Şimdi Ara

HAYATTAN ÇIKARDIĞIMIZ DERSLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Burada okuyarak değil yaşayarak öğrendiğim şeyleri paylaşacağım

Topluluk içinde az konuş ( forum vb değil akrabalar veya arkadaş grubu)

Bir insan bir yanlışı doğru görüyorsa doğruyu bir kez söyle israr ederse haklısın de

Borç verirken çok eleyici ol herkese verme.

Hayat bireyseldir topluluk içeren hayaller kurma

Toplumun kültürüne karşıt olan fikir ve düşünceleri içinde tut

Mutlak doğruluk iyi değildir.

Şimdilik aklıma gelen bunlar sizde ekleme yapabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öleceğini bilsende hayallerin ve hedefin için asla pes etme her zaman bir umut vardır.

• Ticari olarak
    Parası banka hesabına geçmeyen hiçbir ürünü sevk etme.
    Kadınlar hayatta en son kafaya takılacak şey
    Maddi gücünü tam boyutuyla kimseye sunma söyleme.

• itin yoldaşı it olur

• Kimsenin hakkını korumaya çalışma
    Bu toplumun içinde olduğun sürece milletin ne önüne ne arkasına düşme ( bir olayda ne önder ol ne destekçisi ) çünkü sonunda yolda herkes dökülür sen kalırsın.

• Para para para

Her şey para sağlık bile icabında paraya bakıyor

Paran yoksa nanay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt

Hocam vaktin yoksa sağlığın yoksa para da yetersiz kalıyor yapma böyle Hamza hocam

• Maraz Alinin sağ kolu kullanıcısına yanıt
    beklemiyordum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • -Topluluk için de az konuş

başarısız olduğum konu. Topluluktan kastın 3-4 arkadaş grubu mu ?

Samimi insanım ve şakalar yapar gülerim. Yaşım 30’a geldi hala bunu aşamadım. Falat nemrut insanların yanın da bunu yapmam.

Yaş 30 ve bu alışkanlıklarımı bugün değiştirebilir miyim ? İmkansız mı ?

• Ortaklık yapmamaya çalışın yapıyorsanız hersey resmi olsun

• timucinkalorifer kullanıcısına yanıt

Hocam arkadaş grubu veya bir toplu oturulan yer mesela 3 4 aile toplanır vb.

Az konuşursan sözün daha geçerli ve kıymetli oluyor

Çok konuşursan umursanmama oranın yüksek

Keza aynı derecede sana labali davranılması ihtimalini de blokluyor az konuşmak

• sakla samanı gelir zamanı

• farate kullanıcısına yanıt

Yaş 30 , hatta 30’a yeni girdim. Bu saatten sonra çok konuştuğum ortam da az konuşmam doğru mu ? Çok güldüğüm ortam da ciddi olmam ?

• Hayattan çıkardığım ders: İntizar etmek lazım

• 1-hayata 1 kere geliyoruz ona göre yaşayın çoğumuz 20 li yaşlardayız ve bu zamanlar asla bir daha gelmeyecek.

2-sistemin dayattığı şeylere fazla önem vermeyin. 10 15 yıl önce okuyun okuyun diyorlardı şimdi mezunlar okuduğuna pişman,şuan okuyanlar geleceğini bildiği için pişman.

3-ayağınızı yorgana göre uzatın paranızı ona göre harcayın ve biriktirin. aileniz hariç borç vermeyin. bilmem kaç yıllık dostum kardeşim falan diye girişmeyin. ya kısacası uğruna canınızı vereceğiniz kişi değilse borç vermeyin.

4-siyasete fazla kapılıp sinir stres olmayın. gerek yok yani.

5-gönül meselesi her erkeğin başına gelir. hele hele ilk kez aşık olduysanız yada ilk sevgiliniz ise fazla kaptırmayın kendinizi. ayrılık-aldatma gibi işler başınıza gelince sakın saçma sapan triplere girmeyin,depresyona girmeyin bana layık değilmiş deyip geçin. 1 sene mi bu mevzu yüzünden heder ettim. zaman makinesi olsa o seneye gider kendime tekme tokat girerim.

