Şimdi Ara

Hayatınız boyunca bir kere doğuya gider misiniz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hayatınız boyunca bir kere doğuya gider misiniz ?

(En Son Oy Tarihi: 18.2.2017)
Giriş

• Askerlik dışında gitmem için bir sebep yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkeden temelli kaçana kadar İzmir dışına mümkün olmadıkça çıkmam
  • Ben küçükken gitmiştim bir kaç kere. Terör olayları ve karşıtlık bu kadar yoğun değilken.
  • daha önce gittim tekrar giderim gezecek güzel yerler var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuya gel yav.

• Askerliğimi bingöl-adaklıda yaptım ve 2004 yılında dizi çekimi için tekrar aynı yere gittim kamera asistanlığı işi için

Askerken çok gergin hissediyordum ister istemez en başlarda ama insanların çalışmadan para ve lüks içinde yaşamalarıharicinde kötü bişey görmedim
  • Askerliğim,Mardin Kızıltepe Jöh/Komando taburunda yaptım,tabi komando olunca her yere gönderiliyorsun,özellikle Robocop kıyafeti giydirilip,toplumsal olaylara müdahale konusunda çok gezdik.Bütün doğuyu gezme fırsatı bulmuştum askerlik sayesinde.Sınıra yakın bölgeler hariç,İnsanlar çok sıcak kanlıydı.Göreve gittiğimiz yerlerde, yerel halk yemek ısmarlardı,evine çağırıp çay ikram ederdi.Fakat özellikle Mardin Nusaybin bölgesi,çok beter bir yerdi.Kaç kere taşlandık.Bu anlatığım seneler,daha işid in yeni yeni duyulmaya başladığı senelerdi.
  • Diyarbakırı ve Şanlıurfayı merak ediyorum gitmek de isterim.
  • Diyarbakıra gittim insanlar şehir iyiydide o ne sıcaktır

• Hayatınız boyunca deniyor. Bir insanın hayatı ortalama 80 yıl olduğuna göre neden Doğuya gidip en az bir kere gezmesin?

Çok afedersin de Doğuda insan yaşamıyor mu? Mars'dan mı bahsediyorsun da gidilemesin.

Ayrıca Doğu denmiş. Dünyanın Doğusu diye de anlaşılabilir. Doğu'da dünyanın diğer yarısı ve mükemmel ülkeler var.

Bu kadar sabit fikirli ve sığ hayır gitmem dilenlere de şaşırdım sorsan yarısı Almanyaya mülteci olmak için plan yapıyordur. Neden çünkü Batı'da.

Güneş Doğudan Doğar.

• 2005 te Diyarbakır a gitmiştim geçen yıl yine yolum düştü hamdolsun 10 yıl boyunca doğu batı demeden ülkemize hizmet edilmiş yollar otobanlar harika olmuş her yere binalar dikilmiş..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğudan kastın hakkari d.bakır şırnak falansa gitmem.

Ama Rize,Erzurum,Kars,Ağrı'ya giderim.

• Geçen sene iş için mardine gittim. İş için de gezmek için de gidilebilecek yerler.
  • Hatt-ı müdafaa yoktur; sath-ı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça vatan terk olunamaz. Onun için küçük, büyük her cüzütamı (birlik), bulunduğu mevziden atılabilir. Fakat küçük, büyük her cüzütam ilk durabildiği noktada, tekrar düşmana karşı cephe teşkil edip muharebeye devam eder. Yanındaki cüzütamın çekilmeye mecbur olduğunu gören cüzütamlar, ona tabi olamaz. Bulunduğu mevzide nihayete kadar sebat ve mukavemete mecburdur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Orası da vatan toprağı gerekirse seve seve gideriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MağaraAdam -- 17 Şubat 2017; 18:7:54 >
  • para ve boş vaktim olsa giderim
  • Ben Ankara'lıyım Ankara'ya gidiyorum.
  • zaten doğuda doğup büyüdüm. gitmediğim şehirde yoktur. nedir bu önyargı??
  • Giderim niye gitmeyeyim ki orasida vatan toprağı

• quote:

Orijinalden alıntı: DeidaraSanji

Ülkeden temelli kaçana kadar İzmir dışına mümkün olmadıkça çıkmam

Hocam sen gitmiyorsun ama onlar İzmir'e gidiyor onu ne yapcaz?İzmir doğudan en çok göç alan şehirdi yanlış hatırlamıyorsam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.