Şimdi Ara

Hayatınızda bir değişime gitmenin vakti gelmedi mi sizce de? Değişime inananlar içeri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
77
Favori
9.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Artık kendimde bazı şeyleri değiştirmenin vaktinin geldiğini düşünüyorum.Genel kültür olarak olsun, sosyal yaşamda olsun, bedensel olarak olsun, moda ve giyim konusunda olsun,ve haftalık ya da aylık olarak 1 2 dergi takip etmeyi düşünüyorum fakat hangisi olacağına daha karar vermedim.Mesela bundan sonra benim yapmayı planladığım birkaç şeyi aşağıya yazacağım,sizde önerilerinizle bana destek verirseniz çok iyi olur

1)Kendim bir kitap listesi belirledim 15 kitaplık ilk adımda o listeyi okumak istiyorum.
    2)Bir spora salonuna kayıt oluyorum eylülde. Eylülde olmasının nedeni şuan Istanbulda bulunmamam tatil nedeniyle.
    3)IMDB top 250 film listesini en kısa sürede izleyip bitirmek.

#KİTAP LİSTEM#

1-Paulo Coelho/ Simyacı
    2-Ahmet Ümit / İstanbul Hatırası
    3-Ahmet Ümit/ Bab-ı Esrar
    4-Doğan Cüceloğlu/ İçimizdeki Çocuk
    5-Doğan Cüceloğlu/ İnsan İnsana Sohbetler
    6-Doğan Cüceloğlu/ Onlar Benim Kahramanım
    7-Ahmet Hamdi Tanpınar/ Beş Şehir
    8-Ahmet Hamdi Tanpınar/ Saatleri Ayarlama Enstitüsü
    9-Ahmet Hamdi Tanpınar/ Huzur
    10-Ahmet Hamdi Tanpınar/ Mahur Beste
    11-Sabahattin Ali/ Kürk mantolu Madonna
    12-Jostein Gaarder/ Sofie'nin Dünyası
    13-Sun Tzu/ Savaş Sanatı
    14-kinyas ve kayra(Hakan Günday)
    15-oğullar ve rencide ruhlar(Alper Canıgüz)
    16-az(Hakan Günday)
    17-zargana(Hakan Günday)
    Not: Arkadaşlar liste kapsamsız, bayadır aklımda olanlar bunlar. tavsiyelerinize göre kitaplar eklenecektir.

-DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK DONANIMHABER ÜYELERİ-
    1-İstanbulcu
    2-Viva Polska
    3-Mr. Prestige
    4-MikuriNN
    5-hakancan45
    6-phantaso333
    7-güzelbirhikaye
    8-Code Name
    9-427
    10-Shiroyasha Gintoki
    11-Aşırı Zeki Adam
    12-Kadir_Batuhann
    13-BlackBurnBronn
    14-Mr.Hetfield

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbulcu -- 19 Nisan 2015; 19:51:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Karikatür dergilerini tavsiye edebilirim mizaha yüklen ufkunu genişletir aynı zamanda kitaplarda çok çok önemli olaylara farklı açılardan bakabilmeni sağlar.
  • Kesinlikle bir tane yabanci dil kursuna git.

• quote:

Orijinalden alıntı: zimbambwe

Karikatür dergilerini tavsiye edebilirim mizaha yüklen ufkunu genişletir aynı zamanda kitaplarda çok çok önemli olaylara farklı açılardan bakabilmeni sağlar.

bunları kesinlikle dikkate alacağım hocam var mı başka önerileriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: MaximoPolpo

Kesinlikle bir tane yabanci dil kursuna git.

hocam yabancı dil kursunu 1 2 yıl sonra için düşünüyorum ama yinede teşekkürler yorumun için

• quote:

Orijinalden alıntı: Lycosidae

Degisim veya gelismek icin bir cok kisi imdb filmlerini izleyeceklerini soyluyor. Benim anlamadigim ise, bu filmleri izlemek ne gibi bir katki sagliyor? Sohbet konusu oldugunda sohbete katilabilmek icin falan mi?

