımızla.

;

Detaylar aşağıdaki resimlerde mevcut.

HAYELLER;

GERÇEKLER;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByRemake -- 17 Ağustos 2016; 17:15:40 >

• Yarbay
    4388 Mesaj
    Sanırım A101 den aldınız...Ben HB den almıştım birkaç yıl evvel yine Adore marka bir ayakkabı dolabı...Onun da kıyısında köşesinde ufak tefek kırıklar vardı...
  • Yüzbaşı
    682 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

www.adoremobilya.com sitesinde aldım almaz olaydım.

Aslında parası vs bir yere kadar,esas sorun dün akşam ailecek yaşadığımız sinir harbi yorgunluk uğraş.

Yüzlerce online alışveriş yaptım bir çoğu başarılı sonuçlanmıştır.Ama bu gerçekten sinirlerimi bozdu.Ben dersimi aldım.Umarım bu konuda başkalarına bir bakış açısı sağlar.
    |
    |
    D@rbeli M@tk@p kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5895 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ByRemake

www.adoremobilya.com sitesinde aldım almaz olaydım.

Aslında parası vs bir yere kadar,esas sorun dün akşam ailecek yaşadığımız sinir harbi yorgunluk uğraş.

Yüzlerce online alışveriş yaptım bir çoğu başarılı sonuçlanmıştır.Ama bu gerçekten sinirlerimi bozdu.Ben dersimi aldım.Umarım bu konuda başkalarına bir bakış açısı sağlar.
    Geçmiş olsun, sırf bu yüzden dünkü gerçek %50 indirimli sanal mobilya indiriminden yararlanmadım.
    Bazı şeyler vardır netten gözü kapalı alınır. Ama mobilya tarzı şeylerde sağını solunu kurcalayıp, kalitesini az çok tartmak gerekir.
    Kursan kurdun diye iade almaz, kurmasan ne olduğunu anlayamazsın.
    Gerçi siz öyle çizik falan görünce doğrudan iade talebi yapsaydınız, hiç kurmaya girişmeden.

• Yarbay
    9983 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: albati

Geçmiş olsun, sırf bu yüzden dünkü gerçek %50 indirimli sanal mobilya indiriminden yararlanmadım.
    Bazı şeyler vardır netten gözü kapalı alınır. Ama mobilya tarzı şeylerde sağını solunu kurcalayıp, kalitesini az çok tartmak gerekir.
    Kursan kurdun diye iade almaz, kurmasan ne olduğunu anlayamazsın.
    Gerçi siz öyle çizik falan görünce doğrudan iade talebi yapsaydınız, hiç kurmaya girişmeden.

Alıntıları Göster
    kutudan direk kırık olarak çıkan şeyi niye kurdunuz ki direk adore yi arayıp durumu bildirseydiniz ?
    |
    |

• Yüzbaşı
    682 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Teşekkür ederim.

Tersten düşünüyorum.Hiçbir parçasında sorun çıkmadan doğrudan kurduğumu,yinede ortaya çıkan görüntüde şuanki duygularımdan farklı olmazdı.Çünkü satış sitesinde sunulan resimle ortaya çıkan gerçek okadar tezat ki..

Direk şunu diyorsun bu ne ya :)

İyi forumlar.
    |
    |
    albati kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5895 Mesaj
    quote:

Teşekkür ederim.

Tersten düşünüyorum.Hiçbir parçasında sorun çıkmadan doğrudan kurduğumu,yinede ortaya çıkan görüntüde şuanki duygularımdan farklı olmazdı.Çünkü satış sitesinde sunulan resimle ortaya çıkan gerçek okadar tezat ki..

İyi forumlar.

Aynı durumu McDonalds'ta da yaşıyoruz
    |
    |
  • Yarbay
    2380 Mesaj
    Netten aldiginiza gore kosulsuz sartsiz 14 gun iade sureniz olmasi lazim,geldigi gibi paketleyip karsi odemeli gonderseydiniz keske.
  • Yüzbaşı
    576 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Netten aldiginiza gore kosulsuz sartsiz 14 gun iade sureniz olmasi lazim,geldigi gibi paketleyip karsi odemeli gonderseydiniz keske.
    geçmiş olsun hakem heyetleri de sağolsun 1 yıla dönüş yapıyorlar.bizde almayız bundan sora adoreden birşey
  • Yüzbaşı
    682 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: soldier_x

geçmiş olsun hakem heyetleri de sağolsun 1 yıla dönüş yapıyorlar.bizde almayız bundan sora adoreden birşey

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

Benden çıkan para 140 tl bu para kişiyi etkiler mi şahsım adına asla.Benim kızdığım konu tanıtılan ile gelen arasındaki bariz her anlamda fark olması bildiğiniz bir kandırmaca hakim.
    Benim firmaya da söylediğim yapacağım 2 konu var sosyal medyada bir çok platformda bu konuyu paylaşacağım ve tüketici hakem heyeti sürecini başlatacağım.