6-her koyun kendi bacağından asılır sözünü düstur edinin. hayatta yaptığınız her bir iş için b planı yapın. hele birde sizin hayatınızı etkileyebilecek kararları başkası verebiliyorsa bcd planlarınız olsun.

7-aile herşeyden önemli. "fredo sen abimsin seni severim ama sakın bir daha aileye karsi baskasini savunma!. godfatherdan bu replik aklınıza mıh gibi çakılsın. illa ki aile içinde bazı sebeplerden ötürü küskünlük,kavga olur. ister ananız babanız ister kardeşleriniz olsun kavga esnasında büyük laflar etmeyin kavga biter yarın barışırsınız ama o ağır lafları kulak duymuştur artık.

8-alkol sınırınızı bilin. alkol almak zil zurna sarhoş olup rezil olmak değil. ben bunu geç öğrendim. şişenin dibini görmek zorunda değilsiniz gidin birer kadeh için 2 muhabbet edin ayrılın.

9-fiziksel olarak güçlü olun. sürekli spor yapın demiyorum ama vücuda sağlam bir temel atın 30 şınav ve 10 barfiks altına düşmeyin. terminatör olmayın ama en azından bir kavgada dayak yiyecek bile olsanız 2 3 tane de siz patlatabilin. tabi bu arada kavgadan mümkün mertebe uzak durun.

10-mental olarak güçlü olun. kişiden kişiye ve durumdan duruma göre değişir araştırın tecrübe edinin. mesela ben beni duygulandıran durumlarda "ölüm kalım meseleleri hariç" hanım evladı mısın oğlum kendine gel diyerek durumu toparlıyorum.

11-insanlarla muhabbetiniz olsun. ummadığınız insanlar ummadığınız işlerini çözebilir.

12-doğuştan gelen özellikleriniz için üzülmeyi bırakın. tedaviyle düzeltilebilen birşeyse yaptırın yok hayat boyu öyle devam edecekseniz hayatı akışa bırakın. 170 boyundayım diye adam üzülüyor oğlum basketbol takımında oynama hayalin yoksa ne diye üzülüyorsun.

13-aile herşeydir.

• Para doğa gibidir eğer savaş açarsanız ve kazanırsanız kaybedersiniz

• crux07 kullanıcısına yanıt

Hepsine tek tek katılıyorum

• Çevreniz de toksik , moral bozan insanları bulundurmayın.

Olumlu olun. Her şeyi kafaya takmayın.

• Yıllar su gibi akıp gidiyor. Ahireti unutmadan yaşa. Ömrün sonuna geldiğinde "ne çabuk geçti ya" hissini yaşayacağını fark et, çünkü bu yaşına kadar da öyle oldu...

﴾112﴿ Allah, “Yeryüzünde kaç yıl kaldınız?” diye sorar.
    ﴾113﴿ “Bir gün veya günün bir bölümü kadar kaldık; işte, saymakla görevli olanlara sor” derler.
    ﴾114﴿ Allah buyurur: “Pek kısa bir süre kaldınız; keşke bunu (dünyada iken) bilmiş olsaydınız!”

Mü'minûn Suresi

• Amacınızı kişilere endekslemeyin ( şunun ilgisini kazanayım şurada saygınlık göreyim burada popüler olayım )

Her şeye süre verin elinize telefon aldığınızda şu süre sonunda kalkacam diyin , diyin ki beyniniz sınırsızlığın doyumsuzluğuna alışmasın

Kimseyle gerekmedikçe konuşmayın hakkınızda ne düşündükleri umurunuzda olmasın

Her iyi işi olanı iyi bir insan sanmayın

En önemli tavsiyem bağımlılıklarınızdan olabildiğince çabuk kurtulun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.