Benim izleme nedenlerim kısaca; genel kültür anlamında oyuncu/yönetmen kadrosu hakkında bilgi sahibi olmak, ufku genişletmesi, bir de sonuç olarak IMDb olsun diğer filmler olsun kendi hayatından parçalar buluyorsun sonuçta birşeyler katıyor sana.
  • İmdb listesinde kötü filmler var, hepsini izleme derim. Dergi olarak da ilgilenirsen "Matematik Dünyası" veya bilimsel başka bi dergi oku bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat Tarçın

İmdb listesinde kötü filmler var, hepsini izleme derim. Dergi olarak da ilgilenirsen "Matematik Dünyası" veya bilimsel başka bi dergi oku bence..

Hocam hukuk öğrencisiyim; politika, ekonomi, siyaset, tarih gibi alanlardan olucak derginin biri diğeri mizah olabilir bir hobi edinmek istiyorum onun üzerine olabilir, gerçi hobi konusunda da daha karar vermiş değilim
  • 1)Yabanci dil icin kursa gitmene gerek yok. Boyle unlu dillerde, naber nasilsin, iyiyim, adin ne, iyi aksamlar tarzi seyleri bilirsen guzel oluyor. Mesela arigato japoncada tesekkur ederim demek, wakatta anladim demek, zou sayna cincede gunaydin demek, bounes tardes ispanyolcada iyi aksamlar demek, mouchas gracias cok tesekkur ederim demek, ich bin burak almancada benim adim burak demek. Bunlar gibi. Ingilizceyi ogrenmeni tavsiye ediyorum. Ders olarak bakma olaya, yeni bir kultur ogrenmek gibi bakabilirsin.
    2)Imdbde hepsini izleme. Sec aralarindan onlari izle. Zaten bir sure sonra fark ediyorsun. Mesela spartacustaki crixsusun gercek adi manu bret ve simdi arrowda oynuyor. Al pacino hemen hemen oynadigi butun filmlerde odul icin aday gosterilmis.
    3)Karikatur dergileri. Mesela uykusuz ve penguen turkiyedeki en iyilerindendir.
    4)Facebook, twitter, instagramdan kurtul.
    5)Kitap listene filozofik kitaplari ekle. Mesela nietcsche agladiginda kitabini ekleyebilirsin.
    6)Butun dinleri arastir fakat cok kaptirma kendini. Eger dinleri arastirirsan ne kadar cok seyin aslinda biribiriyle baglantili oldugunu goreceksin.
    7)tumblr bana gore guzel bir social site gibi geldi. Birde itu sozluge takilmalisin. Hergunun en iyi istatiklerini okusan bile farkli insanlar hakkinda bilgi sahibi olursun.
    8)sinemaya, tiyatroya, muzikllere git. Mesela arada Italyanin unlu bilmem ne ustasi gelecek diye haberler oluyor. Onlara gidebilirsin.
    9)Anime, manga, cizgi roman uclusunden her birinden en az bir tane kitap hakkinda bilgi sahibi ol. Death note en unlu animelerden mesela, marvel kitaplarida en unlu cizgi romanlardan.
    10)Saglik hakkinda bilgin olsun. Acil durumlarda yapilacak seyleri bilmelisin. Mesela birinin karninda dikey yara varsa o kisinin bacaklarini uzatmali, yatay yara varsa bacaklarini kendine dogru cektirmelisin o insanin.
    11)Haberleri takip et duzenli olarak.

Aklima gelirse yazarim kardesim.. Ama bunlari yapmak zorunda degilsin. Ben sadece sana ornek vermeye calistim.

• mesela benim hobilerim arasında yemek programı izleyip, yemek yapmak. belgesel(tarihi eserler hariç) izlemek var . Çevremdeki insanların bilgi yada tecrübelerimden etkilenmeleri çok hoş . ve emin ol çok yerde karşına çıkıyor.. Bende bunları önerebilirim :) ayrıca düzenli pc dergisi aldım yıllarca düzenli gazete okumak (köşe yazılarına kadar) çok büyük bir artı . ayrıca çook ucuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CardaQue