Süreç 1 ay veya 1 yıl çok önemli değil nekadar sürdüğü adım adım kaybetsem bile davayı buradan ve diğer sosyal platformlardan açtığım konuyu güncel tutmaya kararlıyım.

ŞOK OLMAYA DEVAM :)

İyi Forumlar.
    |
    |

• Yüzbaşı
    674 Mesaj
    Geçmiş olsun. Adoreden birçok mobilya aldım kendime ve çevreme. küçücük bir çizik için bile parçaları adoreden istediğimde sorgusuz sualsiz fabrikadan gönderdiler. Size tavsiyem kurulum kağıdında, hasarlı olan parçaların numarasını bulup adoreye bildirmeniz en kısa sürede fabrikadan gönderirler. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar diye hatırlıyorum. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 28 Temmuz 2016; 14:56:52 >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

quote:

Orijinalden alıntı: mrtcakmak

Geçmiş olsun. Adoreden birçok mobilya aldım kendime ve çevreme. küçücük bir çizik için bile parçaları adoreden istediğimde sorgusuz sualsiz fabrikadan gönderdiler. Size tavsiyem kurulum kağıdında, hasarlı olan parçaların numarasını bulup adoreye bildirmeniz en kısa sürede fabrikadan gönderirler. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar diye hatırlıyorum. Saygılar...
    Ben de A101'den aynı dolabı aldım. Tam da resimde görüldüğü gibi kurdum. Siz de dolabın kapak olan ön tarafını çevirirseniz aynı olduğunu göreceksiniz. Kırık gelmesi için birşey diyemeyeceğim tabii ki.
    |
    |
    Bahsedilenler: ByRemake
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Teşekkür ederim.

İyi forumlar.

O kadar bir tezatlık yok bence,siz beklentinizi çok yüksek tutmuşsunuz,resimlerde sadece biraz daha canlı ve albenisi yüksek olur bütünü ürünlerde..
    tabi kırık gelmesi iade almamları konusunda haklısınız,hakkınızı arayın kazanırsınız hakem heyetinde zaten,ancak kırık parça talebinde verirler demiş bir arkadaş,siz iade istediğiniz için sorun çıkarmışlardır bence de..Sonuç olarak benim de tavsiyem hakem heyetine gitmeniz ve parasını almanız,çünkü hem işe yarar bir ürün değil(bence) hem de 149 tl etmez,marangozlarda daha kaliteli malzemeden,hem de istediğiniz şekilde,çizimini kendiniz yaparak çok daha iyisini yaptırabilirsiniz.

• Binbaşı
    1877 Mesaj

O kadar bir tezatlık var bence.

"resimlerde sadece biraz daha canlı ve albenisi yüksek olur bütünü ürünlerde.. " demişsiniz ama yanıltıcı reklam yasaktır ülkemizde.
    Öncelikle satılan ürünün "fotoğrafları" olması gerekir, fotoshop'la oynanmış fotoğrafları ya da çizim programları ile oluşturulmuş resimleri değil.
    Tüketicinin satın alma duygularını teşvik eden gerçek fotoğrafları olmalı ürünün.

Bu eleştiriyi, fi tarihinde Adore'den genç yatak odası takımı, Kitaplıklı bilgisayar masası ve tek kapılı mutfak/banyo dolabı satın almış bir tüketici olarak yazıyorum.

Hatta, tek kapılı mutfak-Banyo dolabını daha sonra satın aldığımda ve montajcılarımın sağlık problemleri dolayısıyla yaklaşık 10 yıl kutusunda duvara dayalı olarak beklediğinden ve rengini-Fiyatını-nereden aldığımı bile unuttuğum (HB Olabilir) dolabı nihayet bir ay önce su tamiratı için gelen ustamın oğlunun "ben yaparım abi" demesi sonucu montajını yaptığında ilk tepkim "Sanki dar bir buzdolabı gibi görünüyor, mükemmel" olmuştu.

Bu başlığı görünce adore sitesine gidip baktım: Benim satın aldığım ürünü şu anda satın alsaydım, ürün tanıtım fotoğraflarındaki beklentilerimin bile üzerine çıkacaktı:

https://www.adoremobilya.com/diamond-8-bolmeli-tek-kapakli-dolap-lake-beyaz

Ancak, mağdur arkadaşın linkine bakınca :https://www.adoremobilya.com/4-kapakli-mikrodalga-bolmeli-cok-amacli-dolap oynanmış resimler gördüm.
    |
    |
    elamin21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    517 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

O kadar bir tezatlık var bence.