1)Yabanci dil icin kursa gitmene gerek yok. Boyle unlu dillerde, naber nasilsin, iyiyim, adin ne, iyi aksamlar tarzi seyleri bilirsen guzel oluyor. Mesela arigato japoncada tesekkur ederim demek, wakatta anladim demek, zou sayna cincede gunaydin demek, bounes tardes ispanyolcada iyi aksamlar demek, mouchas gracias cok tesekkur ederim demek, ich bin burak almancada benim adim burak demek. Bunlar gibi. Ingilizceyi ogrenmeni tavsiye ediyorum. Ders olarak bakma olaya, yeni bir kultur ogrenmek gibi bakabilirsin.
    2)Imdbde hepsini izleme. Sec aralarindan onlari izle. Zaten bir sure sonra fark ediyorsun. Mesela spartacustaki crixsusun gercek adi manu bret ve simdi arrowda oynuyor. Al pacino hemen hemen oynadigi butun filmlerde odul icin aday gosterilmis.
    3)Karikatur dergileri. Mesela uykusuz ve penguen turkiyedeki en iyilerindendir.
    4)Facebook, twitter, instagramdan kurtul.
    5)Kitap listene filozofik kitaplari ekle. Mesela nietcsche agladiginda kitabini ekleyebilirsin.
    6)Butun dinleri arastir fakat cok kaptirma kendini. Eger dinleri arastirirsan ne kadar cok seyin aslinda biribiriyle baglantili oldugunu goreceksin.
    7)tumblr bana gore guzel bir social site gibi geldi. Birde itu sozluge takilmalisin. Hergunun en iyi istatiklerini okusan bile farkli insanlar hakkinda bilgi sahibi olursun.
    8)sinemaya, tiyatroya, muzikllere git. Mesela arada Italyanin unlu bilmem ne ustasi gelecek diye haberler oluyor. Onlara gidebilirsin.
    9)Anime, manga, cizgi roman uclusunden her birinden en az bir tane kitap hakkinda bilgi sahibi ol. Death note en unlu animelerden mesela, marvel kitaplarida en unlu cizgi romanlardan.
    10)Saglik hakkinda bilgin olsun. Acil durumlarda yapilacak seyleri bilmelisin. Mesela birinin karninda dikey yara varsa o kisinin bacaklarini uzatmali, yatay yara varsa bacaklarini kendine dogru cektirmelisin o insanin.
    11)Haberleri takip et duzenli olarak.

Aklima gelirse yazarim kardesim.. Ama bunlari yapmak zorunda degilsin. Ben sadece sana ornek vermeye calistim.

Hocam mükemmelsin, eline sağlık bunları kesinlikle uygulayacağım. İngilizcem orta düzeyde şuan lisede gördüğüm kadarda almanca.Genel anlamda günlük cümleleri öğreneceğim.Filmlerin bitmesi baya uzun zaman alır seçeceğim mecburen.Dergi sayısı 3te olabilir hocam yani uykusuz ve penguenden birini seçerim muhakak ama hangisi daha karar vermiş değilim zaten bu konuda pekte bilgim yok ne gibi farkları var diye, siz ne önerirsiniz.Sosyal ağlarda pek takılmıyorum zaten ama günde 5-10 lazım yinede genciz olsun o kadarKitap listemi editliyorum en üst mesajıma şimdi hocam onlara da bakmak istersen.Müzik derken hocam müzik zevkimi nasıl değiştiririm ya da daha doğrusu nasıl müzik türleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olup kendi tarzımı bulurum.Sağlık hakkında genel olarak biliyorum ama bunuda bi gözden geçireceğim.Bir de Anime, manga, cizgi roman hakkında pek hatta neredeyse hiç bilgi sahibi değilim onlar hakkında nasıl fikir edinebilirim.Tekrar çok teşekkür ederim hocam

• Uykusuz ve penguen her hafta perşembe günü çıkar. Her biri 2.5tldir. Biri olmadan biri olmazdır. Her hafta 5tl gözden çıkarıp bunları oku derim. Ayrıca sana tavsiye olarak yazdıklarımın hemen hemen hepsi Hakkında forumun içinde alt forumlarda var. Mesele anime manga alt forumu var. Sonra çizgi roman forumu var. Forumun ana sayfaya göz atarsan bulabilirsin. Müzik için bana gelme anlamam ama her tarzı dinlerim. Zeki Müren, Barış Manço, Ayten Alpman, the Rolling Stones, eski 45likler, metallica, bob marley, Moğollar, Hayko cepkin, Avenged Sevenfold, mfö, Şebnem Ferah dinlerim ben. Gördüğün gibi hepsi birbiriyle alakasız. Ama seviyorum hepsini. Her daldan var biraz. Hoşuma gidiyor ve dinliyorum. Bazen şarkıların nerden geldiklerini araştırıyorum, o şarkıcının geçmişini falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: canbazoğlu

mesela benim hobilerim arasında yemek programı izleyip, yemek yapmak. belgesel(tarihi eserler hariç) izlemek var . Çevremdeki insanların bilgi yada tecrübelerimden etkilenmeleri çok hoş . ve emin ol çok yerde karşına çıkıyor.. Bende bunları önerebilirim :) ayrıca düzenli pc dergisi aldım yıllarca düzenli gazete okumak (köşe yazılarına kadar) çok büyük bir artı . ayrıca çook ucuz :)

hocam şu yemek işinden mahrum kalacağım zaten yurtta nerde evin mutfağı gibi Haklısın ya hiç olmadı internetten köşe yazarlarını takipte olmak bile çok büyük katkı sağlayacaktır cok sağolun

• eve düzenli bi gazete gelmesine rağmen beni kesmediği çok kısıtlı içeriğe sahip olduğunu düşündüğüm için hergün okuluma gierken gazete alır okur bulmacasını bile arkadaşlarımla eğlenceli olarak çözerdim :) güzel günlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CardaQue

Uykusuz ve penguen her hafta perşembe günü çıkar. Her biri 2.5tldir. Biri olmadan biri olmazdır. Her hafta 5tl gözden çıkarıp bunları oku derim. Ayrıca sana tavsiye olarak yazdıklarımın hemen hemen hepsi Hakkında forumun içinde alt forumlarda var. Mesele anime manga alt forumu var. Sonra çizgi roman forumu var. Forumun ana sayfaya göz atarsan bulabilirsin. Müzik için bana gelme anlamam ama her tarzı dinlerim. Zeki Müren, Barış Manço, Ayten Alpman, the Rolling Stones, eski 45likler, metallica, bob marley, Moğollar, Hayko cepkin, Avenged Sevenfold, mfö, Şebnem Ferah dinlerim ben. Gördüğün gibi hepsi birbiriyle alakasız. Ama seviyorum hepsini. Her daldan var biraz. Hoşuma gidiyor ve dinliyorum. Bazen şarkıların nerden geldiklerini araştırıyorum, o şarkıcının geçmişini falan.

Tamam hocam alıyorum ikisinide bundan sonra Sizin dediğiniz forumları detaylı inceleyeyim ben, yine sorarım bulamadığım birşey olursa Birde sanatçılar hakkında bilgi sahibi olma fikrini ben yazar oyuncu yönetmen gibi daha da kapsamlı hale getirmeyi düşünüyorum.

• sana tavsiyem film izle ama yurtdışına vaya yurtiçi gezilere daha fazla önem ver dergi olarak tübitaktan başlayabilirsin şu an takip ediyorum fevkalade bilim ve teknik
  • ve psikolog olarak seni gerçekten tebrik ediyorum insanların hayatlarına renk katması çok güzel bir şey bu arada arada sırada adranelin sporlarıyla da ilgilen ben çok severim
  • Hocam dediğiniz dergiye bakacağım mutlaka.Ayrıca çok ağır bir sınav dönemi atlattım psikolojik olarakta toplamam gerekiyor sanırım.Gezileri söylemeyi unutmuşum ya gezmek gibisi var mı inşallah kurban tatilinde ilk yurtdışı seyahatime çıkacağım büyük ihtimalle ya Baltık ülkelerine ya da Balkanlara olacak

• Takip
  • IMDB Top 250'nin %90'ı piyasa filmlerinden oluşur. Önermem yani. Sana bi şey katmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi train123 -- 5 Ağustos 2014; 23:50:08 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.