"resimlerde sadece biraz daha canlı ve albenisi yüksek olur bütünü ürünlerde.. " demişsiniz ama yanıltıcı reklam yasaktır ülkemizde.
    Öncelikle satılan ürünün "fotoğrafları" olması gerekir, fotoshop'la oynanmış fotoğrafları ya da çizim programları ile oluşturulmuş resimleri değil.
    Tüketicinin satın alma duygularını teşvik eden gerçek fotoğrafları olmalı ürünün.

Bu eleştiriyi, fi tarihinde Adore'den genç yatak odası takımı, Kitaplıklı bilgisayar masası ve tek kapılı mutfak/banyo dolabı satın almış bir tüketici olarak yazıyorum.

Hatta, tek kapılı mutfak-Banyo dolabını daha sonra satın aldığımda ve montajcılarımın sağlık problemleri dolayısıyla yaklaşık 10 yıl kutusunda duvara dayalı olarak beklediğinden ve rengini-Fiyatını-nereden aldığımı bile unuttuğum (HB Olabilir) dolabı nihayet bir ay önce su tamiratı için gelen ustamın oğlunun "ben yaparım abi" demesi sonucu montajını yaptığında ilk tepkim "Sanki dar bir buzdolabı gibi görünüyor, mükemmel" olmuştu.

Bu başlığı görünce adore sitesine gidip baktım: Benim satın aldığım ürünü şu anda satın alsaydım, ürün tanıtım fotoğraflarındaki beklentilerimin bile üzerine çıkacaktı:

https://www.adoremobilya.com/diamond-8-bolmeli-tek-kapakli-dolap-lake-beyaz

Ancak, mağdur arkadaşın linkine bakınca :https://www.adoremobilya.com/4-kapakli-mikrodalga-bolmeli-cok-amacli-dolap oynanmış resimler gördüm.
    Ben de ayakkabılık almıştım n11 vasıtasıyla kargo getirirken darbe oluşmuş 2 parçada bununla ilgili bir departmanı vardı adorenin resimleri mail ile yollamıştım yeni parçaları ücretsiz göndermişlerdi

bir araştırın isterseniz ben de bulursam bilgileri yazarım tekrar

• Yarbay
    7351 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

Ben de ayakkabılık almıştım n11 vasıtasıyla kargo getirirken darbe oluşmuş 2 parçada bununla ilgili bir departmanı vardı adorenin resimleri mail ile yollamıştım yeni parçaları ücretsiz göndermişlerdi

bir araştırın isterseniz ben de bulursam bilgileri yazarım tekrar
    Kırık olabiliyor kargolamadan kaynaklı, çok güzel paketlenmiş üründe dahi sorunların olduğu oluyor. Aynı ürünün montajını geçen gün tanıdığa yaptık. Orada bir sorun kusur yoktu, firmayı karalamak bu noktada yersiz olur.
    Ayrıca arka korumalıkları ön kapaklardan önce takmak gerekiyor ki eğriliği alsın.
    |
    |
  • Binbaşı
    1959 Mesaj
    Adore musteri odakli calisir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    813 Mesaj
    Hocam urun madem kırık kurmadan iade edeceksiniz adore bu sektörde en guveniken firmalardan biridir. Ayrica urunun arkadan fotosunu çekip kenar bandi okmayan yerleri histermissiniz ki zaten adamlar oranin kenar bandli oldugunu iddia etmediler. Beceremediginiz bir ia yuzunden kimseye suc atmayın sonuçta urunu kargo getiriyor kirilabilmesi muhtemel
  • Yarbay
    13195 Mesaj

Adoreye durumu bildirin çok yardımcı oluyorlar hasarlı parçaları ürünle gelen kağıtta işaretleyip fotoğraflayın mail gönderin o parçaları size gönderirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2042 -- 2 Ağustos 2016; 13:11:45 >
    |
    |
    ByRemake kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zenmavi

Hocam urun madem kırık kurmadan iade edeceksiniz adore bu sektörde en guveniken firmalardan biridir. Ayrica urunun arkadan fotosunu çekip kenar bandi okmayan yerleri histermissiniz ki zaten adamlar oranin kenar bandli oldugunu iddia etmediler. Beceremediginiz bir ia yuzunden kimseye suc atmayın sonuçta urunu kargo getiriyor kirilabilmesi muhtemel
    Biraz bakındım da bilgileri silmişim..

https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=1707763

forumda üyeliği var mesaj at istersen hasarlı ürünle alakalı bildirim yapacağını söyle email adresi verirler

Zamanında aldığım ürünü kargo getirmiş ben evde yokken kurarken fark ettim 2 parçada darbe olduğunu

Faturasının resmi ile kırık parçaların resmini çekip mail attım.. Niye? Nasıl oldu? ne oldu? vs. diye bile sormadan ücretsiz kargolayıp bana ulaştırdılar sana da yardımcı olacaklardır

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
valorant points
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.